Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Evli birine duygusal yakinlik hissetmek?

Haklısınız :)

insanlarını taccübüne gitmiş,ve bir kaç cümle yazmışlar tabi sizde....
çünki hiç böle bişey görmemiş ve duymamışlar...
insanlar diledigi gibi görüşlerini yazabilirler,tıpkı sizin görüşünüzde oldugu gibi...
bu durumda olan ne kadar çok insan var biliyormusunuz...
ama şöyle dua etsek 'Ya Rabbi akıl,şuur,idrak nasip eyle,dogrulardan şaşırtma desek....'
belliki bilse bunu yapmaz...
yani gerçekten bu insan için ve bu durumda olan,olabilecek olan insanlar için sadece dua edebiliriz kardeşlerim....

"Ya Rabbi akıl,şuur,idrak nasip eyle,dogrulardan şaşırtma" amin...

insanlarını taccübüne gitmiş,ve bir kaç cümle yazmışlar tabi sizde....
çünki hiç böle bişey görmemiş ve duymamışlar...
insanlar diledigi gibi görüşlerini yazabilirler,tıpkı sizin görüşünüzde oldugu gibi...
bu durumda olan ne kadar çok insan var biliyormusunuz...
ama şöyle dua etsek 'Ya Rabbi akıl,şuur,idrak nasip eyle,dogrulardan şaşırtma desek....'
belliki bilse bunu yapmaz...
yani gerçekten bu insan için ve bu durumda olan,olabilecek olan insanlar için sadece dua edebiliriz kardeşlerim....

leyya kardeş size tamamen katılıyorum.İnsanlar hata yapabilirler önemli olan hata yapanların hatalarından dönmesidir.bu kardeşimizde bellki yanlış bir yolun içersinde inşaallah yaptığı hatanın farkına varır.bide şuna dikkat etmek lazım burada soru soran kişilere saygı göstermek lazım.ama bakıyoruzki bu konuya neden bu kadarda yorum yapılıyor anlamıyorum diyenler var.

Bir gün Kureyş kabilesinden bir genç Hz. Peygamber’in (sas) huzuruna gelerek, “Ey Allah’ın elçisi, bana zina etmek için izin ver.’’ dedi. Ashaptan bazıları, bu ifadeleri İslam terbiyesine aykırı görerek genci azarlayıp üzerine yürüdüler. Hz. Peygamber ise son derece sakin bir şekilde delikanlıya seslendi ve “Yanıma gel, otur’’ diye yer gösterdi. Sonra onunla sohbet etmeye başladı:

-Söyle bakayım; bir başkasının senin annenle zina etmesini ister misin?

-‘Yoluna feda olayım, hayır kesinlikle istemem.

-Zaten hiç kimse annelerine böyle birşey yapılmasını istemez. Bir başkasının senin kızınla zina etmesine razı olur musun?

-Hayır, uğrunda öleyim ey Allah’ın elçisi, razı olmam.

-Öyleyse hiç kimse kızlarıyla zina edilmesine razı olmaz.

Hazreti Peygamber (sas) delikanlıya kız kardeşi, halası ve teyzesiyle zina edilmesine razı olup olmayacağını sordu. Delikanlı hep “Yoluna feda olayım, hayır istemem’’ diye cevap veriyordu. Artık hatasını anladığını görünce Hz. Peygamber, elini bu gencin omuzuna koyarak, “Allah’ım! Bunun günahını affet, kalbini temizle ve uzuvlarını günah işlemekten koru!’’ diye dua etti. Hadisi rivayet eden sahabinin söylediğine göre, o genç böyle şeylerle bir daha ilgilenmedi.ve bir savaşta şehit oldu.

.bide şuna dikkat etmek lazım burada soru soran kişilere saygı göstermek lazım.ama bakıyoruzki bu konuya neden bu kadarda yorum yapılıyor anlamıyorum diyenler var.

Emennâ Hadis-i şerifle çok güzel izah etmişsiniz fakat, benim yorumlardaki bazı durumlar hoşuma gitmedi. Yardımcı olmak yerine bilakis o kişiyi rencide edici kaviller söylenmiş. Hayatta herkes hata-kusur yapabilir. Beşer olması hasebiyle günahlardan hâli değildir. Bir insanın akibeti önemlidir.
Bir de yorumlardan ziyade yorum yapan arkadaşlar konuya tam vakıf olmadan, yazmışlar ve Faruk kardeşimiz çok güzel izah etmiş, Sözlerim yanlış anlaşılmasın lütfen amacım kimseyi hedef almak değil. Saygılarımla..

kesinlikle bütün kardeşlerin yorumlarına karşı saygı duyarım.ama insanların hacetlerini söylemesinde bir mahzur yoktur.eğer bu soruyu soran kardeş bu yorumları okursa bu yorumlar neticesinde yaptığı yanlıştan dönüp hidayet yoluna girebilir.ama bakıyorumki çok kardeşler sert eleştiriler yapmışlar.Rabbim ıslah etsin.

