Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kır Saçlı Küçük Adam...

Onu ilk gördüğümde bir hastane koridorunda muayene için sıra bekliyorduk.Önce kırlaşmş saçları dikkatimi çekti,sonra yorgun ama ışıl ışıl gözleri...Belli ki yaşadığı acılar o yorgun ifadeyi yerleştirmişti ışıl ışıl gözlerine…

Hastane koridorunda sıra beklerken âdettendir,hastalar birbirlerinin dertlerini sorarlar.Derdini anlatan rahatlar,dinleyen haline şükür eder içinden…

Ama o kır saçlı küçük adam farklıydı,hastaydı ama ne dert anlatıyor nede dinliyordu.Dünyası belli ki bambaşkaydı,başına gelenleri tam olarak anlayamıyor yada kendi dünyasına göre yorumluyordu.

Kim bilir belki 10 saat boyunca bağlı kaldığı makineyi arkadaşı sanıyor,onunla çoğu zaman kendince oyunlar oynuyordu.

Ben bunları düşünürken kır saçlı küçük adamın sesi yankılandı koridorda:
-“Anne ben çikolata istiyorum!..."

Birden kır saçlı küçük adamın sadece dört yaşında ve diyaliz hastası olduğu gerçeği beynimde şimşekler çakmasına sebep oldu!...

Evet o sadece dört yaşında bir çocuktu!…

Çoğu yetişkinin altından kalkamayacağını düşündüğü hastalıkları vardı belki ,

Ama o sadece dört yaşında bir çocuktu!…

Normal bir aile evlatlarının geleceğine dair en güzel okul,kariyer gibi planlar yapar. Ama o kır saçlı küçük adamın ailesi onun için hayal kurmaya bile korkuyorlar; Ya yarım kalırsa!… İşte bütün bunlardan habersiz bizim küçük adamımız sadece çikolata istiyordu…

Çünkü o sadece dört yaşında bir çocuktu…

Annesi “Olmaz” dedi, “Biliyorsun bize çikolata yasak”

Bu sefer küçük adam yaşından beklenmeyecek bir vakarla;

-“Anneciğim peki ya ezberlettiğin duaları okursam, o zamanda dokunur mu?

Annenin gözleri doldu,eliyle oğlunun kır saçlarını okşarken titreyen sesiyle;

-“Dokunmaz oğlum” diyebildi…

O an, küçük adamın teslimiyetini ve inancını görünce, utandım kendimden...

Çünkü o sadece dört yaşında bir çocuktu…

Saçlarında ki kırlardan mı bilemedim o teslimiyet,o inanç!...
Yoksa bu teslimiyetin sonucumuydu, kendine o vakarı katan kır saçlar…

anise...

:'( gonlune eline saglik

Allah razı olsun kardeşim, duygu yüklü anlatımınız bizi düşündürürken hüzünlendirdi :'(

O hastane koridorunda ki sıra bekleyen kır saçlı küçük adamın teslimiyetini bize aktaran güzel yüreğiniz sayesinde biz de halimizden utandık :'(

Bizlere ne kadar çok şükretmemiz gerektiğini, bazen dört yaşında küçük bir çocuk kadar bile teslimiyet içerisinde olamadığımızı, hayatımızda varolan küçük sıkıntıları büyüttüğümüzü ve sıkıntılarımız bu kadar küçükken bile Allah'a tam bir teslimiyet ile bağlanamadığımızı hatırlattığınız için teşekkür ederiz... :'(

Mevla o koridorda bulunan ve bulunmayan tüm hastalarımıza acil şifalar versin, bize de böyle yaşı küçük kendi büyük kır saçlı miniklerin hayatından ders almayı nasip eylesin.

Güzel yazılarınızın devamını diliyorum...

eline emeğine sağlık anise çok güzel anlatmışsın

RABBİM kimseye dert verip derman aratmasın..

bütün hastalarımıza acil şifalar versin..

Her satırda yaş dolar gözüm. :'(
O masum yüzünde sessiz çığlıklar gibi her sözün.
Dokunma yaralarıma ,içimde çıkmaz yollara...
Kar yağsada saçlarına ey küçük adam,ağlama kıyamam sana.
Kar yağmasın baharına ey küçük adam.

