Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hasret

ßazen çok dar geLir yaşanan mekan.OdaLar,duvarLar ßoğar.En açıLası durumLarda kapanır kapıLar,kiLidi vuruLur yüreğine ve mühürLer dudakLarı.Tek keLam etmez.Dindirmez yürekteki yangını.

Nefes aLmak dar geLir.Hüzün vurur yüzüne,hasret canına okur.Yürekte kor ßir ateş.Değmeye görsün ßiri diLime!SarıLmak istiyorum ßeni iLk kucakLayan koLa.Duymak istiyor ßu yürek;o efsunLu sesi...

Taşı,toprağı çok değerLiymiş ßu şehrin...OLsun!ÖzLüyorum yine de ,o siyaset kokan şehri...Derince ßir nefes aLmak istiyorum ve vermek istiyorum içimde ki ßu hasret zehrini.SoLumak istiyorum canımın , kanımın oLduğu atmosferi.

ßu şehir çok ßüyük ama ßana dar...ßaßaannem çok küçükken derdi " Sen gurßet çocuğusun " diye...İçine mi doğmuştu ßu kahırLı gerçek?Yoksa hep mi hasretLe ßaktım canLarıma...Hasret-vusLat oLmaLı,ßende çıLdırtan denge;hep "Hasret"...

Ah anacığım!ßir ßen ayrı kaLdım sıLadan...Garip kaLdım,senden çok uzaktayım.Çıkta geL diyeßiLsem,çıkta geL diyeßiLsen...Koysam ßaşımı omzuna."GüLmek çiçeğe ßenzer , suLamadan açmaz" derdin.Geçen hafta doğum günümdü.Her yıL Tam 11:45' te arardın , göz yaşınLa karışık güLerdin...ßu yıL aramadın...Ne oLdu anne?ßu kez çok suLadım çiçekLerimi.Gözünden ırak kaLdım,ßari gönLünden ıratma...

Ruhum mu ßüyüdü,ßedenim mi küçüLdü?UymuyorLar ßirßirLerine.Ey kimsesizLerin kimsesi!Yüreğimi ferahLat, göğsümü aç.ßeni kendine dost eyLe.

YoLun açık oLsun derdi annem...Senin yoLundan ayırma Raßßim.

Ayağın taşa değmesin derdi annem...Ya Raß!Senin yoLunda karşıma çıkan engeLLeri aşmamı nasiß et!Nefsime uydurma...

Ey kapanan kapıLar , ßir gün açıLırsınız eLßet...

EfsuN

çok güzel yazmışşsın kardeşim gurbet çeken yüreğine sağlık

Zamanında gurbeti gören, yaşayan biri olarak yabancı değil "hasret" bana.

Hani her şehrin bir tepesi vardırya genelde girişinde olur, bizim buralarında var geleni karşılayan selamlayan bir tepesi. Gurbetteyken kim gitse memlekete nolur derdim orada durun bir soluyun havasını, bi bakıverin benim yerime, bi dinleyiverin memleketimin sesini. Hasretim azalacağından mı işte gönlüm isterdi ::)

Rabbim "hasret" ferahlığı versin kardeşim, kalbini genişletsin, sevdiklerinle cennetü alada beraber kılsın.

Kalemine yüreğine sağlık, ellerin dert görmesin :)

Ahirim vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürLer,gözLerinize sağLık kardeşim...

Anise;o durum ßende de var ::) vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürLer kardeşim...

Çok şehir gezdik,değiştirdik ama sonuncusu ßir ßaşka geLdi :-\ ...

Denemek istedim , ßakaLım oLacak mı ::)

olmuş kardeşim devamını bekleriz sen yaz biz okuruz

Biraz hasret, biraz gecmise özlem acaba yeniden aynisini yasama hakki var mi?
Yok saniyorum ama ,
Bugün güzel bir an yasamak istersen hakkin var,
Birine güzel bir an vermek istersen hakkin var, dene istersen yaz hayati her an, en güzelinden deneme sansin var en azindan.
En güzel anlara imza atman dilegiyle,
Rabbim güzel yasayip, güzel yazmayi nasip etsin.
Kaleminden gül kokulari damlasin.

