Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

...Çoğunluğu Ölçü Kabul Edenler!!!

"Bu kadar adam bilmiyorda sen mi biliyorsun" Çoğunluğu delil getirerek söylenen bu söz, köşeye sıkışanların ve İddiasını kanıtlamaktan aciz olanların kalıplaşmış, klişeleşmiş parolasıdır... Neden hep böyle konuşurlar..?? Sebebi açık; "Bütün cahiller aynı cahili savunmayı yaparlar"

PEKİ KUR'AN ÇOĞUNLUĞU ÖLÇÜ KABUL EDİYOR MU...?

Çoğunluk doğruluğun ölcüsü değildir:

1- İnsanların çoğuna uyan sapıtır. (Enam 116)

2- Allah'ın mucize yaratabileceğini çoğu bilmez. (Enam 37)

3- Rızkı Allah'ın verdiğini çoğu bilmez. (Sebe 36)

4- İnsanların çoğu kâfirdir. (Nahl 83)

5- Çoğu fasıktır. (Maide 49, 81,Tevbe 8, Hadid 16, 27)

6- Çoğu müşriktir. (Rum 42)

7- Çoğu inanmaz, iman etmez. (Bekara 100, Hud 17, Rad 1)

8- Çoğu inkârcıdır. (İsra 89)

9- Çoğu gâfildir. (Yunus 92)

10- Çoğu şükretmez. (Bekara 243, Yunus 60, Yusuf 38)

11- Çoğu zanna uyar. (Yunus 36)

12- Çoğu nankördür. (Furkan 50)

13- Çoğu yalancıdır. (Şuara 223)

14- Çoğu Allah'a ortak koşar. (Yusuf 106)

15- Çoğu haktan hoşlanmaz. (Zuhruf 78)

16- Çoğu Kur'andan yüz çevirir. (Fussilet 4)

17- Kâfirlerin çoğu akıl etmez, kafası çalışmaz. (Maide 103)

18- Ölüleri Allah'ın dirilteceğini çoğu bilmez. (Nahl 38)

19- Kıyametin geleceğine çoğu inanmaz. (Mümin 59)

20- Doğru olan dinin Müslümanlık olduğunu, çoğu bilmez. (Rum 30, Yusuf 40)

21- Kıyametin ne zaman kopacağının bilinmeyeceğini çoğu bilemez. (Araf 187)

LÜTFEN HERTÜRLÜ ÖNYARGIDAN UZAK OLARAK TEKRAR OKUYUN VE ÇOĞUNLUĞU DEĞİL KUR'AN İLE KANITLANANI KABUL EDİN ...

Göklerin ve yerin mülkü O'nundur; çocuk edinmemiştir. O'na mülkünde ortak yoktur, herşeyi yaratmış, ona bir düzen vermiş, belli bir ölçüyle takdir etmiştir. (Furkan Suresi, 2)

Allah ve Resûlü, bir işe hükmettiği zaman, mü'min bir erkek ve mü'min bir kadın için o işte kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Resûlü’ne isyan ederse, artık gerçekten o, apaçık bir sapıklıkla sapmıştır. (Ahzab Suresi, 36)

Ey iman edenler, adil şahidler olarak, Allah için, hakkı ayakta tutun. Bir topluluğa olan kininiz, sizi adaletten alıkoymasın. Adalet yapın. O, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır. (Maide Suresi, 8)

Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, zalim olanlardır.
(Maide Suresi, 45)
)

SEVÂDU'L-A'ZAM: EHL-İ SÜNNET

Peygamberimiz s.a.v. bir hadis-i şerifinde şöyle buyurur:
"Ümmetim, sapıklık üzerinde bir araya gelmez. İhtilâf gördüğünüz zaman size 'Sevâdu'l-A'zam' (en büyük olan ve hak üzere bulunan topluluğa katılmayı) tavsiye ederim." (İbn Mâce. Fiten. 8)

'Sevâdu'l-A'zam', Sırât-ı Müstakim metodunu benimseme hususunda görüş birliği içinde bulunan topluluk olarak tefsir edilmiştir. (İbnü'l-Esir, en-Nihâye, II, 419)

Peygamberimiz, cemaâte, Sevâdu'l-Azam’a tabi olunmasını emretmiştir.
Cemaât; ilk dönemde, sahabîler; sonraki dönemlerde ise sâlih amel sahibi bilginlerdir.

