Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Molladaki Bid'at farklı bakış

İmam-ı Rabbani hazretleri de buyuruyor ki: (Bid’at ehli, yapacağı değişikliklerle, dini düzelteceklerini, olgunlaştıracaklarını zannederek bid’at çıkarıyor, bid’atlerin zulmetleri ile sünnetin nurunu örtmeye çalışıyorlar. Bunlar, dinin noksanlıklarını tamamladıklarını iddia ediyorlar. Bilmiyorlar ki din noksan değil, kâmildir. Dini noksan sanıp, tamamlamaya [çağa uydurmaya, çeşitli bid’atler çıkarmaya] çalışmak, Maide suresinin, (Bugün sizin için dininizi ikmal eyledim. Üzerinize olan nimetimi tamamladım ve size din olarak İslâmiyeti vermekle razı oldum) mealindeki 3. âyetine inanmamak olur. (m. 260)

sitedeki bidatları kendi yazdığınız bu paylaşımla bir inceleyiverin bakalım neler çıkacak
taassubzade erleri sıvayın kolları...paylaşımları silmeyi bilirsiniz sizler eee birde sui zanda bulunmayı.alın işte kendi sitenizde bidat açıklanmış neden site müctehidleri buna el atmıyorlar
derin derin incelemeye almıyorlar...paylaşımlarımı MUSTAFA İSLAMOĞLUnun yazısı diye silmeyi biliyorlar,ondan sonrada incelemeye aldık gibi komik LAF söylüyorlar...
isimleri ben de saklı o yazıların yazarlarının bakalım hangi yazıları geri iade edeceksiniz
içinde FETHULLAH GÜLEN DE VAR MEHMET TALU VE MAHMUT TOPTAŞ TA..
birde mesaj gönderiyorsunuz zambak rumuzlu muhterem MUSTAFA İSLAMOĞLU yazılarını yayınlamayız diye...NE O L A C A K Ş İ M D İ...site müctehidleri bakalım bulabileceklermi yazıların yazarlarını yoksa bu söyledikleriniz KOCA BİR YALANMI!!!

KONUYU PAYLAŞANA BAKIN HELE...AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ İHVAN EFENDİ
SEN BU KONUYU KOYDUN YA BURAYA SANA ŞÖYLE CEVAP VERİLİR....

Kişiye göre hareket edilmesin; konuyu okuyup eleştiri ve yorumlar ona göre yapılsın lütfen. Konuda eleştirilecek nokta bulamıyorsanız susmanız en hayırlısıdır.

Efendimiz buyuruyor; ' Ya hayır söyle; ya da sus '...

Kişiye göre hareket edilmesin; konuyu okuyup eleştiri ve yorumlar ona göre yapılsın lütfen. Konuda eleştirilecek nokta bulamıyorsanız susmanız en hayırlısıdır.

Efendimiz buyuruyor; ' Ya hayır söyle; ya da sus '...

EYVALLAH,DOĞRU SÖYLEDİNİZ FİRDEVS HANIM...SABIR TAŞI OLSA ÇATLAR... EDEPDEN KONU ACIP ONUN E SİNDEN HABERDAR OLMAYAN KISILER E KARSI BOYLE TEPKI VERDIM
İSTESENİZ SİTENİN MÜCTEHİD ALIMLERINE(BU SITEDE MAŞAALLH ÇOK VAR)SÖYLEYİN SİLSİNLER...
;)

EYVALLAH,DOĞRU SÖYLEDİNİZ FİRDEVS HANIM...SABIR TAŞI OLSA ÇATLAR... EDEPDEN KONU ACIP ONUN E SİNDEN HABERDAR OLMAYAN KISILER E KARSI BOYLE TEPKI VERDIM
İSTESENİZ SİTENİN MÜCTEHİD ALIMLERINE(BU SITEDE MAŞAALLH ÇOK VAR)SÖYLEYİN SİLSİNLER...
;)

Bakın kardeşim; bir siteyi ayakta tutmak hiçde kolay bir iş değildir. Eğer ki, bir konu kaldırıldıysa emin olun uygun görülmediği için silinmiştir.

