Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Tebliğ Cemaati Nasıldır?

Yazar yine baltayı taşa vurmuş. Sahabe-i Kiramın tebliğ içib fedakarlık yaparak dünyanın uzak yerlerine hicret ederek tebliğ yaptığını söylüyor (31.madde) hemde en güzel tebliğ mürşidi kamilin sohbet ve nazarı ile olur diyor.(17.madde) Mürşidi kamillerin sohbeti tabiiki gerekli fakat. Din çalışması sadece alimlerin işi değil, her müslümanın vazifesi. Adeta Kulluğun özeti olan Asr Süresinde ; hüsranda olmamak için Hakkı Tavsiye yapmamız gerektiği beyan edilmiştir. Dünyada din için çalışan sadece Yehovanın Şahitleri değil müslümanlardan da uzak yerlere giderek kendi canı, malı ve vakti ile çalışan bir cemaat var. TEBLİĞ CEMAATİ. Hacdan sonra en büyük dini toplantı Bangladeşte tebliğ cemaati tarafından yapılmaktadır. Yaklaşık (5 Milyon kişi) Ve bu toplantıdan sonra dünyanın muhtelif yerlerine davet maksadı ile dağılmaktadır. Yeterli midir ? Değil. Her La İlahe İllallah diyen, dinden mesuldür, din için çalışmalıdır. Sohbet dinlemekle nefis ıslah olmaz. Sohbette anlatılanları başkalarına davet vererek, komşusunun kapısı çalarak diğer insanlara ulaştırmak gerekir. Din fedakarlıkla yayıldı dünyaya, yine fedakarlıkla yayılacak. Hidayet fedakarlık taşının altında gizli, taşın altına elimizi sokmamız lazım. Oturan iyi, iyi değildir. İyiler din için ayağa kalkıp çalışmzsa, kötülüklerin yayılmasına prim vermiş olur. "Allah’a çağıran, salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kimdir?" Fussilet-33 Demek ki en güzel sözlü insan , Allaha çağıran.

TEBLİĞ CEMAATİ | zehirli.org

Tebliğ cemaati hakkında burada bilgi var. Görüntüye aldanmamak lazım.
Ehl-i sünnet'ten milim ayrılmadan, tantana ve gösteriş yapmadan sessizce ama ihlasla dünyanın dört bir köşesinde tebliğ, irşad görevi yapan nice insanlarımız var. Esas hizmet odur.

Ehl-i sünnet'ten milim ayrılmadan, tantana ve gösteriş yapmadan sessizce ama ihlasla dünyanın dört bir köşesinde tebliğ, irşad görevi yapan nice insanlarımız var. Esas hizmet odur.

Tebliğ cemaaitine ait yukarda verilen bilgi gerçekten ZEHİRLİ. İşin aslı öyle değil ben aralarında uzun müddet bulundum. Herhangi bir sapıklıklarını görmedim. Tersine yalın bir şekilde ve reklamsız kapı kapı, köy köy , şehir şehir dolaşarak ve tamamen şahsi imkanları ile insanlara iyliği tavsiye ediyorlar sünnetleri yaşayarak yayıyorlar. Okudukları hadis kitabı sağlam ve faziletli hadisler. Büyük bir cemaat olduğu için sadece belli bir meshebe şamil çalışma değil, bu yüzden mezhepsiz diye tanınmış Aralarında her mezhebe mensup kardeşimiz var. Ümmeti kapsayan bir çalışma olması hasebiyle zaten böyle olması gerekir. Gösteriş demişsiniz ama inanın gösteriş bu işin mizacına ters, çünkü kimse ailesini, işini, evini, evdeki rahatını başkaları görsün diye terk etmez. Çalışmanın gayesi her müslüman dinini doğru şekilde öğrensin, yaşasın ve taşısın.

Yukarıda cemaat hakkında verilen bilgi zannedersem hakikat kitabevinden "herkese lazım olan iman" adlı kitaptan alınmış fakat hakikattan uzak bilgiler gerçekten zehirli.org :;-):ama gerçekten zehirli. !!!

istisnadergisi.com/index.php/dergi-icerigi/9-kis-2011/28-teblig-cemaatini-biliyor-musunuz

Tebliğ cemaaitine ait yukarda verilen bilgi gerçekten ZEHİRLİ. İşin aslı öyle değil ben aralarında uzun müddet bulundum. Herhangi bir sapıklıklarını görmedim. Tersine yalın bir şekilde ve reklamsız kapı kapı, köy köy , şehir şehir dolaşarak ve tamamen şahsi imkanları ile insanlara iyliği tavsiye ediyorlar sünnetleri yaşayarak yayıyorlar. Okudukları hadis kitabı sağlam ve faziletli hadisler. Büyük bir cemaat olduğu için sadece belli bir meshebe şamil çalışma değil, bu yüzden mezhepsiz diye tanınmış Aralarında her mezhebe mensup kardeşimiz var. Ümmeti kapsayan bir çalışma olması hasebiyle zaten böyle olması gerekir. Gösteriş demişsiniz ama inanın gösteriş bu işin mizacına ters, çünkü kimse ailesini, işini, evini, evdeki rahatını başkaları görsün diye terk etmez. Çalışmanın gayesi her müslüman dinini doğru şekilde öğrensin, yaşasın ve taşısın.

