Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Evli birine duygusal yakinlik hissetmek?

merhaba ben imkansız bir aşkın içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum çünkü evli birini seviyorum ama o beni seviyormu?net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?lütfen bana yardım edin!

unutmaktan başka yapacak birşey yok kardeşim..
o kişi sizi seviyor olsa bile bir yuva yıkıp o yuvanın üstüne yeni bir yuva dikilmez..

"Mü´min erkeklere söyle gözlerini ve ırzlarını haramdan korusunlar. Çünkü bu kendileri için daha temiz bir davranıştır." (Nur: 24/30)

Rasûlüllah'ın (s.a.v.) bir hadîs-i şerifleri : " Kim kocası olan bir kadını aldatırsa, aralarını açmaya çalışırsa... bizden değildir." (Hâkim, Müstedrek N/196; Ebû Dâvûd, talâk 1)

Sevmişsenız bu duyguyu içinizde bastırıp kımseye söylemeyınız ..Ve nefsınızı bundan vazgeçirmeye çalışınız.İstiğfar ediniz..
sevdıgınız kısının eşinin yerıne kendınızı koyunuz..

esine bunu yapan yarin size yapmiyacagi ne malum ?

"Mü´min erkeklere söyle gözlerini ve ırzlarını haramdan korusunlar. Çünkü bu kendileri için daha temiz bir davranıştır." (Nur: 24/30)

Rasûlüllah'ın (s.a.s.) bir hadîs-i şerifleri : " Kim kocası olan bir kadını aldatırsa, aralarını açmaya çalışırsa... bizden değildir." (Hâkim, Müstedrek N/196; Ebû Dâvûd, talâk 1)

Sevmişsenız bu duyguyu içinizde bastırıp kımseye söylemeyınız ..Ve nefsınızı bundan vazgeçirmeye çalışınız..

sevdıgınız kısının eşinin yerıne kendınızı koyunuz..

merhaba ben imkansız bir aşkın içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum çünkü evli birini seviyorum ama o beni seviyormu?net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?lütfen bana yardım edin!

kardeş sen baymısın bayanmı...Ona göre yorum yapcam.

ben sizin sorunuzdan hic bir sey anlamadim yani siz bir eve atom bombasimi koymak istiyorsunuz nasil oluyorda evli bir kisiyi seviyorsunuz 49 yasindayim 30 senelik evliyim sizi anlamis deyilim nasil oluyorda bile bile bir evliyi düsünüyorsunuz bunun nasil günah oldugunu biliyormusunuz yuva yikmak cok günah size aynisini yapsalar ne yaparsiniz önce kendinizi sorgulayin.

yazınızı okurken bile içim ürper di bence siz allah a çok dua edin ve bol bol ibadet edin çünki çok büyük günaha sürükleniyorsunuz eğer gerçekten oturup sakin ve mantıklı bir şekilde düşünürseniz yaptığığnızın ne kadar yanlış olduğunu anlarsınız hz allah kimseyi nefsin eline bırakmasın

RABBİM hem kendi nefsimizi ,hemde sizin gibilerden bizleri muhafaza buyursun
hayret bir şey bunca bekar dururuken neden evli anlıyamıyorum

RABBİM hidayet versin hakikatleri göztersin..

RABBİM hem kendi nefsimizi ,hemde sizin gibilerden bizleri muhafaza buyursun
hayret bir şey bunca bekar dururuken neden evli anlıyamıyorum

RABBİM hidayet versin hakikatleri göztersin..

Amin..Allah razi olsun ne güzel ifade etmişsiniz.

Kardeşim kendinizi o şahsın eşinin yerine koyarmısınız?Sevdi isen içinde tut.Tevbe ve istiğfar çek.Allah muhafaza buyursun. O şahsın eşi sizi eline bir geçirirse haliniz ne olur bilemem.Allah tecrübe ettirmesin ben düşünemiyorum bile.hz.Allah hidayeti kamileler nasib eylesin.Bizleride şaşırtıp ayak kaymalarından muhafaza eylesin.

Lütfen tesbih namazı kılın ve bol bol istiğfar çekin.O ailedende uzak durun.

Cevabını daha çok www.zehirliok.com da aramanız gereken bir soru.

Yorumlariniz icin tsk ederim arkadaslar ben okudugumda sok oldum
bence bu bilerek yazildi cunki yorumlarimizin hicbirine yanit yok
ettiginiz dualarin hepsine amin diyorum.
Allahim cemi cümlemizden razi olsun insallah

Merhaba ben imkansız bir aşkın içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum çünkü evli birini seviyorum ama o beni seviyormu?Net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?Lütfen bana yardım edin!