Rabbim ıslah etsin!
Diye duâ etmeyiniz diye bir söz vardı, Rabbim hidâyet nasip etsin.
Eğer Rabbim ıslah edecek olsa, gadabıyla islah eder ki buna kimse dayanamaz.
Sakın sizi hedef alıpta yorumunuzun dikine yazıyorum gibi algılanmasın. Yalnız yorum yazarken bensemde dikkat etmemiz lazım. Kırmadan, incitmeden. Kusurum varsa da söylenmesini isterim. Saygılar..

Allah razı olsun Rabbim hidayet versin inşaallah.saygılar

:D Çok iyi anlıyorum sizleri... Güzel misaller vermek isterdim; ama biraz ağır gelebiliyor şahıslara...

:D Çok iyi anlıyorum sizleri... Güzel misaller vermek isterdim; ama biraz ağır gelebiliyor şahıslara...

Nasıl yani???? ???

bu konuda asıl söylenecek şeyleri sitenin sakin ve edepli havasını ve huzuru bozmama adına söyliyemiyorum aslında.............

ama Rabbim hesap sorar diye de çok endişeliyim.......

soruyu soran kesin bayan çünkü hiçbir erkek bu soruyu bu şekilde sormaz........

hukuk-ahlak ve din üçlemesi var ve yorum çok zor......

dine göre yorum,hukuğa göre yorum farklı olabilir.......

bende o beni gerçekten seviyor mudur lafına sinirlendim ...... >:(

Son söz söylensin ve bu konu kapansın artık.

Sorulan sorunun amacı zaten belli + soruyu soran kişi eğer ki siteye tekrardan uğrayacaksa! sorusunun değerinden daha fazlaca değerli yorumlar almış...
E yeter yani...

Daha önemli mevzuları kaçırmış olmayalım değil mi? ;)

Son söz söylensin ve bu konu kapansın artık.

Sorulan sorunun amacı zaten belli + soruyu soran kişi eğer ki siteye tekrardan uğrayacaksa! sorusunun değerinden daha fazlaca değerli yorumlar almış...
E yeter yani...

Daha önemli mevzuları kaçırmış olmayalım değil mi? ;)

Katılıyorum.Konuyu yetkili mod kilitlesin lütfen.

Katılıyorum.Konuyu yetkili mod kilitlesin lütfen. >:................silinse daha güzel olur böyle hatalar olsa bile ,cocuklarım okumasın istiyorum.

Arkadaşlar,ortada tartışma yok bişe yok,niye kilitlenmesini istiyorsunuz konunun..Bazı arkadaşlar çok sert çıkmışlar evet,o konuda haklısınız..Bu konuya bu kadar yorum yapılabilir evet,çünkü çok ciddi bir konu..Yazan arkadaş,bizden sevip sevmediğini öğrenmek istemiş,asıl almak istediği cevap bu olsada;belkide yaptığımız yorumlardan birisinden bile etkilebilir,yaptığı yanlışı görebilir..Bize yakışan,nasihat etmek,doğruyu görmesi için vesile olmak..
Aman yorum yaparkende dikkat edelim,sakın ola kınanmasın..Çünkü günümüzde bu tür olaylar malesef çok var..
Yazan arkadaşın bayan olduğu düşüncesindeyim..Size çevremden yaşanmış bir olay anlatarak,ne demek istediğimi anlatayım..Kızın adı,Fatma olsun.. ::)
Fatma,hiç gönül olayı olmamış bir kızdır..Birgün karşısına biri çıkar ve ne olduysa kabul eder,görüşmeye başlarlar..Çok severler birbirlerini ve evliliğe kadar gider,yani karar verirler..Daha sonra kız öğrenir ki,görüştüğü erkek evli ve üstelik çocuk sahibi..Fatma,çok acılar çeker..İşin garip tarafı ne biliyor musunuz;Fatma o anki ruh haliyle aşık olduğu kişiyi istemiyor;sadece ama sadece; onun kendisini sevip sevmediğini öğrenmek istiyor ve hep bunu düşünüyor..Oysa düşüncesi ne yuva yıkmak ne de herşeyi bırakıp erkeğin kendisine gelmesi..Aşık olduğu o erkeğin,kendisini sevdiğini bilse,ona yetecekti..
Belki yazan arkadaşta,bu tür bir olay yaşamıştır,ben bizzat şahit oldum ki;psikolojik olarak çok çöküntü yaşanıyor ve herkese sormak,herkesten yardım yada bişeler söylemesi bekleniliyor..Burdada olduğu gibi.. ::)
Dua edelim arkadaş için;Rabbim yanlış yaptırmasın ona,inşaallah hayırlı bir insanı çıkartsın karşısına..
Ve bence konu,kilitlensin ama silinmesin..Çünkü,insanın doğruyu nerde göreceği belli olmaz,belkide doğruyu görmesi için adres bizizdir..Acizane düşüncelerim bunlar..Saygılarımla.. ::)

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com