Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Namazdan sonraki tesbihler sünnet mi? bidat mı?

Bazı yaşlı amcalarımız ihtiyaç hissetmiş Camiinin neredeyse yarısı iskemle dolmuş. Özür halinde namaz oturarak kılınır fakat alimlerin dediği gibi iskemleye değil yere oturulmalı.

Bu konuda sizin gibi düşünüyorum. eğer ayakta kılamıyorsa oturarak kılmalı. Eğer diz üstü oturamıyorsa ozaman sandalye vs. olabilir. Bu ayrı bir konu başlığı olabilir. Bu konuda yeterli bilgi sahibi değilim. Kiliselere benzeme durumundan dolayı da zaten yapılmamalı.

Öyle daha rahat oluyor diye oturanların namazı ne olur araştırılmalı.

Tesbih namazı ile alakalı konu başlığı aşağıda yer almakta:

http://www.ihyaforum.com/fikih-ilmihal/23653-tesbih-namazi-ile-alakali.html

bidat meselesine su aralar vurgu yapan diyologcular...mesalla bana ramazanda teravih den sonra namaz kildiktan sonra su avuclarin iclerine koyarak tokalasmanin adini unuttum neyse bidat dediler... yuzume karsi sigara iciyorsun melekler yanina gelmez dediler ve eklediler haram vs ... kusura bakmasinlarda cemaatin buyuk bir cocugunlu pantolonlu kadinlar makyajli...cok tesat deilmis... ve herkesin yaptigi birseyler sonucta var... sohbetlerine gitmeyenlerede nasipsiz goruyolar...vs...bir psikolojik danismanda hastasinin ozel durumunu anlatti yuh dedigim anlardan biriydi

Alternatif Bakışlar

MollaCami.Com