Ahirim eyvALLAH kardeşim :)

MeLissa kardeşim görüşLerinize katıLıyorum.Su nasıL ateşi keserse,zamanda acıyı azaLtacak görüşündeyim.ßazı şeyLer eLimizde oLmuyor,gönüL ßu söz geçmiyor.

EyvALLAH kardeşim,gönüLden duanıza amin,ALLAH(c.c) razı oLsun...

Yüreğine bereket, kalemine kuvvet sevgili Efsun..."Denemek istedim bakalım olacak mı?" demişsin ya bence yazmakta geç bile kalmışsın kardeşim...Denemelerinizin devamını dört gözle bekliyoruz kardeşim... ;)

Bendeniz gurbetin, mesafelerin uzaması ie sınırlı olmadığını düşünüyorum.Gurbet meselesi ruhumuzun beden kafesine girmesi ile başlıyor ve ömür boyu sürüyor...

Sonrasında kendi içimizde kıyasıya süren ruh ve nefis savaşları boy gösteriyor.Eh haliyle de bu aleme ait olmayan ruh ağır darbeler alabiliyor...Bir taraftan da büyüyoruz durmadan!! Aslında büyüdükçe küçülüyoruz ve içini dolduduramadığımız büyük cümleler kurmaya çalışıyoruz.Ve dünyanın dahası hayatın bize biçtiği elbiselerimiz,ancak annesinin gözlerinde ve Rabb'e niyazda teselli bulan çocuksu ruhlarımıza 2 beden dar gelebiliyor...

Hasıl-ı kelam gurbet içimizde be Efsun kardeşim...İnşaallah ölümü düğün olan bahtiyarlar zümresinde yerimizi alabilir ve hakiki vuslata erenlerden oluruz...

Bu güzel yazınız için teşekkürler kardeşim,eline yüreğine sağlık... ;)

SevgiLi Ahuzar ; ßu manidar yorumunuz , teseLLi ,temenni ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. :)

EyvALLAH kardeşim,gönüLden duanıza amin.ALLAH(c.c) razı oLsun...

Kalemine saglık Efsun kardeşim
Çok güzel anlatmışsın yüreginden kopup gelen cümlelerde çektigin hasreti... biraz hüzünle ama zevkle okunacak bir yazı..yorumlarda bir okadar güzel. .uzun söze hacet yok..Rabbim dünyada hasret oldugun sevdiklerine ahirette hasret bırakmasın .. yazılarının devamını bekliyoruz . ;)

Ayrıca ahuzar ve yorum yapan diger kardeşlerimizinde güzel yazılarınıda burada görmek istiyoruz ;)

Evet bendenizde saygıdeğer kardeşlerimizin yazılarını okumayı ve üzerine kendimce yorum yapmayı seviyorum ...Ve henüz değerli yazılarını bizimle paylaşmamış olan kardelerimizi de okumayı iştiyakla bekliyoruz... :)

Mecelle kardeşim nacizane fakir kardeşinize gelince;

Bir başka vesile ile de belirtmiştim çok arzu etmeme rağmen bu konuda istidadımın olmadığını dahası yeterli olmadığımı düşünüyorum...
Ancak Huda' nın inayeti ile kalemim insafa gelirse seve seve paylaşırım kardeşim... :)

Vermiş olduğunuz destek ve teşvik için teşekkür ederiz... ;)

hasret, kaybolup giden yıllar..

gençlik

Hasret deyince sözler sükut eder. Emeğine güzel yüreğine sağlık...

teşekkürler degerli kardeşim

Mecelle değerLi yorumun ve desteğin için teşekkürLer. :)

Suvari,Sevdam12 ve Şifaotu vakit ayırıp okuduğunuz için ßen teşekkür ederim...

Hasretinden prangalar eskittim der ya şair,
Benim sana olan hasretim de işte buna dair,
Bir görünüp bir kaçarsın acaba neye dair,
Yoksa sana olan hasretimi bilmiyor musun sevdiğim.

Benimde tanıdığım bir Hasretim var Efsunum. ;) Bende Ona hasretim. Rabbim ahirette buluşturacak herhalde bizi.

Güzel yüreğine sağlık.

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com