Abdullah b. Mübarek'e "Cemaat kimlerdir?" denilince "Ebû Bekr, Ömer r.a.'dır" diye cevap vermiş, "Onlar öldü", denilince de yine "Falan ve falandır." demiştir. Onlar da öldü, denilince "İşte şu Ebû Hamza es-Sekkerî cemaâtidir." der. (Tirmizî, Fiten, 7)

İmâm Tirmizî şöyle der:
Âlimler, cemaâtı şöyle tarif etmişlerdir: "Ehl-i fıkıh, ehl-i ilm ve ehl-i hadis cemaâttir." (Tirmizî, Fiten, 7)

Bu anlamıyla, âlimler cemaâtinin sapıtması mümkün değildir. Nitekim Peygamberimiz s.a.v.
"Allah-ü Teâlâ ümmetimi sapıklık üzerine bir araya getirmez. Allah'ın rahmet eli cemaâtledir. Kim cemaâtten ayrılırsa; cehenneme atılacaktır." (Tirmizî, Fiten, 7) diye buyurmuştur.

Şehristânî'nin tarifine göre "Cemaât, bir sünnet ve metod üzerinde ittifak etmiş insanlar topluluğudur." (Şehristânî, el-Milel, 1, 47)

"KURAN-I KERİM'İ KENDİ GÖRÜŞÜ İLE AÇIKLAYAN;
DOĞRU BİLE OLSA, MUHAKKAK HATA ETMİŞTİR!"
Hadis-i şerif, Nesai

"KURAN’A EHLİYETİ OLMADAN MANA VEREN,
CEHENNEMDE AZAP GÖRECEKTİR!"
Hadis-i şerif, Tirmizi

"KURAN’I KENDİ GÖRÜŞÜNE GÖRE TEFSİR EDEN KÂFİR OLUR."
Hadis, Mektubat-ı İmam-ı Rabbani

"KURAN'I KENDİ GÖRÜŞÜMLE TEFSİRE KALKARSAM;
BENİ HANGİ YER TAŞIR, HANGİ GÖK GÖLGELER...?"
Hazret-i Ebu Bekir r.a., Şir’a

Ayetleri keyfi olarak aklınızın istediğine göre yontamazsınız. Vazgeçin ayet-i kerimeleri amaçlarınız için kullanmaktan.

Ayetleri keyfi olarak aklınızın istediğine göre yontamazsınız. Vazgeçin ayet-i kerimeleri amaçlarınız için kullanmaktan.

Kim biz mi siz mi ? ;)

Bir yanda Allah'ın sözleri diğer yanda diğer sözler? Bir Müslüman hangisini tercih etmeli diye en ufak bir tereddüt dahi göstermez. Pekala gösterirse ne olur? işte yukarıdaki üyenin içine düştüğü duruma yani bataklığa düşer; Allah'ın ayetlerini kendi imanını kurtarmak için okuyacaklarına, şeyhini onaylatacak şekilde okuyorlar.

Çünkü bunlar Allah'ın ayetleri ile değil, abilerinin , şeyhlerinin fikirleri ve kendi hevaları ile hükmediyorlar. Kuran ve Peygamberi atlıyorlar. Ayetleri şeyhlerinin eğip büktüğü şekliyle alıyorlar.

Vakıa aynen budur.

Allah'ın ayetlerini kendi imanını kurtarmak için okuyacaklarına,

Siz çok alışmışsınız forumlarda manalı gülücükler koyup evcilik oynar gibi müctehidcilik oynamaya.
Burada onay görmemek zorunuza gitti tabi, normal karşılıyorum bu tavırlarınızı.

Önce iman mı önce Kuran mı?
Önce ilim mi, önce Kuran mı?

