Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

sms'le boşanma olurmu?????(acilen cevap bekliyorum?))

hepimiz çok şaşırdık..
fakat msn ile yapılan saçma evlilikler yok mu buda msn ile boşamak işte..
şeriatte hükmünü bilemem ama bu zamanda şaşırmamak lazım..

:-\ aklıma şöye bişey geldi.acaba mektup yazarak boşama oluyormuydu eskiden :P (bende hiç sanmıyorum) yani varsa fıkıh kitaplarında cewabı yer alır.. ::)

birde şu war.adam zaten boşamış.Ve o niyet ile yazmış açık açık.yani bu talak olur demek geliyo.Bunu nikahı altında bulunan kişiye açıkça soylemeyip yazması hükmü degiştirir mi?
:( yahu aslında bu kadar zor b,şey değil.acsın telefonu boşadım seni desin olay bu yaa...hayretlik olay..

istedigim gibi bi cevap henüz alamadım.mollamızın kıymetli bilir kişileri eger bu konu hakkında yazabilirlerse çok memnun olucam....

bana sorarsanız..evliliği sms seviyesine indiren kişiler henüz ergen olmamıştır.bu yüzden nikahıda boşanmasıda geçersizdir....

;D ;D ;D

daha açıklayıcı bi şey istesem.. :-[ :-[ :-[ :-[

daha açıklayıcı bi şey istesem.. :-[ :-[ :-[ :-[
leyya kardeşim biraz sabret..
bu tür konuları genelde faruk kareş iyi bi araştırmadan sonra cevaplıyoo..
merak etme sorunun tam yanıtı elbette gelicektir..

;) ;) ;) ;)gitmeden önce ögrenmek istiyorum.ondan sıkıştırıyorum ;) ;) ;) ;)

;) ;) ;) ;)gitmeden önce ögrenmek istiyorum.ondan sıkıştırıyorum ;) ;) ;) ;)
gelince bakarsın yaf.. :)

Ben de ne günlere kaldık demeden geçemeyecem :(
Allah'ım sen akıl fikir ihsan eyle böylelerine :S

Düşünüyorum da eskiden böyle durumlar varmıydı. Şimdiki hocalara Allah sabırlar versin. Ne tuhaf durumlar böyle :S

bana sorarsanız..evliliği sms seviyesine indiren kişiler henüz ergen olmamıştır.bu yüzden nikahıda boşanmasıda geçersizdir....

Güzel bir düşünce :)

SMS ve Sesli olarak bosanmalarda talakin durumuna göre degerlendirmekte fayda var.

SMS, MAIL, MEKTUB bunlari baskasi kullanarak fesat sunmak gayesi ile bu isleri yapabilir. Günümüz teknolojik imkanlarinda da SES taklit edilip telefondan aramada da kisinin adina ariyormus gibi göstertilebilir.

Böyle bir durumda, kisinin sahitler huzurunda bosamis olmasi ya da daha sonraki sürecte bu smsi kendsinin yazdigini onaylamasi gerekmektedir.

Eger o kisinin yazdigi dogru ise ve buna sahitleri var ise ya da kendisi evet ben yazdim demis ise sahitler huzurunda talakin hükmüne bakmakta fayda var.

** *

Kisaca bana sms geldi 3 talakta esim bos oldugumu söylüyor dediginde. Bir kisi öncelikle bunu tasdik ettirtmeli. Mesela aileden birisi oglanin cep telefonunu alip ayni mesaji cekmis olabilir de..

selam sevgi ve dua ile

Bu cevap kesin ve net.
Sevgili leyya oku gitmeden önce :D

Allah razı olsun sn Reis :)

çok tşkkr ederim sevgili büyügümüze...
aileler görüşmüyo.arkadaş şüphede kaldı.
inşllh bu cevap onun için yeterli olur...
Allah razi vememnun olsun...

sms ile boşama olursa evlilikte olur derler ??? :)

Hadi canım işi iyce teknolojiye döktünüz arkadaşlar.Ben öyle telefon mesajıyla evlilik yada boşanma olacağını hiç sanmıyorum..yapılacaksa yüzyüze olmalı..

Alternatif Bakışlar

MollaCami.Com