Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

bir kadının çaresizligi

yıllardan aylardan günlerden nefret ettim sen 2010 mayısında beni sırtımdan vurdun sonrada hiç bir şey olmamiş gibi hayatına devam ettin gecelerce agladim allaha yalvardın ne olur acılarımı dindir diye ama sendeki degişikler göz göre göre elimden kayıp gitmen beni mahvediyordu hiç bir zaman unutmadım hep sordum kendi kendime aceba neden hatam neydi hep içimde yaşadım sana belli etmeye çalışdım o yıl onu hiç unutmuyorum yatagımı sebebsiz terk edişin yüzüme bakmayışın sorularımı cevaplamayışın bir bıçak gibi yüregimde bir çocuk annesi olarak kendime teselliyi çocugumda aradım günler geçiyor aylar geçiyor bana bu soguk tavırlarına anlam veremiyordum hep seni sevdim senin için en iyisini en güzelini en iyisini yaşatmak istedim sustum bir gün olsun derdimi dinlemedin bir şey söyledigimde zorun nedir açmısın açıkdamısın dedin evet açım sevgiye ilgiye muhtacım dedim bir seni seviyorum kelimesini bile söylemek zoruna gidiyor du ön yargılı davranmak istemiyordum yıllar geçdi bir kızım oldu kızımın hamileligi boyunca agladım gün akşama kadar agladım akşam hiç bir şey olmamış gibi seni mutlu etmeye çalışdım becerebildimmi bilmiyorum ? sana küsmelerim sebebsiz degildi hepsinin bir sebebi vardı ama sen beni hiç anlamaya çalışmadın ki bir gün olsun hatanı yüzüne vurmadım. her ne yaşadıysam içime yaşadım hep allaha yalvardım sen bana yardım et tut elimden ne olur bir hata yapmayayım diye bazan senin günahını aldıgımı sana haksızlık ettigimi düşündüm pskolojim bozuldu diye düşündüm ama demek ki kaygılarım boşuna degilmiş ve07.01.2012 cumartesi o gün dünyam başıma ikinci kez yıkıldı facede o kızla nasıl yazışdıgını gördüm o kelimeleri hiç unutmuyorum seni öptügüm günü unutamıyorum benim evli olmam hiç bir şeyi degiştirmez seni unutamıyom. onunla ne yaşadın bilmiyorum ama yüce mevlam gördü benim yanıma yatıpda onu düşündüysen bana sarılıp onu hayal ettiysen sana verdigim emeklerim hakkım haram hemde ben hamile iken benim sana en ihtiyaç duydugum zaman bana ayımadıgın zamanı o kıza ayırdın ya şimdi yanıyorum o agladıgım gecelere sen sana olan sevgimi aşkımı kendi ellerinle söküp aldın

canim ya kiz bu kadar gaddar mi ya ... kizla konusmayi denemdin mi uzaklasmasi icin

belki seni yakindan tanirsa vicdan yapar gidder kiz

Allah yardimcin olsun kardesim, ne denirki.

O kizla konusulurmu ya, evli oldugunu bile bile yapiyormus baksana? Anca gidip alninin çatisindan duvara asmali!

.....

daha once evli birine asik olur gibi omustum belkide asiktim...kadinin yerine koymaya calistim kendimi olmadi cok zorlandim...ama Allah yardim etti bi sekide uzakastim :)

daha once evli birine asik olur gibi omustum belkide asiktim...kadinin yerine koymaya calistim kendimi olmadi cok zorlandim...ama Allah yardim etti bi sekide uzakastim :)

Erkek ve kadin arasindaki irtibat dini çerçeveler içerisinden çikar çikmaz bu tür seyler oluyor. Bosuna hadiste 3. sahis seytandir denmemis. Mümkün oldugunca uzak durmak gerekir.

Muhafazan Allah..

ya haklisin ama ik etapta evli odugunu bilmiyordum....tam baglandim adam a ask sozleri soyluyorum adam tepkisiz g kardesim....anlamiyorum tabi okadar safim ki sonra evli odugunu zor guc soyledi...ve asil sinav ondan sonra basladi... cok zor anlar gecirdim... ama destek aradim adamin yakasini birakmak icin etrafimdan ... sonuc ise yaradi

ya haklisin ama ik etapta evli odugunu bilmiyordum....tam baglandim adam a ask sozleri soyluyorum adam tepkisiz g kardesim....anlamiyorum tabi okadar safim ki sonra evli odugunu zor guc soyledi...ve asil sinav ondan sonra basladi... cok zor anlar gecirdim... ama destek aradim adamin yakasini birakmak icin etrafimdan ... sonuc ise yaradi

O zaman olayin basinda sorun sizde degil. Evli oldugu halde sana o kadar yakinligi verecek kadar yaklasan erkekte.

o kiz belki vicdan yapar ben gibi diye dusundum kadini yakindan tanirsa... bak yuvasi var cocukari var ...kadin severek evlenmis... ben kim ouyorum ki diyebilir diye dusundum...

o kiz belki vicdan yapar ben gibi diye dusundum kadini yakindan tanirsa... bak yuvasi var cocukari var ...kadin severek evlenmis... ben kim ouyorum ki diyebilir diye dusundum...

Ben kalpagrisi kardesimize yazdiginiz yaziya bisey demedim kitapci kardesim. Siz dedinizya hani 'basta evli oldugunu bilmiyordum' diye. Iste o adam, yani sizin görüstügünüz kisi, evli oldugu halde size onu sevecek kadar yakinlik göstermis. Yanlis yapmis demek istedim :)

daha once evli olan arkadaslarim cok oldu...karilarini da tanidigim... mesalla biri vardi evli adam karisi cok guzel ,cok iyi nietliydi... ben yakiniyorum tabi evlenemiyorum diye ... adam culk diye sunu soyledi keske islam daki kuralar olsaydi ikinci es olabilseydi.. tabi bu sozu duyunca bana da culk diye bise oturdu...yani o durumu anlatamam :)

Dedigim gibi, Islami çerçeveler içinde olmasi gerekiyor görüsmeler. Yoksa arkadasmis, kuzenmis, evliymis dinlemiyor nefis.

cok dikkatli olmak gerekiyor...digerlerine pek dikkat etmiyorum durust olmak gerekirse...ama evli adamlarin esine cok buyuk saygim oldugu icin evliligi cok onemli buldugum icin... olabildince dikkatli davraniyorum....evli erkekler bekar erkeklerden daha cok raydan cikabiliyor inan bana... ve hep yoldan saptiranlarda genelde kadinlar oluyor erkeker deil...

kalp agrisi olmadi kizin adresini ver bana benle konussun..ilk basta iyilikle hal etmek gerekir bunu dusunuyorum... olmadi avrupadan gelip senin yerine sacini basini yollarim o kizzin

evli bekar kimse vicdan yapmaz. herkes kendi menfaatini, kendi çıkarını düşünür. Bir başkası adına da gidip görüşmek sadece yarayı kanatır. Vicdan adamın yüreğin olmalı.. bugün o kız yarın bir başkası.. eğer yüreğinde vicdan yoksa bu devran döner gider.. Rabbim sonumuzu hayreylesin.

Kimseyi yanlış yönlendirmeyin.

Bazı insanlar cocugum gelsin diye yıllarca ağlar sızlar dertlenir.. cocugu alır hayatını zindan eder..
bazıları evlenmek ister bazıları o evliliği ile daha büyük bir girdabın içine düşer. Ne kadar çabalasa da o girdaptan çıkamaz.

Allahtan hayırlısını dilemeli. Bol bol dua etmeli

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com