"KURAN-I KERİM'İ KENDİ GÖRÜŞÜ İLE AÇIKLAYAN;
DOĞRU BİLE OLSA, MUHAKKAK HATA ETMİŞTİR!"
Hadis-i şerif, Nesai

Hadis-i şerif, Tirmizi

"KURAN’I KENDİ GÖRÜŞÜNE GÖRE TEFSİR EDEN KÂFİR OLUR."
Hadis, Mektubat-ı İmam-ı Rabbani

Sayın yöetici bu yazdığınız hiç hoş değil.
Kuranı anlatmak ayetleri anlamak için ehliyet diye birşey yok. İnsanları bu zihniyete sahip kişiler yıllarca kurandan uzak tutmak için yaydıkları inkarcı bir sözdür. Bu kuran anlaşılır okunur öğüt verici bir kitaptır.

Acaba ehliyeti kimden alacak anlamak isteyen ve o ayeti atmak isteyenler??? aaaaaa unuttuk bu ülkede uçan kaçan gaybden haber veren, ilimlerini şeytanı yolda kullanan hocalar vardı onlar dıyecek EHLİYETLİSİN YAVRUM Hadi oku.

Bu ne cahillik abdest ayetini merak ettim açtım gayette rahat anladım ve elimden gelene anlatıyorum veya bir baş örtü anlamadığım kelime yok ama şu var bazı kuran üzerinden rant yapanlar makam mevki sahipleri ANLAMAZSIn diye bas bas bağırıyorlar. haklılar ebu cehil gibi saltanat makam yetkileri elden gidiyorrrrrr.

Acaba bunu diyen kişinin zamanında ehliyet var mıydı ki bu adam bu kelimeyi kullanmış.

milleti kandırmayın. Allah iççin hakkı ayakta tutun.

Alemlere uyarıcı olsun diye, kuluna furkan'ı indiren (Allah) ne Yücedir. (Furkan Suresi, 1)

Alin size bir ayet okuyan anlar okumak istemeyen anlar ama anlamadım der.

Ayetler anlaşılırdır çünkü bu kuran anlayıp hayatımıza alalım diye yollanmış. Yoksa birilerine asalak gibi yapışmak için değil.

Bu konuyla ilgili bir ayet yollayın.

Kuranı anlayıp okuyup kendi çıkarı için değiştirenler hakkı batılla kapatanlar azap görecektir bu ayetle sabıttır. AAAA ben bu ayeti okumuştum bakın nasılda anlıyarak konuşmama alıyorum.Demekki anlaşılır yol gösteren bir kitapmış.

Allah Kuranı anlayarak okuyup kullananlardan eylesin....

Kuran anlaşılmazdır deyıpte ehliyete sıraya girenlerede hıdayet versin.

Ayete savaş açana yazık. Belam ların yanında yer alanlara yazık.

Ey iman edenler, Allah'tan korkup-sakınırsanız, size doğruyu yanlıştan ayıran bir nur ve anlayış (furkan) verir, kötülüklerinizi örter ve sizi bağışlar. Allah büyük fazl sahibidir. (Enfal Suresi, 29)

Birincisi ben yönetici değilim.
İkincisi hoş değil dediğin şey, peygamberimizin sözüdür benim değil.
Nereye muhalefet ettiğine dikkat et.
Bu işler öyle ayetleri kopyala yapıştırla olmuyor.
Tefsir usulu diye bir şey var.
Hiç kimse ayetleri aklının ürünlerine alet edemez.

Birincisi ben yönetici değilim.

Farketmez kardeşim, ben seni yönetici olarak düşünmüşüm.Ol veya olma din kardeşimsin burda herkes kendince yönetici. makam mevki ile değil ilim.

İkincisi hoş değil dediğin şey, peygamberimizin sözüdür benim değil.
Nereye muhalefet ettiğine dikkat et.