Yukarıda cemaat hakkında verilen bilgi zannedersem hakikat kitabevinden "herkese lazım olan iman" adlı kitaptan alınmış fakat hakikattan uzak bilgiler gerçekten zehirli.org :;-):ama gerçekten zehirli. !!!

Sizin ne görüp ne görmediğiniz gerçeği değiştirmez. Gösteriş, sadece parayla pulla olmaz. Mesela bir hint fakirinin ömrünü normal bir insanın geçiremeyeceği şartlarda geçirmesi bir gösteriştir. O halkı arasında en rezil yaşayan kişi olmasına rağmen, onun bu hali insanüstü kabul edilip fevkalade hürmet görür. Bu da bir gösteriştir.
Hizmet sessizce, ihlasla gayretle olur. Ve ehli sünnetten zerre ayrılmadan yapılırsa makbuldur. Çünkü ehli sünnet zaten Rasulullah'ın hayatının yaşayışının birebir aynasıdır.
Rasulullah'ın yolundan ayrılanların yaptığı tebliğ, sadece o kişinin bozuk fikrine hizmet eder, İslam'a değil.

zehirli. org Cemaat hakkında verilen bilgi tamamen yanlış lütfen bilgilendireceksek kaynağına bakalım ki insanlar yanlış bilgilenmesin yoksa vebalden kurtulamayız ;
Bu yazının içeriğinde kullanılan bazı ifadelerin umumun kullanımından farklı olduğunu fark etmişsinizdir. Bu tür farklı kullanımlar Hilmi Işık cemaatinin (İhlas Gurubu) bir uygulamasıdır. Herkes "FAYDALI" derken onlar "FAİDELİ" derler, herkes "NAMAZ" derken onlar "NEMAZ" derler, herkes "TERCÜME" derken bunlar "TERCEME" derler, herkes "TAMAM" derken bunlar "TEMAM" derler. Ve daha birçok bu tür kendilerine özgü kullanımları vardır. Ayrıca yazı içinde geçen "HAKİKAT KİTABEVİ" de onların kullandıkları bir işletmedir.
Peki, kim bu "IŞIKCILAR"... Bunlar herkesin çok iyi bildiği TGRT televizyonunu milletin bileziklerini toplayarak "EHL-İ SÜNNET" yolunda bir TV kanalımız olsun diyerek kurmuş sonra da bu TV kanalını YAHUDİLERE (Rupert Murdoch - FOX TV)satarak milletin sırtından para sahibi olan bir gurup. İHLAS FİNANS yoluyla da faizsiz bankacılık adı altında milletin parasını toplayıp sonra da üstüne yatan bir guruptur. İHLAS PAZARLAMA adı altında ticari faaliyet gösteren bu gurup bu yolla elde ettikleri parayı da önce Seda Sayan, Sibel Can, İbrahim Tatlıses gibi şahısların önüne sermiş daha sonra da iflas söz konusu olunca paralarla beraber ortadan yok olmuşlardır.
Bu insanlar mezhebi din yerine, mezhep imamını da ilah yerine koyacak kadar aşırı taassup sahibi cahil ve düşüncesiz insanlardır. Kendi cemaat anlayışlarına uymayan herkes ya sapıktır ya kâfirdir ya mezhepsizdir ya da Vahhabidir. Hacca bile gitmezler Suudlar Vahhabi diyerek. Oldukça önemli İslam Âlimlerini sadece kendi anlayışsızlıkları yüzünden sert bir şekilde karalayarak olmadık hakaretler ederler.
İçinde oldukça faydalı bilgiler dahi olsa bir kitapta onların sevmedikleri bir ilim adamından bir cümle nakil bile olsa kitabın tamamını "DİNE" aykırı diye reddeder ve karalamaya başlarlar. Kısacası, Allah’ın dini yerine kendi mezhep anlayışlarına göre bir din ihdas etmiş ve buna uymayan herkesi de cehennem sokmaya uğraşan sapık bir gurup bunlar… Allah bunların şerrinden muhafaza etsin herkesi...

Kitaplarla kurumlar arasında alaka kurmanız ne kadar saçma. O kitapları TGRT'nin sahipleri yazmadı. Eski ulema yazdı. Onlar da naklettiler.
Kıyasınız fasıt kardeşim.

