Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Babamla ilgili bir soru

önemli değil arkadaşım...
ALLAH yardımcın olsun...
kib ;)

babaniz icin dua edin tiskinmeyin o nede olsa babaniz babalik hakini ödeyemessiniz ayrilsaniz dahi yalniz yanina gelmessiniz ve ziyaretlerinizi devam ettirirsiniz

Bu sözleri sizin için sarf etmek çok kolay olabilir ama bizim hayatimiz zehir oluyor. Ve hayatimizi zehir eden ve bize, psikolojik yönden, çok zarar veren bir insana nasil dua ede biliriz?

önemli değil arkadaşım...
ALLAH yardımcın olsun...
kib ;)

Sagolasin kardesim. Allah senden ve digerlerinden razi olsun.
Sende kendine çok iyi bak. Senin gibi insanlar bizim topluma lazim.

Sagolasin kardesim. Allah senden ve digerlerinden razi olsun.
Sende kendine çok iyi bak. Senin gibi insanlar bizim topluma lazim.

saol arkadaşım tabi senin gibi insanlara da ihtiyacımız var...
ALLAH a emanet ol arkadaşım :)

kötü bir durum Allah yardımcınız olsun ahir zaman...
böyle olaylar bir hayli arttı :(
Allah sonumuzu hayretsin ...

kötü bir durum Allah yardımcınız olsun ahir zaman...
böyle olaylar bir hayli arttı :(
Allah sonumuzu hayretsin ...

amin...

öz baba bunu yapar mı...
gerçekten çok kötü bir zamandayız..

Düşüncesi bile insanın kanını donduruyor. Fakat şu gerçek ki günümüzde böyle ilişkiler olmuyor değil allah muhafaza etsin cümlemizi. Son dönem arkeoloji araştırmalarıyla gün yüzüne çıkan POMPEİ şehrinin helakının sebebi ensest ilişkiler olduğu söyleniyor. tabi bu kuran-ı kerimde de zikrediliyor...

Bu sözleri sizin için sarf etmek çok kolay olabilir ama bizim hayatimiz zehir oluyor. Ve hayatimizi zehir eden ve bize, psikolojik yönden, çok zarar veren bir insana nasil dua ede biliriz?

Öncelikle Allah yardımcınız olsun diyorum ve RABBim kabil ise hidayet nasip etsin, babanıza.

Sonra, dua zaten insana (sadece) iyilik yapanlar için değildir. Elbette iyilik gördüklerimiz için de dua etmeliyiz fakat onlara teşekkür ve Allah rızasından öte ne dileyebiliriz ki? Onlar zaten iyiler...

Bize kötülük yapanlara dua etmeliyiz ki, RABBim hidayet nasip etsin. Hem bize hem de bir başkalarına kötülük ya-pa-ma-sın-lar...

Bugün bırak yakınlığı-akrabalığı müslüman kardeşlerimize eziyet eden düşmanlar için dahi için hidayet dilerken, iyi veya kötü olsun dünyaya gelmenize sebep bir insanın hidayeti için neden dua etmeyesiniz ki?

Senin mahzün kalbinle yapacağın dua babana yetişir de hidayete ererse ne mutlu sana o zaman ;)

Allah dualarınızı(mızı) kabul etsin... Amin...
Muhabbetle...

tesekur ederiz cevaplarinizdan dolayi allah epinizden razi olsun biz elimizden geleni yapiyoruz ona yardim etmek icin ama o dogru yola donmuyor bi turlu o kendi yaptiginin dogru oldugunu dusuruyor hacca gitmis bi insan ama namazini kilmiyor at yarisi vilan oynuyor biz asla kotu bisey demedik yaptigi seylerden dolayi yanina gitmiyoruz konusmuyoruz ben geliniyim allaha havale ediyoruz ogullari mesbur gidiyolar baba lik hakki diye gorumcem mesbur goruyo cukku ayni evdeler annesi var. epinize tesekur ediyoruz butun cevaplarinizdan dolayi allaha emanet olun saygilar herke hayirli bayramlar.

siz öz kızımısınız yoksa gelinimisiniz? 2 ayrı yerde öz kızıyım ve geliniyim kelimesi geçiyor...

''ben geliniyim allaha havale ediyoruz''

''ben onun öz kızıyım en azından bundan eminim''

sorumu mazur görün ama anlayamadım...

oz kizi melike biz beraber girdik cukku cok karmasik bi durumdaydik gorumcem burda olmadigi icin ben yazdim cunku ayni dertleri ailecek yasiyoruz sormak istedik dinimize gore ne yapmaliyiz iki yuzluluk yapmiyoruz melikeyle ben girdim bu siteye care ariyoruz ben melikenin yengesiyim tesekur ediyorum sorunuzu cevapliya bildiysem sevinirim .allaha emanet olun.

sizi yargılamadım sadece soru sordum...sıkıntılarınız en kısa zamanda geçer inşallah.eğer üzüldüyseniz affedin

tesekur ederim cevabiniz icin ben 16 yasimda gelin oldum bilmiyordum esimin babasinin boyle oldugunu ne bileceksiniz aklinizin ucundan bile gecmez bana kaynim soyledi ben ikinci gelindim 5 eltiyiz ozamanlar cok korkuyordum 1 sene beraber kaldik ayni evde 8 senedir ayriyim pek fazla gidip gelmem mesbur gidiyorum arada cukku melike var melikeyi cok seviyorum melike cogu zaman bizde kalir ama anneside ozledigi icin geri gider halada korkuyorum kapilarimi hic acik birakman devamli kitlidir ama ruyalrimda bile korkuyorum ve cok sicriyorum bana bisey yapamadi allaha sukurler olsun kaynim beni uyardigi icin cok tesekur ediyorum ilginizden dolayi kimseye allatamiyoruz anlatacak bisey deyil birazda korkuyorum annlatgigim annem gile bile diyemiyorum cok tesekur ediyorum allah sizlerden razi olsun

sevgili kardeşim baba babadır.atamazsınız öylede yapmayın zaten.dua edin onun için.eğer yakınında durmak size zarar veriyorsa,uygun bir dille bunu anlatıp fiziksel durabildiğinizce uzak durun.ama onun için hiçbiryerde ne bu sitede nede başka birinin yanında kötüleyici şeyler söylemeyin.insanlar ona karşı kötü şeyler düşünmesin.herkes babanıza dua etmeyebilir çünkü.ağızlarından çıkacak kötü bir dua dahada kötü şeylere neden olmasın.Allah babanıza bir an önce kendisiyle dost olmayı nasip etsin.ama sizinde dediğiniz gibi anlatmayın daha fazla.saygılar...

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com