Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


mouse kiLitLeniyor..

maLum ßöLümümüz var..faydaLanaLım...
optic mouse kuLLanıyorum..pc açıLdıktan kısa ßir müddet sonra mouse kiLitLeniyor..daha doğrusu imLeci hareket etmiyor..ctrL+aLt+deL vs işe yaramıyor..restart yapmak zorunda kaLıyorum..ne yapaßiLirim?

kardeş muhtemelen mouse da problem vardır..
başka bir mouse ile dene problem devam edecek mi..

aLakası yok..denedim..ßaşka ßir sorun ßeLLi..ama ne oLduğunu ßiLmiyorum..imLeç donuyor..herşey çaLışıyor o çaLışmıyor..

Kardeşim hemen mi kilitleniyor?Kilitlendiği zaman hemen F5 tuşuna bas ve bi süre basılı kalsın..İmleç düzelirse eğer;pc de bir sorun vardır yani pc'nin yavaşlığından kaynaklanıyor olabilir..Düzelmezse de mouse de bir sorun vardır büyük ihtimal..

Fare donanımı çalışmıyor, olsa imlecin hiç çalışmaması gerekir. ??? Bilgisayarınıza yeni yüklediğiniz bir donanım varsa muhtemelen ondan kaynaklanıyordur. Yani donanım çakışması olabilir. Ya da bilgisayarınız başlatıldığında bir program doğru çalışmıyordur.

Bilgisayarınızın klavyesi yardımıyla fare imlecini kullanabilmek için:

Başlat Menüsü : Ctrl + esc

Ok işaretleri yardımıyla "Denetim Masası" 'na girin. (Klasik başlat menüsünde Ayarlar > Denetim Masası)

Erişebilirlik SeçenekleriTab tuşuna basıp ve Ok tuşları yardımıyla Fare kartını etkinleştirebilirsiniz.

"Fare Tuşlarını Kullan" seçeneğini işaretlemek için Alt + F tuşlarını kullanın.

Alt + A tuşlarına basarak "Ayarlar"'a girin.“Kısayol kullan” seçeneğini etkinleştirmek için Alt+K tuşlarını beraber kullanın.

Yaptığınız değişiklikleri onaylamak için Enter tuşuna çift basın...

Artık klavyenizi mause gibi kullanabileceksiniz. :)

Fare imlecini hareket ettirmek "Numara Bloğundaki Oklar" ve köşegen hareketleri için 7, 9, 1, 3 tuşları
Fare imlecini hızlandırmak Ctrl+ Numara bloğunda ilgili tuş
Fare imlecini yavaşlatmak [Ctrl]+ Numara bloğunda ilgili tuş
Tek tıklamak için 5 tuşunu (Numara bloğundakini)
Çift tıklama Numara bloğundaki + (Numara bloğundakini)
Sürükle ve bırak Numara bloğundaki "0" ile "Seçmek" ve yine numara bloğundaki "," ile hedefe bırakmak...

***

İşletim sisteminizi yeniden kurmak sorunu çözecektir.

Sorun PS/2 bağlantı noktanızın etkin olmamasından kaynaklanabilir.

Başlat > Denetim Masası > Yazıcılar ve Diğer Donanım > Fare > DonanımBağlantı noktası BIOS’dan devre dışı bırakılmış olabilir. BIOS'u açmak için bilgisayarınızı açtığınızda Windows başlamadan önce sol alt köşede bazı bilgisayarlarda F12, bazılarında F8.. gibi tuşlara basmanız gerektiği yazar.

Award BIOS’ larında BIOS FEATURES SETUP menüsü altında bulunur. Burada bulunan PS/2 MOUSE FUNCTION CONTROL seçeneğinin değerini "DISABLED" ise "ENABLED" yaparsanız sorun çözülebilir.

ALLAH razı oLsun kardeşLer..sorunun ne oLduğunu haLa kestiremedik..sistem geri yükLeme yaptım ve görüntüyü windows kLasik yaptım (aLaka oLur mu ßiLemem) şimdiLik iyi gißi..virüs tarama yapıyorum system32 de sorun diyor ve siLmiyor onu..onuda çözemedik...farukaktaş kardeşim çok teşekkür ederim..RAHMAN razı geLe..tek tek not aLdım yoLLadıkLarınızı ki çaLışmazsa giremem diye :) zahmet ettiniz tekrar teşekkürLer..


Kardeşim hemen mi kilitleniyor?Kilitlendiği zaman hemen F5 tuşuna bas ve bi süre basılı kalsın..


zaten kiLitLi açıLıyor :) imLeç ortada donmuş vaziyette..miLim kıpırdamıyor..neyse artık yine yaparsa farukaktaş kardeşin söyLedikLerini deneyeceğim...

virüs tarama yapıyorum system32 de sorun diyor ve siLmiyor onu..


Dediğimiz gibi, düzgün çalışmayan bir program olabilir. Sorunu hiçbir şekilde halledemezseniz tek çare format. :)

Yahu ßen ßuna sorunun nasıL çözüLdüğünü yazmamışım.ßu sorunLa KarşıLaşan KardeşLer oLursa ; Kasada ki giriş Yuvasında ProßLem varmış iLk o Değişti ve Ardından da Farecik ::)

evet dediğiniz bu arıza benimde başıma gelmişti tek çözüm fareyi değişmek oldu

bende bunların hepsini denemiştim olmamıştı..

DENİLENLERLE PEK Bİ ALAKASI YOK SANIRIM ARKADAŞLAR DÜN GECE FORMAT ATTIM PC YE BUGÜN SP3 KURDUM PC YE UPDATELERİ YAPDIM BELLİ Bİ ZAMAN GEÇDİKDEN SORA MOUSE KLİTLENDİ RESET ATMADAN SORUN DUZELMEDİ ATTIM DUZELDİ AMA HEMEN GNE KLİTLENDİ TEK ÇÖZÜM PC Yİ GÜVENLİ MODDA ACACAKSIN BAŞLAR _ PROGRAMLAR_ DENETİM MASASI _ PROGRAM EKLE KALDIR ORDA DİKKAT EDİN 4LR FELAN DİE OPTİK MOUSE İLE İLGİLİ Bİ GÜNCELLEME VAR O GÜNCELLEMEYİ KALDIR PC YENİDEN BASLATILSINMI DİCEK EVET DE SORUN HALLOLYOR YARDIMCI OLABVİLDİYSEM NE MUTLU BANA

bende de oluyor mous ayarlarını değiştirdim ne oldusa o zaman oldu yavaş hız ayarı hızlı hız ayaarıla oynayınca kilitmeme penerelere girişlerde kilitlendi hep nedenide çok basit bilgisayar perpormansı yavaş olduğunda bilgisayar kasar ve kilitler oda bir pencereye girdiğin zaman yada sayfa açtığında ( pencere çok açtığında kilitler en iyisi kilitleme olmasını istiyorsan çekirdek seviyesini 2 se 4 çıkarsın yafda 6 yada 8 çıkarırsın. ozaman performan güçlü olur kilitlenme genellikle girdiğinadres çubuğundaki web sayfalarında adının altındaki kilit kısmında olur örneğin http:www.filanca... sertifikasınında yazar web sayfası kilitlensinmi izin ver yazar yani oradaki engelleme butunları izini yada engellememe gibi


Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com