Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bilgisayar ile ilgili problemlerinizi burada paylaşabilirsiniz..

[b]çok önemli bir klasörümü usb belleğe kes yaptım tam doluyordu kı belleğin hafızası doldu ..bende ozamana kadar olanları bellekten sıldım nasılsa masaustunde var dıye..bellegı ıyıce bosalttıktan snra masaustunde kalanı bellege attım ama aslında kalan sadece ılk atısta bellege doluluktan dolayı yuklenemeyenlermiş :'(

herhangi bir programla kurtarabılır myım acaba :'(
[/b]

Aslında kardelen kardeşimizin sorusunu bir "powerpoint dersi" olarak paylaşmayı düşünüyordum, fırsat bulamayınca öyle kaldı. Siz yaptığınız sunuya ses eklediğinizde aslında bilgisayarınızdaki yolu belirliyorsunuz, dolayısıyla ses sununuzun içinde değil de o sesin olduğu klasörden çalıyor. Bir başka bilgisayara gönderdiğinizde ise sizin bilgisayarınızdaki klasöre ulaşamadığından ses çalmıyor. Bunun için sesi sununun içerisine gömmemiz gerekir.

Sesi sunuya gömmek için ses dosyamızın uzantısının .wav olması gerekir. Powerpoint > Araçlar > Seçenekler > Genel menüsünden "ses bağlanacak dosya boyutu alt sınırı" seçeneğine ekleyeceğimiz ses dosyasının boyutunu yazıyoruz, kb cinsinden tabi.. Tamam, deyip çıkalım..

Şimdi, Ekle> Film ve Sesler > Dosyadan ses deyip .wav uzantılı dosyamızı seçiyoruz. Otomatik olarak yükle, diyoruz.

Slaytın ortasındaki sarı renkli ses simgesine sağ tıklayıp "özel animasyon" seçeneğini tıklıyoruz. Ekranın sağında açılan pencereden ses dosyamızın üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve "efekt seçenekleri" diyoruz.

Bu pencerede Efekt - Zamanlama - Ses ayarları var.

"...slayt sonra" yazan yeri işaretleyelim. Ve oradaki boşluğa slayt sayımızı yazalım. Ses ayarları penceresinden de "slayt gösterisi boyunca ses simgesini gizle" seçeneğini işaretlersek o sarı simge de görünmez olur..

Kolay gelsin. :)

kardelen kardeşim eklediğin müzik dosyasını powerpoint sunumu ile aynı klasorde götütürürsen problem olmaz ama faruk kardeşimizin anlattığı yöntemle ses dosyasını taşımana gerek yok..

problemin nedenini biliyordum fakat çözüm yolunu bulamamıştım ::)
açıklamalar için teşekkür ederim, hemen deniyorum...

bilgisayardan direkt izlediğimizde herhangi bir problem olmadı, kullandık çok güzel de oldu ama cd olarak isteyenler var, o zaman fon olmuyor malum. bir çözüm yolu bulmadım aklıma mollanın bilg. uzmanları geldi :)

yardımlarınız için çok teşekkür ederim, vaktinizi aldım, helal edin...

çok güzel ve faydalı bir başlık olmuştur arkadaşlar teşekkür ederim hepinize.benim sorum biraz ilginç.bilgisayar iki gündür kapattıktan sonra yeniden başlıyor.ancak fişini çekerek tamamen kapatıyorum.kimine virüs var ama tarattım tek bir virüs bile çıkmadı.kimine göre format lazım ben de şaşırdım ne yapacağımı :-\

denetim masasına gir güç seçeneklerini aç gelişmiş sekmesinde
bilgisayarım güç düğmesine bastığımda kısım var o kısım bilgisayarı kapat seçili olması lazım..

birde bios ayarların bozulmuş olabilir bios ayarlarını default hale getirerek sorunun devam edip etmediğine bak

güç seçeneklerinide bir sorun yok bilgisayarı kapat seçili.bios ayarlarını anlayamadım yalnız :-[ şimdi nette baktım sanırım bu mesele abimin dediği gibi ancak kasanın sökülmesi ile çözülecek gibi :'( çok teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun

bios bilgisayar başlarken del tuşuna sürekli olarak basıp çekin mavi bir ekran açılacak orada load yazan bütün kısmı tek tek çalıştırıp y tuşuna basın..
daha sonra kaydet ve çık seçeneği var
save ile başlıyor onu seçip Y basıp çıkın bu şekilde düzenlenmesi lazım

birde modeminiz harici ise bu problem çıkabiliyor..
o yüzden bios ayarlarını default yapıp power management kısmındaki wake on lan ve wake on ethernet gibi yerleri kapatman gerekir..

Çok teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun

rica ederim kardeşim cümlemizden razı olsun..

Sorunum şu;benim pc de sağ tarafda arada bir dalgalanma halinde sarı çizgiler oluyor bunun nedeni nedir acaba.düzelmesi için ne yapabilirim.

Sorununuzu biraz daha açarsanız daha kolay yardımcı olunabilir. Mesela sadece internette gezinirken mi oluyor? Eğer öyle ise İ.Explorer ve Firefox ya da diğer web tarayıcıların her birinde bu sorunu yaşıyor musunuz? Öyle değil ise ekran kartından kaynaklanan bir sorun da olabilir...

Pc başına oturduğumda zaten net açık oluyor .

Pc bazen kendiliğinden kapanıyor.fanını elektirik süpürgesiyle süpürdüm tozlanmıştı biraz.Sonrası kapanmalar azaldı.Bugün yine kendiliğinden kapandı birden.
Çizgi halindeki dalagalanma arada bir oluyor.Ekran kartında ise sorun değişmesimi lazım.Daha önce bir kez değişildi.

Bilgisayarın kapanması ısınma nedeniyle oluşan bir sorun olabilir, fandan kaynaklanıyor yani. Çünkü fanı elektrik süpürgesi ile temizleyince kapanmalarda değişiklik olduğundan bahsettiniz. Daha güçlü bir fan ile değiştirmeniz uygun olabilir.

Ekrandaki dalgalanma için ise;

Masaüstüne sağ tıklayın > Özellikler > Ayarlar > Gelişmiş > Monitör > Ekran yenileme sıklığı 60 hertz ise onu 70 hertz yapmayı deneyin.

Baktım şimdi 70 hertz yzıyordu faruk kardeşim. :'(

Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com