Güzel kardeşim bu söz peygamberimize ait Mİ?
Unutmayın ki bugün birçok söz peygamberimizin diye saf müminlere yutturuluyor az biraz düşünün amacım size saldırmak değil hakkı demektir.Eğer bu söz doğruysa Allah kuranda yalan diyor ozaman bunu kabul ediyor musunuz?
Ehliyet isteyen peygamber acaba Allah a isyan mı ediyor çünkü Allah bu kuran anlaşılır öğüt vericidir diyor.
Andolsun, size açıklayıcı ayetler, sizden önce gelip geçenlerden bir örnek ve takva sahipleri için bir öğüt indirdik. (Nur Suresi, 34)

Rabbim ın her ayeti haktır. Ortada yalan dıyenler varsa buda belam kılıklı alimler dir. Yalnış hadısı hayatımıza sokan cehennem odunlarıdır.

Az bir imanı aklı olan bunu anlar.

Bu işler öyle ayetleri kopyala yapıştırla olmuyor.
Tefsir usulu diye bir şey var.

Oluyo kardeşim oluyor hemde nasıl elhamdülillah tefsirimizde var kuranımızda hadisimizde. Aklı olan Allah ın ayeti anlaşılmaz anlayamazsın demez. Ebu cehilin sıfatına bürünmez.

Birileri için kopyala yapıştır makyajı olsada, biz bu kuranı kalbimize kopyaladık yapıştırdık bunu unutmayın.

Eğer boş laf salatası yapsaydık ıkı satır yazar çeker gıderdik ama delilli ayetle ıspatlı açıklamam bu da kuranı rafta değil kalpte tutmak yaşamak yaşatmak için cücadele ile oluyor.

Hiç kimse ayetleri aklının ürünlerine alet edemez.

Ayetleri kimse aklının ürünlerine alet etmiyor. Ayetleri hakkın davasında kullanıyorum fakat belliki birileri Kuranın açık ve anlaşılır olmasından çok rahatsız oluyor.Yüce Rabbim açık anlaşılır dıye ayet yolluyor, KULU ise yok ehliyet dıyor, yok anlamazsın dıyor!
Bu cahillerin sözü. benim peygamberim bedevilere bile bu anlaşılır bir kıtaptır dıye inen ayeti okumuştur.

Anlamayan anlamaz. Daha doğrusu anlamak istemezzzzz.Bu da iman ve tevhide bağlı bir şey.

kardeşim sen anlamıyor ehliyetle Kuranı kullanıyorsan yola devam et sinyal lambalarınada dıkkat et.

Allahın kıtabını okuyup anlayanlarda, ayetlerine şüphe etmeden sarılanlardan, belamlara savaş açanlardan Rabbim razı olsun.

Peygamberimin gerçek hadislerini düşünerek hayatına alandan, ona yakıştırılan olmayacak sözleri onun muş gibi satanlara , Onun sünnetini ayaklar altına alanlara Rabbim hıdayet versin.

Ayetler hiç kimsenin oyuncağı değil. Kopyala yapıştır müctehidcilik, sapıklıktır.

Allah'ın kitabını Rasulullah s.a.v ve Ashabı nasıl izah ettiyse onu alırız. Aklımıza göre ayette geçen konuyu anlamak veya anlamamak değil meselemiz.
Bazı ayetler çok açıktır, elbette anlaşılırlar. Ama biz onları Rasulullah'ın ve sahabenin nasıl anlattığına bakarız.
Bir ayeti alıp da senetsiz mesnetsiz aklına göre yorumlayan, doğru söylese bile hata etmiştir buyuruyor Peygamberimiz.
Tabi müctehidcilik oyunlarınızın önünü tıkayacağı için, bu durumu şiddetle red edeceksiniz. Ama dinde sizin sözünüz değil, Allah ve Rasulü'nün sözü geçerli.
Onun için, oradan onu kopyalayın yapıştırın, öteden başka birşey kopyalayıp yamayın, ona da aklınıza göre bir kulp takın, hiç bunların bir değeri yok.
Günaydın.