Bu, Kuran'ı falan yayınevi basarsa almam, falan basarsa alırım mantığıdır. Sanki yayınevine göre Kuran'ın içeriği değişiyormuş gibi. Bilgi doğrudur.
Kimin yayınladığı çok önem taşımaz.

Kitaplarla kurumlar arasında alaka kurmanız ne kadar saçma. O kitapları TGRT'nin sahipleri yazmadı. Eski ulema yazdı. Onlar da naklettiler.
Kıyasınız fasıt kardeşim.

Bu, Kuran'ı falan yayınevi basarsa almam, falan basarsa alırım mantığıdır. Sanki yayınevine göre Kuran'ın içeriği değişiyormuş gibi. Bilgi doğrudur.
Kimin yayınladığı çok önem taşımaz.

bu kitabı yazana Ulema mı yazdı dediniz. ? :=D:
Kendi cemaat anlayışlarına uymayan herkes ya sapıktır ya kâfirdir ya mezhepsizdir ya da Vahhabidir diyen ulema. Hacca bile gitmeye "Suudlar Vahhabi" diyerek karşı çıkan ulema . Önemli İslam Âlimlerini sadece kendi anlayışsızlıkları yüzünden sert bir şekilde karalayarak olmadık hakaretler eden bir ulema. Sizin buna ulema diyorsanız, kargaya da kılavuz dersiniz.... hakikat kitabevinin kitaplarını Kuran'la kıyaslamanız yapmanızdan belli ki zehirli.orglanmışsınız. Geçmiş olsun.

bu kitabı yazana Ulema mı yazdı dediniz. ? :=D:
Kendi cemaat anlayışlarına uymayan herkes ya sapıktır ya kâfirdir ya mezhepsizdir ya da Vahhabidir diyen ulema. Hacca bile gitmeye "Suudlar Vahhabi" diyerek karşı çıkan ulema . Önemli İslam Âlimlerini sadece kendi anlayışsızlıkları yüzünden sert bir şekilde karalayarak olmadık hakaretler eden bir ulema. Sizin buna ulema diyorsanız, kargaya da kılavuz dersiniz.... hakikat kitabevinin kitaplarını Kuran'la kıyaslamanız yapmanızdan belli ki zehirli.orglanmışsınız. Geçmiş olsun.

Teşbihte hata olmaz diye bir söz vardır, bilmem bilir misiniz.
Benim herhangi bir cemaati savunduğum yok. Bilgi doğruysa nereden geldiği çok önem taşımaz. Zaten siz de farkındaysanız tebliğcileri savunma adına hiçbir şey söyleyemiyorsunuz.
Lafı dolandırıp konuyu başka yerlere saptırıyorsunuz. Çünkü tebliğcilerin savunulacak taraflarının savunulmayacak taraflarından az olduğunu biliyorsunuz ama taaassubunuz bunu söylemeye engel.

Tebliğcilerin birçoğu cahildir. Ayetlere kafalarına göre manalar verdiklerini ve sadece emr-i maruf yapıyoruz deyip nehy-i münkeri gereksiz gördükleri de malumdur. Metodları Ehli sünnete uygun değil. Zaten Mevdudi gibi sapıkların övdüğü bir cemaat ne derece doğru olabilir? Mevdudi'nin övmüş olması bile onlara şüpheyle yaklaşmak için tek başına yeterli bir sebeptir.
Mevdudi gibi reformcu sapıklar, ehli sünnet yolundakilere iyi gözle bakmazlar. Kimlere iyi gözle baktıkları da bellidir. Anlatmaya lüzum yok.

Teşbihte hata olmaz diye bir söz vardır, bilmem bilir misiniz.
Benim herhangi bir cemaati savunduğum yok. Bilgi doğruysa nereden geldiği çok önem taşımaz. Zaten siz de farkındaysanız tebliğcileri savunma adına hiçbir şey söyleyemiyorsunuz.
Lafı dolandırıp konuyu başka yerlere saptırıyorsunuz. Çünkü tebliğcilerin savunulacak taraflarının savunulmayacak taraflarından az olduğunu biliyorsunuz ama taaassubunuz bunu söylemeye engel.

Siz kaynak olarak gösterdiğiniz kitabı belki hiç görmediniz ama ben inceledim. Birkaç sapık görüşü görünce hemen bıraktım. Çünkü bir yumurtanın bozuk olduğunu anlamak için illa onu yemek gerekmez, kokusundan kendini belli eder. Siz kopyala-yapıştır yaptınız, ben inceledim ; ama okumanızı tavsiye etmiyorum, midenizi bozmanyın."Araplar vahhabidir, Hacca gidilmez" diyen bir adamın kitabında düşünün daha nice sapık görüşler vardır. (ki siz bu zata ULEMA diyorsunuz.) Ehli Sünnete göre Hac zengin olana farzdır. Düşünün bu adam nice müslümanın Haccına engel oldu. Allahtan kitapları hiç itibar görmedi. Bu gurubun çamurundan, yüzyılın yüzakı Mehmed Âkif’imiz de payını alıyor. O, bazı şiirleriyle “imanlı kalplerde nefret hasıl etmekte” imiş (s. 1115, Saadeti Ebediyye) iyi mi?

