Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Duygu Seli

Amin, Rab'bim cümlemizden razı olsun anise kardeşim...

İlginiz ve değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim :)

Kaleminize yüreğinize sağlık Yağmur kardeşim :)

Sizin de gözlerinize sağlık İkra kardeşim :)

[color=crimson]Kimimiz savruluyoruz bir yaprak misali, kimimiz köklü bir ağaç gibi dimdik ayakta… Yaşam rüzgarı dokunurken benliğimize; bazılarımız daha sıkı sarılıyor tutunduklarına, bazılarımız ise bırakıveriyor ellerini...

İlk anda heyecan duymuştu rüzgara bırakmaktan benliğini, mücadele etmesi gerekmiyordu kolay bir yolculuk gibi görünmüştü. Tek yapması gereken teslim olmaktı tüm benliği ile…Rüzgarda süzülecek ve hayat onu nereye sürüklerse orada sonlanacaktı hikayesi… Bu bir duygu seliydi, duygularına teslim olmuştu tüm benliği. Ne rüzgardan şikayet edebilirdi ne de hikayenin sonlandığı yerde olmaktan. Çünkü yaprak olmayı tercih etmişti hayat yolculuğunda. İlk baharın tüm coşkusuyla hayata gözlerini açacak, yaz aylarında güneşin sıcaklığını hissedecek, sonbaharda savrulacak ve kış geldiğinde ise üzerini karlar örtecekti. Böylelikle son bulacaktı bir maceradan ibaret hayatı…

[i]Kuru bir yaprak misali savrulup gitmek hayatta..Hazan vakti girmeye görsün,ömrün nihayetine,deli deli eser rüzgar..Estikçe nasıl da duyulur ayrılıkların kokusu..Dökülür bir bir yapraklar..Her yaprakta içinizden birşeylerde dökülür sanki;dün ana-baba,bugün yâr,yarın kendinizi de katar deli rüzgar..Katar önüne,götürür başka mevsimlere,başka alemlere..Derin bir hüzün kaplar yürekleri,oynanan son oyundur belki,son perde..Deli bir rüzgarın önünde savrulan bir yaprak gibi olacaksa hayat yolculuğu,sarıyı en çok ben yakıştırmalıyım kendime bu mevsimde..Yaprak yaprak dökülmeli tüm umutlarım geride kalanlarımın üzerine..

.....
Öyle bir teslimiyetle teslim olalım ki,tutunduğumuz daldan hiçbirşey düşüremesin,koparamasın bizi..
Teşekkürler sevgili Yağmur,çok güzeldi,yüreğine sağlık.. :)

.....

Öyle bir teslimiyetle teslim olalım ki,tutunduğumuz daldan hiçbirşey düşüremesin,koparamasın bizi..
Teşekkürler sevgili Yağmur,çok güzeldi,yüreğine sağlık.. :)

Amin serapta bir damla kardeşim.

Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim. Duygularınızı farklı bir bakış açısıyla çok güzel dile getirmişsiniz, yüreğinize sağlık. Bu güzel anlatımınız deneme yazılarınızda da karşımıza çıkar inşaallah :)

Amin serapta bir damla kardeşim.

Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim. Duygularınızı farklı bir bakış açısıyla çok güzel dile getirmişsiniz, yüreğinize sağlık. Bu güzel anlatımınız deneme yazılarınızda da karşımıza çıkar inşaallah :)

Teşekkürler sevgili Yağmur..Aslında ilk önceler yazılarımı paylaşmayı düşünüyordum ama şimdi karar veremiyorum,nasip bakalım;tekrar teşekkür ediyor,devamını diliyorum yazılarınızın.. :)

Aslında ilk önceler yazılarımı paylaşmayı düşünüyordum ama şimdi karar veremiyorum

Karar verme zamanınız geldi sanırım, çünkü güzel yazılarınızı okumak istiyoruz! :)

Karar verme zamanınız geldi sanırım, çünkü güzel yazılarınızı okumak istiyoruz! :)

Sizin kadar güzel,okunası yazılar olmasa da karalıyoruz işte bişeyler.. :) Kardeşleriminde okumasını isterim tabi,kitap çıkmazsa paylaşırım inşaallah..Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim kardeşim.. :)

Kardeşleriminde okumasını isterim tabi,kitap çıkmazsa paylaşırım inşaallah..

Bu çok güzel bir haber :) Kitap çıkarsa ilk bize haber verin alıp okuyalım inşaallah. Anlaşılan yazılarınız oldukça fazla ve öyle karalamadan ibaret falan da değil ;)

Kardeşlerimizin böyle güzel işlere imza atmasını çok isteriz. Başarılar diliyoruz.

TeşekkürLer Yağmur. ßir soLukta ßitti :) Çok akıcıydı.
MaşALLAH Forumda ne cevherLer var ßöyLe. :)
Yeni yeni çıkıyor ve hepside şahane .
ßaşarıLarınız daim , yoLLarınız açık oLsun...

Teşekkürler...

İlginiz için ben teşekkür ederim sevgili EfsuN ve Sevdam12 :)

Beğenmenize sevindim EfsuN kardeşim, güzel dilekleriniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kardeşlerimizin forumda yazılarını paylaşmalarından ben de çok mutluluk duyuyorum. İnşaallah sayıları artar ve bizlerde beğeniyle okumaya devam edebiliriz. ;)

Kaleminize kuvvet, yüreğinize bereket Sadık dost kardeşim...

Bu güzel ve düşünmeye sevkeden yazınızı okuyunca ağaçalara imrenip, yapraklığımıza (sürüklenmemize) hayıflandım...

Ve şairin dizeleri yankılandı kulaklarımda... Ne diyordu şair;

"Söylenecek son söze en güzel örnek / Ağaçalara benzeyip ayakta ölmek..."

Bu güzel ve düşünmeye sevkeden yazınızı okuyunca ağaçalara imrenip, yapraklığımıza (sürüklenmemize) hayıflandım...

Yaprak misali sürüklendiğimizi düşündüğümüz anlarda dua ile toprağa düşen bir tohum olup belki bahara çiçek açabiliriz.
Rüzgarlar tohumları toprağa savurup yeni filizler vermesi için yok mudur? ;)

İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ediyorum, yazımı beğenmiş olmanıza sevindim. Ancak sizi umutsuz gördüğüme üzüldüm ::)

Umut her yerden gülümseyip, göz kırpıyorken umutsuzluğa düşmek vefasızlık olur elbet...Ancak bir kere rüzgarla yarenlik etmişseniz hayatın ek yerlerinde tutunmak zorlaşabiliyor...

Ama belirttiğiniz gibi neticesi filiz verip sağlam bir kişilik oluşturabilmekse rüzgara da eyvallah...

Eyvallah kardeşim, sağolunuz varolunuz...

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com