Kardeşim, ben emsile bina avamil maksut izhar kafiye akaid menar alaka emali izaguci telhis şerh-i akaid gibi birçok arapça eseri orjinalinden okudum. Kuran-ı kerim'e kırık mana verebiliyorum. Daha önce hiç okumadığım herhangi bir arapça ibareyi rahatlıkla çözüyorum. Kuran'ı anlamak ve mana vermek açısından hiçbir sıkıntım yok.
Sizin gibi meallerden öğrenmedik biz Kuran-ı kerim'i.
Buna rağmen bir kere bile bir ayeti alıp kafama göre yorumlamadım. Çünkü ilimde usul bu değildir. Rasulullah Efendimiz'in usulü bu değildir. Önce onlara müracaat edilir.
Bir ayetin sebeb-i nüzülü vardır, ona bakılır.
Rasulullah'ın getirdiği açıklama vardır, ona bakılır.
Sahabe'nin o ayet hakkında Rasulullah'tan duyup da aktardıkları vardır, ona bakılır.
Bakılır da bakılır.
Ama aklımıza göre bakılmaz. Aklımız onu ilk görüşte anlamış olabilir. Ama yine de aklımıza değil, nakle bakarız. Rasulullah'ın usulü budur.

Günaydın.

Yeni uyanıyorsunuz herhalde size günaydın efendim...

İşte aramızdaki fark siz ayetsiz delilsiz savunurken ben ayetle imzalıyorum savunmamı.

siz kendinizi alim görürken ben kendimi iman yolunda ilerleyen kul olarak görüyorum.

Siz Allahın bu kuran açık ve anlaşılır bir öğüttür ayetini kabul etmezken ben bu ayeti haykıra haykıra yüzünüze söylüyorum.

Siz kalıplamşı bilgileri kopyalayıp yapıştırırken biz tefsir kuran hadis ışığında aydınlanıyoruz.

Bu ayetlere savaş açıyor dıyorsunuz ki bu kuran anlaşılmaz Alın buyurun sizi yaratan Rabbiniz size nasıl seslenıyor,

O (Kur'an), alemlere bir 'öğüt ve hatırlatmadan' başkası değildir." (En'am Suresi, 90)

Andolsun, size açıklayıcı ayetler, sizden önce gelip geçenlerden bir örnek ve takva sahipleri için bir öğüt indirdik. (Nur Suresi, 34)

"O (Kur'an), alemler için yalnızca bir zikir (öğüt ve hatırlatma)dir." (Sad Suresi, 87)

O, size ayetlerini gösteriyor ve sizin için gökten rızık indiriyor. İçten (Allah'a) yönelenden başkası öğüt alıp-düşünmez. (Mü'min Suresi, 13)
Andolsun Biz Kur'an'ı zikr (öğüt alıp düşünmek) için kolaylaştırdık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı? (Kamer Suresi, 22)
Çünkü o (Kur'an, Allah'tan sakınan) muttakiler için bir öğüttür. (Hakka Suresi, 48)
Şüphesiz, bu bir öğüttür. Artık dileyen Rabbine bir yol bulabilir. (Müzzemmil Suresi, 19)

Gerçek (şu ki), o (Kur'an,) elbette bir öğüttür. (Müddesir Suresi, 54)

Bu ayetlere karşı siz bu ayetler anlaşılmaz dıyorsanız söylenecek size söz yok.
Allahı ayetim açık derken siz kapatıyorsanız oturup düşünün.

ağzınıza dolamışsınız alıp yapıştırıyonuz kopyalıyonuz diye bilmediğiniz hayatınıza almadığınızkonu ile ilgili bir ayeti tak diye ne kuranda bulabilirsiniz nede yazabilirsiniz buda aramızdaki farklardan biri..

Bu saatlten sonra sizin cehili yazınıza cevaba gerek yok çünkü ayet bize bu konuda yol gösteriyor.

'Boş ve yararsız olan sözü' işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve: "Bizim yapıp-ettiklerimiz bizim, sizin yapıp-ettikleriniz sizindir; size selam olsun, biz cahilleri benimsemeyiz" derler. (Kasas Suresi, 55)

(Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller. (Bakara Suresi, 9)

Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azap vardır. (Bakara Suresi, 10)

allah size hidayet versin. Anlaşılmaz dediğiniz kuranın hıdayeti rahmeti üzerinize olsun.

