Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

o kadar derin düşünme.......??

O kadar derin düşünme...

Ne çok duyar oldum bu cümleyi...kime azıcık dokunsam hemen ardında buldum kendimi bu satırların..O kadar derin düşünme...

Yalan söylemeyin kardeşlerim,abilerim,ablalarım dedim; yine o cümle:arada olur,O kadar derin düşünme...

Bakkala olan 25 kuruş borcumu ödemem lazım dedim, yine o cümle:O kadar derin düşünme...

İçki haram,onun bulunduğu yerde durmak bile bana azap dedim,yine o cümle:O kadar derin düşünme...

Faiz haram dedim,haksız kazanç dedim,bu sefer biraz farklı:Daha çok gençsin,O kadar derin düşünme...

Ben İslam düşmanı hiçbir ürünü kullanmayı istemiyorum dedim,alay konusu oldum belki,acınan gözlerle izlendim uzun süre,delimidir dediler belki.Ama ben Allah için herşeyi göze almışken dilleri yine o türküyü söyledi:O kadar derin düşünme....

Ne kadar derin düşünüyordum acaba,çok gençtim,devir öyle bir devirdiki tüm haramlar helal olmuş bir benim haberim yok,herkes buna alışmış...

Bir süre inanamasamda artık alıştım bu duruma..Rabbim,sen sadece anlat diyordu bana bende öyle yapıyorum artık ve kendime söylediğim bir cümle var artık:insanlara hayret etmeyi bırak ya fuad; O KADAR DERİN DÜŞÜNME......

FUAD

BİZİMDE YAŞADIĞIMIZ HAYATTIR KARDEŞİM..
İSTEYEN GÜLSÜN,İSTEYEN AĞLASIN..
MÜHİM OLAN HEPİMİZ BİLİRİZ Kİ:
EN SON GÜLENLERDEN OLMAKTIR MURADIMIZ...
ALLAHIM BİZLERİ UNUTMA..
(AMİİNN)

"Ne kadar derin düşünüyordum acaba,çok gençtim,devir öyle bir devirdiki tüm haramlar helal olmuş bir benim haberim yok,herkes buna alışmış...

Bir süre inanamasamda artık alıştım bu duruma..Rabbim,sen sadece anlat diyordu bana bende öyle yapıyorum artık ve kendime söylediğim bir cümle var artık:insanlara hayret etmeyi bırak ya fuad; O KADAR DERİN DÜŞÜNME......"

Ahir zamanda yaşıyoruz.Fitne baş göstermiş durumda.Ama herkes buna alışmış diyerek bizde buna alışmamalıyz bu bize normal gelmemeli.

Başkalarının dediği gibi o kadar derin düşünme değil,en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz. ;)

Ahir zamanda yaşıyoruz.Fitne baş göstermiş durumda.Ama herkes buna alışmış diyerek bizde buna alışmamalıyz bu bize normal gelmemeli.

Başkalarının dediği gibi o kadar derin düşünme değil,en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz. ;)

katılıyorumm...

teşekkürler...emeğine sağlık..

katılıyorumm...

İşte takva da burada ortaya çıkmıyor mu?

Allah razı olsun kardeşlerim paylaşım ve yorumlarınız için...

teşekkürler...emeğine sağlık..

alıştığım şey insanların böyle düşünmeleriydi.ARTIK ONLARI ANLAMAK İÇİN UĞRAŞMIYORUM ..yoksa Efendimizin dediği gibi :''GÜNEŞİ SAĞIMA,AYI SOLUMA KOYSALAR YİNE BU DAVADAN VAZGEÇMİEM...'' SAYGILAR.DEĞERLİ YORUMLARINIZ İÇİN AYRICA TEŞEKKÜRLER...

Başkalarının dediği gibi o kadar derin düşünme değil,en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz.
bulut kardesımız cok haklı bulut kardesımdende fuadesradanda RABBIM razı olsun :'(

amin kardeşim.. insanların hakkımdaki bu düşüncelerine alıştım artık.ne kadar tuhaf karşılansada bu durumumum Rabbim için yaptığım herşeyin sonuna kadar arkasında dimdik durmaya devam edeceğim.benim için haramlar asla helal olmayacak.Allah razı olsun senden..

paylaşım için teşekkürler..emeğine sağlık

ben teşekkür ederim..

ALLAH razi olsun RABBİM hepsini hakkıyla amel etmeyi ve etmeye vesile olmayı nasip etsin kardeşlerim dua ile..

paylaşım için sağolun fuadesra kardeşim. Bizler doğru olanı yapıyoruz. Bu derin düşünmekse evet derin düşünüyoruz ve inebildiğimiz kadar derinlere ineceğiz Allah'ın izniyle.Ne kadar büyük nimettir bu, böyle bir devirde doğru yolda olmak ve insanlara doğru yolu göstermek için çalışmak; Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Rabbim bizi Kur-an'ı Kerim yolunda daim kılsın.

3/ÂLİ İMRÂN-104: Veltekun minkum ummetun yed’ûne ilel hayri ve ye’murûne bil ma’rûfi ve yenhevne anil munker(munkeri), ve ulâike humul muflihûn(muflihûne).
Sizden, (insanları) hayra çağıran, ma’ruf (irfan) ile emreden, kötülüklerden alıkoyan (nefslerindeki kötü afetlerden kurtulmalarına yardım eden) bir ümmet (mürşidler) oluşsun. İşte onlar, MUFLİHUN (felâha erenler)un ta kendileridir.

ben teşekkür ederim kardeşim.bu bizim tek amacımız.ne olursa olsun sonunda kazancaz inşallah...

Tüm kardeşlerimin değerli yorumlarına katılıyorum Fuadesra kardeşim siz de bu insanların tepkilerini o kadar düşünmeyin ;) Doğru yolda olduğumuzu biliyoruz ayağımıza takılan taşlara aldırmayacaz.Yolumuz açık olsun..! İnşallah sonunda saadete kavuşanlar da bizler olacağız :)

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com