Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Duygu Seli

Siz de sağolunuz kardeşim, imzanızdaki isteğiniz üzere duamızı ettik... Allah (c.c.) kabul eylesin.

Unutmayın her zorlukla beraber bir kolaylık muhakkak var!..

"Demek ki, zorluğun yanında bir kolaylık mutlaka var!
Zorluğun yanında bir kolaylık muhakkak var!"
(İnşirah-5/6)

"Olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa o, hakkınızda hayırlıdır.
Olur ki, siz bir şeyi seversiniz; ama o, sizin hakkınızda bir fenalıktır.
Allah bilir, siz bilmezsiniz."
(Bakara-216)

Allah razı ve memnun olsun sizden her daim kardeşim...

Umut muştulayan dosta selam olsun... ;)

Ne kadar sıkı tutunduğumuzun önemi yok belki de, nereye tutunduğumuzun önemi var öncelikle!...

Kesinlikle!.
Tutunacak toprağımızın bol ve sağlam olmasını diliyorum. İnşallah bizler bu ağaç misali güzel bir toprağa tutunarak ondan güç kuvvet alırız da uçan kuşlar, konan kelebeklere faydamız olur...

Emeğine sağlık, kalemine kuvvet. Harika bir yazıydı...

İnşaallah h_ü_l_y_a kardeşim, teşekkür ediyorum. Siz de sağolunuz.

Umut muştulayan dosta selam olsun... ;)

Kardeşim son olarak dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var; yukarıda "bir kere rüzgarla yarenlik etmişseniz hayatın ek yerlerinde tutunmak zorlaşabiliyor..." demiştiniz, sizce rüzgarla yarenlik eden sadece yapraklar mıdır? Ağaçlar rüzgarlarla hatta fırtınalarla yarenlik etmezler mi?

Yaprağı ağaçtan ayıran özelliği rüzgarla yarenlik etmesi mi yoksa yaprak olmayı tercih etmesi midir?

"Oysa hayatta kökleri toprağa sımsıkı tutunan bir ağaç olmakta vardı. Mevsimler ardarda sıralanırken; hayatın tüm güzelliğini hissedebilmek ve tüm zorluklarıyla mücadele edebilmek vardı. Ne rüzgarlar esmişti başından dallarının, ne savurabilir ne de zarar verebilirdi."

Yukarıda altını çizdiğim gibi mesele rüzgara teslim olmayıp mücadele edebilmekte ;)

Konuyu biraz uzattık ancak hayatta bir yaprak misali savrulduğunu düşünenlerin bakış açılarını değiştirmek adına belki yönlendirici olabilir.

"Duygu Seli"ne kapılmayın ağaç olmaya bakın :)

Bütün iyi niyetinizle yaptığınız önermeleriniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim kardeşim...Konuya farklı açılardan yaklaşıyoruz ve bunda benim meramımı eksik ifade etmem de etkili oldu sanırım... ::)

Nacizane kasdım; cennete gözünü dikenlerin ( en azından bu çaba içinde olanların) bu dünya hayatının ek yerlerinde tutunmakta zorlandığını ve artan farkındalıkların beraberinde getirdiği fikir çilesinde henüz bir yaprak gibi savrulduğumu ve bu yüzden yapraklığıma hayıflandığımı ifade etmek istemiştim...

Bütün çabam ağaç gibi sağlam ve ayakta kalabilmek ki, bunun da ancak şahsiyet inşaası ile mümkün olduğuna imanım tam...Yalnız daha fidan hükmünde olduğum için rüzgarlardan etkileniyorum... ;)

Ve dün verdiğiniz ayetlerden yola çıkarak son sözümü şöylece özetlemiş olayım:

Bir inşirah mühürleyip dilime susuyorum...

Bu çok güzel bir haber :) Kitap çıkarsa ilk bize haber verin alıp okuyalım inşaallah. Anlaşılan yazılarınız oldukça fazla ve öyle karalamadan ibaret falan da değil ;)

Kardeşlerimizin böyle güzel işlere imza atmasını çok isteriz. Başarılar diliyoruz.

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com