Bu saatten sonraki Olumsuz, saldırı içerikli cevabınızı Mekke müşriklerinin sözü olarak kabul edeceğim için cevaplamıyacağım
Biz cahillere selam der geçeriz.

İşte aramızdaki fark siz ayetsiz delilsiz savunurken ben ayetle imzalıyorum savunmamı.

siz kendinizi alim görürken ben kendimi iman yolunda ilerleyen kul olarak görüyorum.

Evet aramızdaki fark bu. Çünkü KURAN-I KERİM oyuncak değil. O yüzden ayetleri tartışmalarda kullanmaktan Allah'a sığınıyorum.
Sizin böyle bir çekinme ve korkunuz yok. Sadece aklım da aklım deyip donkişot gibi ayetleri silah olarak tartışma aracı olarak kullanıyorsunuz.
Kuran-ı kerim'e ve dolayısıyla sahibi olan Allah'a bundan büyük saygısızlık mı olur?

Ben kendimi alim görmüyorum, Kuranı okumuyorsunuz, okunmaz bir kitap yaptınız diyenlere diyorum ki, bal gibi okuyorum.
Gramerinden tut lugatına ve istilahına kadar. Onu sebakına siyakına lugatına göre anlamama rağmen yine de kafama göre konuşmuyorum.
Nakle göre konuşuyorum.
Siz ise meallerden kopyala yapıştır yaparak ehliyetiniz olmadığı halde müctehidcilik oynuyorsunuz.

Siz ayetleri sürekli sunabilirsiniz. Hiç ayetle cevap vermem ben. Çünkü AYETLER BENİM ŞAHSİ KAVGA MALZEMEM DEĞİL.
BİLMEM BURADAKİ İNCE NOKTAYI ANLAYABİLECEK MİSİNİZ? İNŞALLAH.

Yeni uyanıyorsunuz herhalde size günaydın efendim...

Siz Allahın bu kuran açık ve anlaşılır bir öğüttür ayetini kabul etmezken ben bu ayeti haykıra haykıra yüzünüze söylüyorum.

Siz kalıplamşı bilgileri kopyalayıp yapıştırırken biz tefsir kuran hadis ışığında aydınlanıyoruz.

Bu ayetlere savaş açıyor dıyorsunuz ki bu kuran anlaşılmaz Alın buyurun sizi yaratan Rabbiniz size nasıl seslenıyor,

O (Kur'an), alemlere bir 'öğüt ve hatırlatmadan' başkası değildir." (En'am Suresi, 90)

"O (Kur'an), alemler için yalnızca bir zikir (öğüt ve hatırlatma)dir." (Sad Suresi, 87)

O, size ayetlerini gösteriyor ve sizin için gökten rızık indiriyor. İçten (Allah'a) yönelenden başkası öğüt alıp-düşünmez. (Mü'min Suresi, 13)
Andolsun Biz Kur'an'ı zikr (öğüt alıp düşünmek) için kolaylaştırdık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı? (Kamer Suresi, 22)
Çünkü o (Kur'an, Allah'tan sakınan) muttakiler için bir öğüttür. (Hakka Suresi, 48)
Şüphesiz, bu bir öğüttür. Artık dileyen Rabbine bir yol bulabilir. (Müzzemmil Suresi, 19)

Gerçek (şu ki), o (Kur'an,) elbette bir öğüttür. (Müddesir Suresi, 54)

Bu ayetlere karşı siz bu ayetler anlaşılmaz dıyorsanız söylenecek size söz yok.
Allahı ayetim açık derken siz kapatıyorsanız oturup düşünün.

ağzınıza dolamışsınız alıp yapıştırıyonuz kopyalıyonuz diye bilmediğiniz hayatınıza almadığınızkonu ile ilgili bir ayeti tak diye ne kuranda bulabilirsiniz nede yazabilirsiniz buda aramızdaki farklardan biri..