Sitemizin belli bir çizgisi var. Siz ona inat yaparmış gibi sürekli çizginin dışına çıkıyorsunuz. Ve buna ısrarla devam ediyorsunuz.

Oysa ki İslâmiyet bu değildir. Şahsen tanımadığınız birine hakaret etmeniz doğru değildir; üstelik sadece doğruları lanse ettiği için. Birtakım gerçekleri kabul etmek neden bu kadar zor. :-\

Bakın kardeşim; bir siteyi ayakta tutmak hiçde kolay bir iş değildir. Eğer ki, bir konu kaldırıldıysa emin olun uygun görülmediği için silinmiştir.

Sitemizin belli bir çizgisi var. Siz ona inat yaparmış gibi sürekli çizginin dışına çıkıyorsunuz. Ve buna ısrarla devam ediyorsunuz.

Oysa ki İslâmiyet bu değildir. Şahsen tanımadığınız birine hakaret etmeniz doğru değildir; üstelik sadece doğruları lanse ettiği için. Birtakım gerçekleri kabul etmek neden bu kadar zor. :-\

NE TEVAFUK BEN DE AYNISINI SİZLER İÇİN DÜŞÜNÜYORUM...

SİZE PRF.DR.VEHBE ZUHAYLININ İSLAM ANSİKLOPEDİSİNİ
SEYYİD SABIK'IN FIKHUS SÜNNESİ'Nİ VE BİRDE İBNİ KAYYIM EL CEVZİYYENİN
ZADUL MEAD İSİMLİ ESERLERİNİ TAVSİYE EDERİM ÇOK FAYDALANACAĞINIZDAN
ŞÜPHENİZ OLMASIN

anlamamız lazımdı ama ayrı bir familyadan olduğunuzu anlayamadık,

pardon kardeş,

resminizi koymanız münasip olmuş........

pardon kardeş,

amma ahlaksızmışsın cepni linkli edepsiz...firdevs27 ablanız fazla
edepten bahsediyordu...seni anlatıyormuş demek :D

amma ahlaksızmışsın cepni linkli edepsiz...firdevs27 ablanız fazla
edepten bahsediyordu...seni anlatıyormuş demek :D

Çok ileriye gidiyorsunuz. Terbiyenizi takının.

pardon kardeş,

:) :)

Turkuaz kardescim hadi sen al oyuncaklarini kurbaganla suda falan oyna. hadi kardesim boyundan büyük mevzulara kurbaga gibi ziplama hic yakismiyor ;)

edebinle varsa bildigin iki kelime insan gibi konus diye sabirla dinleyelim dedik güzelce hadi konus kardesim dedik ..belki büüyklerni dinler birseyler ögrenirdin ama kalkmis kurbaganla oyun oynamaya gelmissin ..tutturdun bantlayin beni agzim düzgün degil diye madem israr ediyorsun seni mi kiracaz :)

Sevgili Deniz, İmzanızdaki sözü Turkuaz71'in gözüne batırmak lazım...
Zorla onu istiyor...

kardeşim edepsize edepsiz davranmak lazım,

-bak hala kardeşim diyecek kadar edepliyim çok fazla şeyi hakettiğiniz halde-

silaha silahla,

kaleme kalemle,

söze sözle ,

ama edepsize edepsizce ,çünkü anladığı dil oysa onu konuşmak lazım...........

ama haddi aşanlar gibi haddi aşmadan,terbiye sınırını ! zorlamadan,

Bu yazının yeri burası hiç değil. Elimde olsa hiç uğraşmaz direkt silerim bu zat-ı zerzevatı...

turkuaz kardeşim bu ne hiddet bu ne celal kardeşim bu kadar öfkelenmek size hiç yakışmıyor peygamberimizin sünnetinde bu öfke ve inada yer yoktur.Bu forumda her türlü düşünceyi yaşıyan ve paylaşan insanlar var ama yeri gelince bizlerde eğer forumun içeriğine uygun deyilse eleştiri alabiliyoruz ama siz çok sert ve çok kırıcısınız kardeşim selametle

Alternatif Bakışlar

MollaCami.Com