Bak güzel kardeşim,sana bu konuyla ilgili yaşanmış gerçek bir hayat hikayesi anlatmak isterdim,çok ders,ibret alınacak bir hikaye..Fakat bu günaha (-pişman olunup,tövbe edilmiş bile olsa) daha fazla kimsenin şahit olmaması için anlatmak istemiyorum..
Net olarak bilemiyorum demişsin sevip sevmediğini,net olarak bilsen ne yapacaksın kardeşim?Hadi seviyor diyelim,onunla birlikte olmayı vicdanın kabul edecek mi?Eminim ki çok sızlayacak(-sevgin vicdan duygunu bastırmamışsa)..Çünkü yuva üstüne yuva olmaz,yuva yıkanın da yuvası olmaz..
O eşini -varsa eğer çoluk çocuğunu bırakıp sana gelse,birlikte olsanız bile mutlu olacağını sanıyor musun?İnan bana eğer ki birazcık olsun merhamet varsa sende,ona her baktığında için cız edecek..Pişman olacaksın,ama yuvayı yıktın bir kere bu pişmanlık sana fayda vermeyecek..Ve hep seninle olmasını istediğin o kişi,gün gelecek senide terkedecek..Çünkü senin için de,evini yuvasını bırakmıştı..Ve sen asla senin için bir başkasını terkedene inanma,gün gelir bir başkası içinde seni terkeder..
Şimdi sen bu duyguyu aşk sanıyorsun,onuda eminimki vazgeçilmez olarak görüyorsun ki,tanımadığın bizlerden yardım istiyorsun..Senin hissettiklerin bence ne aşk ne de benzeri;sadece bir tutku..Belkide bana kızacaksın bu yorumdan dolayı,içimde olanı nerden bileceksin diyeceksin ama inan böyle bu kardeşim..Haramlar,yasaklar insana güzel gelir..İnsan ona hemen ulaşmak ister,ama bilmez ki sonunda kendi zararlı çıkacak..Eğer her istediğimizi elde etme tercihimiz olsaydı ve bunun bize bir zararı olmayacak olsaydı,Hz.Allah haram-helal sınırları koymazdı yaşamımıza..
Şimdi senin yapman gereken şey,bol bol zikir kardeşim..Zikre devam et,inşaallah unutacaksın onu,ve ne kadar büyük bir yanlışta olduğunu farkedeceksin,sonra Allah'a şükredeceksin iyiki büyük bir yanlış yapmamışım diye..Sen gönlünü Allah'a aç,Allah'tan gayrı kim varsa içinde çıkar..Çünkü ''GERÇEK AŞK'' budur..Gerçek huzur da O'nda,gerçek mutlulukta O'nda..Fani olana sevdayı bırak,baki olana hazırla kendini..İnanıyorum ki,zikre sarılırsan herşey çook güzel olacak..
Rabbim herşeyin hayırlısını versin,sanada cümlemizede kardeşim,hayırlı insanları çıkartsın ki karşımıza,bizlerde yaptığımız her işte hayırlara vesile olabilelim..
O'nun c.c rızasında olan hayat yaşayabilmek duam ile..

çok yerinde biizah olmuş tesekkurler

Yüregine saglik kardesim cok güzel izah etmissin
Mevlam razi olsun insallah

Seytani lain insanlara farkli farkli yaklasir.

Herkesi ayni yöntemle yoldan cikarmaz da tam tersi herkesi kendi üslubuna göre yoldan cikarmaya calisir.

Bu kardesimizin basinda gecen olay ise bir sevgi ya da asktan ziyade vesvese boyutunda olabilir. Seytanin böyle bir vesvesesi ile bogusmaktayim. ne yapmaliyim der gibi..

Diger mevzu ise cinsiyet..

Eger yazan kisi bir erkek ise bu tamamen bir VESVESE'dir.. Bir bayan ise ki dinimizce ikinci evlilige cevaz verilmis olsada ekonomik ve sosyal nedenlerdne dolayi erkegin böyle bir yükümlülügün altinda kalkabilmesi cok güc.. Ayrica sosyal ve etik acidan, bir kadinin kendi dünyasinda böyle bir seyi düsünmesi cok büyük bir felaketin pesinden gelmesine neden olabilir.. Saf bir ask duygusu olarak yaklasilan muhatabi icin sadece bir kacamak (zina) olarak kalabilir..

www.zehirliok.com adresi daha kapsamli bilgi verecektir.

selam sevgi ve dua ile

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com