Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Abdestin farzı 5 diye ısrar eden zır cahil

Allah ,Allah ya .... Siz hangi DİNİN mensubusunuz vallahi merak ettim ? ben el-hamdulillah Müslümanım ve bütün İslam İlmihallerinde ve Kuran-ı Kerimde Abdestin Farzı 5 tir buna İtirazı olanın Dininden şüphe ederim..
2+2 =4 bunun başka bi izahi yoktur ve yalnızca caferi mezhebinde yani şiia da Ayaklar temiz ise mesh edilir bunun dışında bi FARKLILIK yoktur...
Zümrüd-ü Anka ben miyim terbiyesiz ve cahil ? kendini yokla yanılmış olmayasın ? bi düşün..yok öyle yağma..

Kardeş sen hangi islam ilmihallerinden bahsediyorsun ? birde bütün islam ilmihalleri demişsin.. ilmihalleri karıştırmanı anladık ta elif ba yı öğrenen çocukların bile bildiği bu kadar basit bir konuda kaynaksız sallaman da ilginç hani...
Gerçi sayende bir çok kişi doğruyu kaynaklarıylabir kez daha öğrendi buda güzel aslında bu açıdan bakmak lazım..

ben sia cilarla karsilastim kardes hatirliyorsam mehdi gelmeyecek gibi bir kitap okudum yani siddetle kacmanizi tavsiye ederim... ben kendi ferasetimin acik oldugunu dusunuyorum...kelimelerle dokup ifade edemesemde bazi seylerin iktidi neden bozuk oldugunu neden kafayi bulandirdigini anliyorum elhamdulillah....dinler arasi diyologta bi kafamda karmasa vardi sadece.... ve mehmet sefket eyginin gecenlerde neden amentude itifak olamayacagi yazisini okuyunca cok net anladim...o grup sadece yanildi bi konuda... mesalla ama tamemen ehli sunnet disi bi grup oldugunu soylememek gerekir diye dusunuyorum..

Bu hususta yeterince malumat yazıldı. Arkadaşın niyeti insanları meşgul etmek, farklı itikata sahip. Yazılan yanıtlar ehl-i sünnet ve'l-cemaat mensubu sahih fıkıh kaynaklarından ve muhatabın itikatı farklı; neticede temel farklı. Şu durumda ortak nokta yok, daha fazla bir şey yazmaya da gerek olmadığını düşünüyorum bu hususta.

mevladi gel adam gibi kaynak göster kardeşim. Milleti sahtekâr yerine koyuyorsun ne bir kaynak gösteriyorsun ne de doğru düzgün edebinle konuşuyorsun. Elif-ba okuyan ilköğretim çağındaki çocuklara öğretilen şeyleri gelip burda çarpıtıp söylüyorsun. Kaynağın nerde ? Gel göster. Belge diyorsun da gel göster belgeni. Günaha girip dinden çıkacaksın. Mezhebin ne ki senin ? Beşir Esad falan mı kanaat önderin ?

sac boyasi tesseture girer mi diye mehmet ali demirbasa sormuslar oda cevaplamis :)

bu sorunun cevabı varmışmı ya ::;-D:

Cevap yazılmasın lütfen.

Mevladi kardeşim, tereciye tere satmaya gelmiş.. :)

Bu sitede mevladi gibi dengezis birinin 5 dakka bile durması doğru değil ancak böyle afaki iddiaları kendisine ait değil. Onun gibi amuda kalkarak kuran okuyan çok olduğu için böyle tuhaf iddialarla ortaya çıkanlar olabiliyor. O yüzden mevladinin iddialarını sabırla cevap vermek ilmi kaynakları ile ortaya koymak, diğer amuda kalkarak kuran okuyanlara da cevap olacaktır.

Sabırla cevaplamaya çalışmak lazım. Farz edelim ki mevladi, bir gazeteci ya da casus olsun, gayesi forumdaki kızdırıp küplere bindirip onları ileri geri konuşturmak isteyen SAF ayağına yatan, devrimci kılıklı ammma gizli gündemli biri olsun.. Siz böyle olsa bile görmezlikten gelin, cevabını verin geçin!!!

Neyse, Bir başkası da abdestin farzı 15 diyebilir. Bir başkası 55485 tür diyebilir. hatta abdestin farzı 199862'dur diyen bir uçuk çıkıp delilleri ile ortaya koyabilir. Der ki işte abdestin farzı geçen ayetin harflerini çarptım böldüm çıkardım ortaya 55485 çıktı.. o zaman abdestin farzı budur der. ya da ben ilk abdesti aldıgımda 2 haziran 1998 di, bunları bir araya getirdim abdestin farzı 199862 deyiverir.. uçukluğun haddi hesabı yok. Delidir ne yapsa yeridir.

Şimdi, bir de mezhepsizler var. Müzelik, Deve kuşu cinsi diyorum ben bunlara.. Kafalarını kuma görüp, mezhepler yok diyorlar. Yahu sen kafanı ne kadar kuma görersen göm, mezhep diye birşey var. ve bu dünyada yok dediğin mezheplere uyan milyonlarca insan var. bunu inkar edemezsiniz. ben bugün ne kadar bağırsam çağırsam bu dünyada istanbul diye bir şehir yok desem kim inanır ki bana. tam tersi kendimi rezili rüsva ederim..

Hanefi mezhebine göre abdestin farzı 4'tür.. 32 farz vardır. ve bu 32 farzdan 4 tanesi de abdestin farzıdır. Eğer farklı bir rakam varsa bu rakamı kim koymuş? hangi mezhebe göredir bunları yazmak gerekir. Ben buldum diyerek saf ayağına yatmaya gerek yok.. Pınar beyaz değil ki önüne gelen ben buldum desin.. 1400 yıldır milyarlarca insan okuyor o yüce kitabı.. ya 5tir ya 4tür ya 3tür.. 5 diyenler bellidir. 4 diyenler bellidir. 3 diyen varsa onlarda bellidir.. romayı yeniden keşfetmeye gerek yok ki :)

mevladi kardeşim, kaynaksız ortaya atacağınız bütün fıkhı iddialar gerekirse hiç açıklama yapılmadan silinebilir..

Cevap yazılmasın lütfen.

kusura bakmayın. sonradan fark etmişim, yazmış buldundum artık

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com