Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bilgisayar ile ilgili problemlerinizi burada paylaşabilirsiniz..

esrafuad kardeşim..
senin sorunun muhtemelen kullandığın virüs programından kaynaklanıyor olabilir..
bende kaspersky yüklü o açılmadan msn proğramı açılmıyor.. ben onu bekliyorum msn ondan sonra hemen geliyor.. virüs programları bilgisayarı çok kasıyor..

evet virüs programı geliyo önce sonra o gidince msn geliyor. önce e trust vardı sonra nod32 yükledik sorun değişmedi en başından beri virüs programı var aslında ama bilg. yıprandığından olabilir mi diycem daha 3 aydır kullanıyorum. bi bir aydır var bu ilk iki ay hemen geliyordu msn, bu arada hangi virüs programı daha ii olur sizce

çok teşekkürler Allah razı olsun

kaspersky ideal bir virüs programi yanlız çok kasıyor..
nod32 o kadar kasma yapmıyor..

kardeş arada bir disk temizleme ve disk birleştirme işlemi yap..
bu işlemler bilgisayarı hızlandırabiliyor..

disk temizleme birleştirme derken?

bunları çalıştırmanın iki yöntemi var..

1--) başlat \ programlar \ donatılar \ sistem araçları altında
disk temizleme ve disk birleştiricisi
2--) bilgisayarım içindeyken sürücü üzerinde sağ fare özellikler pasta diliminin hemen altında disk temizleme butonu
araçlar sekmesinde şimdi birleştir butonu ile yapabilirsin..

öncelikle disk temizleme işlemi yap sonra birleştirme yap..
disk temizlemede gereksiz dosyaların hepsini silebilirsin.. silinmesini istediğin kısıma onay işareti koyman yeterli..
disk birleştirici de sürücüyü inceleme yaptığında sana birleştir yada gerek yok diye haber verir..

hadi gülümse kardeşim eğer msn proğramının son sürümünü kullanıyorsanız makineyi çok kastığından görüntü donuyor olabilir msn 8.1 en iyisi eğer bu program yüklü ise internet hızınızdan da kaynaklanabilir..

kardeşim msn nin yeni sürümünü kullanıyorum fakat msnde görüşürken kamera kayboluyor ertesi gün tekrar ortaya çıkıyor neden sizce ???

ayrıca rabbim sizden razı olsun kardeşim hakkınızı helal ediniz. :)

bunları çalıştırmanın iki yöntemi var..

1--) başlat \ programlar \ donatılar \ sistem araçları altında
disk temizleme ve disk birleştiricisi
2--) bilgisayarım içindeyken sürücü üzerinde sağ fare özellikler pasta diliminin hemen altında disk temizleme butonu
araçlar sekmesinde şimdi birleştir butonu ile yapabilirsin..

öncelikle disk temizleme işlemi yap sonra birleştirme yap..
disk temizlemede gereksiz dosyaların hepsini silebilirsin.. silinmesini istediğin kısıma onay işareti koyman yeterli..
disk birleştirici de sürücüyü inceleme yaptığında sana birleştir yada gerek yok diye haber verir..

çok sağolun Allah razı olsun

cümlemizden razı olsun.. kardeşlerim..

varsa helal olsun hadi gülümse kardeşim..

kardeşim msn nin yeni sürümünü kullanıyorum fakat msnde görüşürken kamera kayboluyor ertesi gün tekrar ortaya çıkıyor neden sizce ???

ayrıca rabbim sizden razı olsun kardeşim hakkınızı helal ediniz. :)

msn haricinde kameranız sorunsuz mu çalışıyor?

çok sağolun Allah razı olsun

:)

msn haricinde kameranız sorunsuz mu çalışıyor?

hayır şu an mesela kendiğinden kaybolmuş tekrar kurmak gerekiyor neden sizce virüs olabilirmi

birde msne de görüşürken (kamera başka bir sistem tarafından kullanıldığından veya takılı olmadığından)şeklinde bir ibare oluyor bakıyoruz takılı başka sistem diye kastettiği ne olabilir sizce ??? kardeşim :)

Bilgisayarım>Özellikler(masaüstünden ya da başlat menüsünden Bilgisayarım'a sağ tıklayıp ulaşabilirsiniz)> aygıt yöneticisi

Burada webcam'ın donanımının yüklü olup olmadığına bakın, yüklü olmayıp sarı renkte olabilir, burdan yükleyebilirsiniz.

Ayrıca webcam o anda bir başka program tarafından kullanılıyor olabilir. ctrl+alt+del yaparak bunu görebilirsiniz..

yine format atıldı
fakat drivers yuklenmesıne ragmen wireless açılmıyor acaba wireless yuklenmemıs olabılır mi?
kablosuz ağ gözükmüyor ağ bağlantılarında ne yapsak ???

Aygıt Yöneticisi....Ağ Bağdaştırıcıları...altında wrless/kablosuz ağ bağdaştırıcısı
gözüküyor mu?

Wireless sorununu ben de yaşamıştım, format atarken diğer driverleri düzgün yükleyememekten kaynaklanıyor. Daha sonra da wireless sürücüsünü yüklemeye çalışsanız sorun devam ediyor, tanımıyor yani...

Bilgisayarınıza ait wireless sürücüsünü arayıp tekrar yüklemeye çalışın, olmazsa tekrar format atmanız gerekecek. :-\

Ya da bilgisayarınızın marka ve modelini yazın ona göre de çözümler aramaya çalışalım, çünkü bazı driverleri farklı biçimde yüklemek gerekebiliyor.

Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com