Bu saatlten sonra sizin cehili yazınıza cevaba gerek yok çünkü ayet bize bu konuda yol gösteriyor.

'Boş ve yararsız olan sözü' işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve: "Bizim yapıp-ettiklerimiz bizim, sizin yapıp-ettikleriniz sizindir; size selam olsun, biz cahilleri benimsemeyiz" derler. (Kasas Suresi, 55)

(Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller. (Bakara Suresi, 9)

Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azap vardır. (Bakara Suresi, 10)

allah size hidayet versin. Anlaşılmaz dediğiniz kuranın hıdayeti rahmeti üzerinize olsun.

Bu saatten sonraki Olumsuz, saldırı içerikli cevabınızı Mekke müşriklerinin sözü olarak kabul edeceğim için cevaplamıyacağım

uzun zamandır siteyı misafir olarak takıp ediyordum bu akşam iftardan önceki bu paylaşım insanların ne kadar ilim sahıbı olursa olsun boş bir teneke gibi olduğunu gösterdi bana. Deli ilyas kardeşim Allah sizden defalarca kere razı olsun. Çok güzel davada yer almışsınız.

zümrütü anka kardeşim savunmanızı yaparken dahada batmışsınız.. başta bu kuran anlaşılmaz savunmasındayken ilyas bey bu kuranın anlaşılır olduğunu ayetle delilleyince kırıtıp, yan çizmeye başlamışsınız.

Birde onu okudum bunu okudum diye ilminizle övünürken ayetlerin ne kadar bizlere hitap ettiğini ilyas beyın demesi gibi açık net öğüt verici olduğunu bilememişsiniz. Ben islam ilmini mısır unuversitesinden aldım eğer ilim ile kılıç sallıyacaksanız delilli ve ayetli yazın ki okuyanlar faydqalansın.

Uzun zamandır paylaşımlarınızı okuyorum hepsi de kopyala yapıştır. Bir ilim yazısını hele hele Allah ın ayetini buraya taşıyan insan kopyalayıp yapıştırsa bu nasıl bir suç oluyor? Çok cahili yorumlar yapmışsınız. Arkadaşlarınızdan helallık alın.

Ayrıca burda şahsi kavgam demişsiniz bu insanla bu paylaşımda şahsi saldırı yok. yorumunuza sizin paylaşımınıza cevap var konu ile ilgili.

Bu kuran o kadar açık ve anlaşılır ki , helal olsun kardeşimiz ayetlerle ne kadar güzel cevapları oturtmuş köşelere.

TEBRİKLER ilyas bey her iki cihanda tevhid sancağı altında kalın.

Ayrıca o yazılan hadis peygamberin söylediği söz değil ona yakıştırılan hadistir.

belki bilirsiniz ilminiz çok ya kardeşim,
Peygamber efendimiz O nun ölümünden sonra bazı kişilerin onun demediği sözleri demiş gibi söylüyeceklerini fetvalar verileceğini ve cehenneme doğru yol alacaklarını da ümmete bildirmiştir.

Kur'anı anlamak için ehliyet arıyanlar şeyhlerine, belamlarına veya bir ehliyet kursuna doğru koşsunlar. Allah akıl ve irade vermiş açık kuran vermiş vay cahillere ki hala anlıyamıyorlar.

İlyas kardeşim son yorumunuza koyduğunuz nokta ilminizi ahlakınızı ve islam bilginizi ortaya koymuş bunu anlamayıp hala koşanlar ise payına düşeni alır.

İlyas kardeşim bilir misin bir laf vardır ilim yüklü.... işte bu insanlar az bir ilimle kendilerini alim sanırlar.

Bennde kardeşimin sözü ile ayrılıyorum.

Selam hidayete tabii olanların üzerine olsun.

Körler sağırlar birbirini sağırlar. Sizin ayetli sataşmalarınıza alet olmayacağım. Ayetler kişisel sataşma malzemesi değildir. Allah hidayet versin.

Alternatif Bakışlar

MollaCami.Com