Küçücük yürekteki teslimiyet inanç duygulandırdı beni.
İnancın,teslimiyetin dudaklardan kalbe inmesi dileğiyle yüreğine sağlık kardeşim.

sila ,Yağmur ,hak yolcusu ,Asude içten ve samimi katılımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar... Yorumlarınız yüreklendirdi.Dualarınıza Amin Amin..

Hiç unutmadım unutamadım o ufak kardeşi.Ne zaman kendimi zorda ve güçsüz hissetsem o annesine söyledikleri ve gözleri aklıma düşer... Ona ve bütün hastalarımıza dualar ederim bir kez daha yürekten..

Şimdi nacizane yazdığım bu yazıyı okuyan bütün kardeşlerimde biliyorum ki o kır saçlı küçük adama ve bütün hastalarımıza ve yakınlarına dua edecekler...

En güzel yanı bu...

Tekrar teşekkürler.. :)

Rabbim kaldıracağımız kadar bile yük vermesin,

olur ki isyan ederiz.......

Rabbim en kısa zamanda Şafi isminin yüzüsuyu hürmetine şifa nasip etsin tüm hastalara ,amin...

Rabbim kaldıracağımız kadar bile yük vermesin,

olur ki isyan ederiz.......

Rabbim en kısa zamanda Şafi isminin yüzüsuyu hürmetine şifa nasip etsin tüm hastalara ,amin...

Amin cepni kardeşim Amin...

bu güzel yüreğe uzaklardan teşekkür etmek ve şükürlerin en güzeli düşer bize...

Koskoca insanları düz duvarLara tırmandıran acı.Heyßetini görüpte maşALLAH dediğimiz insanLarı ßiLe YerLerde kıvrandıran acı.Şimdi 4 yaşında ßir çocukta.Çok zor Raßßim yardımcısı oLsun inşaALLAH.ßeter ßir sancı , ßeter ßir hastaLık.İsyan etmekten sana sığınırız Raßßim.
ßir ßıçak verin de sapLayayım ağrıyan yere dedirtecek ßir ağrı.Raßßim ßu ve ßunun gißi rahatsızLığı oLan kardeşLerimize yardım etsin.MevLam yardımcımız oLsun.Küçücük yürekteki itaatkar duygudan ßizLerde nasipLeniriz inşaALLAH..

YoLun her daim açık oLsun . MevLam yar ve Yardımcın oLsun.Önce sağLığın oLsun ;) Şahane oLmuş. SeLametLe...

:'( çok etkilendim gerçekten , o küçücük haliyle kocaman hastalığıyla savaş etmeye çalışırken bir yandan da çocuk olduğunu hatırlıyor ve canı çikolata istiyor,annesi yasak olduğunu hatrlattıgında ıse RABBİNİ hatırlıyor dua etsem dokunur mu diyor :'( :'( :'(

Her bir satırı yüreğimi büktü :'(
çok teş.edriz anise kardeşim ne kadar çook dua edeceğimiz insanlar varmış :'(
hatırlatman için çok teş.ederim

RABBİM tüm hastalarımıza şifa ailelerine sabır versin

amin

eline emeğine sağlık anise çok güzel anlatmışsın

RABBİM kimseye dert verip derman aratmasın..

bütün hastalarımıza acil şifalar versin..

anise
Ellerine sağlık ,Allah şifa versin,hastalarımıza..
O çocuğun bedeni hastaydı,ama ruhu sapasağlamdı..
Bedeni sağlam,ruhu hasta kişilerede Allah şifa versin..

Beğenmenize çok sevindim arkdaşlar.Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Dualarınıza amin amin amin...

daha önce de okumuştum sizin yazdığınızı bilmiyordum. teşekkürler gerçekten bizi o duygulardan, haberdar ettiğin için.

ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK ANİSE KARDEŞİM :)
ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞSİN MİNİK KARDEŞİN DURUMUNU
RABBİM ŞİFALAR İHSAN EYLESİN
:'(

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com