Bu tayfa kimlere hakaret etmiyor ki; İbn Teymiyye, Aliyyü’l-Kari, İbn Kayyım, Birgivi, Cemaleddin Efgani, Abduh, Seyyid Kutub, Mevdudi ve daha birçok İslâm âlimi... Hani şu Evliyalar Ansiklopedisi isimli “âlimlere küfür ansiklopedisi”ni hatırlayın (Evliya’nın çoğul olduğunu, çoğulun “lar” eki almayacağını bir İmam-Hatipli de bilir ya, geçelim). Müslümanların paralarından önce tarihî değerlerine ihanet ettiklerinin belgesidir o.
Bu yüzden Tebliğ cemaatine hakaretine hiç şaşırmadım , çünkü sabıkaları bir iki değil. Bu guruba göre sen bile sapıksın. (Eğer Hacca gidilmesi gerekir diyorsan) :heheh:
Tebliğ cemaatinin her gün evde ve camide okuduğu kitap oaln "Fezail-i Amal" tamamını okuduğum ve çok istifade ettiğim muteber bir hadis kitabıdır.Tavsiye ederim. Yıllardır bu cemaatin sohbetlerine kattıldım. Cemaatin Sapık hiç bir görüşü de yok. Güneş balçıkla sıvanmaz.
Size tavsiyem verdiğiniz kaynağın doğruluğunu sorgulayın. Her kitapta yazan doğru değildir. Herkesin ULEMA olmadığı gibi. Ben okudum inceledim, siz de en azından ufak bir araştırma yapın sonra konuşalım.
Ves Selam..

Bu tayfa kimlere hakaret etmiyor ki; İbn Teymiyye, İbn Kayyım, Cemaleddin Efgani, Abduh, Seyyid Kutub, Mevdudi ve daha birçok İslâm âlimi...

Siz bunlara İslam alimi diyorsanız zaten sizinle konuşacak birşeyimiz yok.
Zehirliorg'a gelince, o sitenin kendisi benim için zaten sağlam bir referanstır.

Siz bunlara İslam alimi diyorsanız zaten sizinle konuşacak birşeyimiz yok.
Zehirliorg'a gelince, o sitenin kendisi benim için zaten sağlam bir referanstır.

Siz zehirli.org ile zehirlenmeye ve zehirlemeye devam edin...

Sizin Tebliğ cemaati ile ilgili karalama yazısın kaynağını teşkil eden Hakikat Kitapevidir. Zehirli org bunu kitap kabul etmiş ve alıntı yaparak zehir yaymaya devam ediyor.

Asıl ününü "Tam İlmihâl SE’ÂDET-İ EBEDİYYE" isimli uyduruk kitapla yapan Hakikat Kitabevi' ne karşı tüm kardeşlerimizi uyarıyoruz !!! Bu kitabevinin kitapları İslam Dininden çıkaran küfür, şirk, bid'at ve hurafelerle doludur. Kendi itikatlarında evliya kabirlerinden yardım isteme olduğunu yazmışlardır. İbadetin en önemli kısımlarından olan "Dua" ibadetini Allah te'aladan başkalarına yapmakta ve bu itikadı yaymaktalar. Ehl-i Sünnet in en güzîde alimlerine olmadık iftiralar atmaktalar. Küfür dolu itikatlarını yaymak için hiçbir muteber hadis kitabında yer almayan ve muhaddislerin "uydurma" damgası vurduğu rivayetleri kullanmaktan çekinmezler. Biz de sizi bu kitaplara karşı uyarıyor ve dinimizi en sahih kaynaklardan öğrenmemiz gerektiğini vurguluyoruz. Herşeyin en doğrusunu bilen Allah te'alaya hamdolsun.

Kardeşim sürekli tekrar yapmaktan vazgeçin. Sizin kaynaklarınızı gördük. Hiçbirisinin ehli sünnetle alakası yok.

Tebliğ Cemaatinin kaynağı; Fezail-i Amal ve Riyazüss Salihin Bu iki kaynakta size ters düşen bir konu varsa konuşun. Yoksa sonsuza kadar Susun. Bu kitapları incelemeden naralama yapmayın lütfen. Ama Sizin kaynak olarak verdiğiniz kitaptan sürüsüyle yalan bilgi var. Tek tek sayabilirim. Siz okumadan bilgi veriyorsunuz ben okuyarak. Hodri meydan !

Cemaat ve Düsünceler

MollaCami.Com