Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Evli birine duygusal yakinlik hissetmek?

bencede bu soru bir olta........yapılan işin haram olduğunu sağır sultan bilirde,omu bilmez...resmen edepsizlik.

ya kardeşler sitenin ismi molla diye herkes molla olacak değil ya! ya hakikaten bilinçsiz bir müslümansa.

unutmayalım Peygamber efendimize "Mümin zina edebilir mi?" sorusuna ; "Evet ola ki edebilir" diye cevap vererek

bu konu da insanların zayıf olduğuna dikkat çekmiş, üstelik ümmetine en büyük fitne olarak kadınları bıraktığını

ifade etmiştir. tabii burada mesele kadın, erkek meselesinden ziyade nefsani zaaf. nededn yok edepsizlik, yok bu

olta, yok bilmem ne diye cevap verirsiniz ki? olması gerekeni söyle. hakaret niye?!

günahları ifşa etmek ayrı bir kabahat...bir insan edepsizliğini resmen ilan ediyorsa,ona edepsiz demenin ne sakıncası olabiriz......böyle ilan etmek hoş bişeymi...elbette herkes molla değil,ama burada bence herkes edepli olmalı.....

ALALH RAI OLSUN CVP VEREN ARKDAŞLARDAN
UNUTMAKTAN BAŞKA ÇARE YOKK

bu soru beni delirtti.... >:(

Rabbim kınayıpta başına gelenlerden etmesin,amin,

suçluluk duygusu ağır basıp yazılmış olabilir,

katillerde cinayeti işledikten sonra olay yerine giderlermiş,

bu kardeşte herhalde bi söyleyeyimde rahatlayayım dedi,

veya bakayım bu forumdakiler ne diyecek?...

şekliinde de düşünmüş olabilir..........

bu kardeşte herhalde bi söyleyeyimde rahatlayayım dedi,

veya bakayım bu forumdakiler ne diyecek?...

şekliinde de düşünmüş olabilir..........

:)))

bir başkasına aşık oldunuz diye yuvanızı yıkamazsınız,yıktınız diyelim,ne malum kısa bir süre sonra bir başkasına aşık olmayacağınız,
gönül kuştur ,uçmak ister,her tele konmak ister,siz istediğini verdikçe o daha çok ister...anlatabildimmi?

merhaba ben imkansız bir aşkın içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum çünkü evli birini seviyorum ama o beni seviyormu?net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?lütfen bana yardım edin!

Hadisi Şerifte
Resulullah (sav)`la birlikte Beni`l-Müstalik Gazvesi`ne çıktık. Arap esirlerinden çokça esir ele geçirdik. Kadınlara karşı arzu duyduk. Çünkü üzerimizde bekarlık şiddet kesbetmişti. Hep azil yapmak istiyorduk ve: "Aramızda Resulullah (sav) varken, ona sormadan azil yapmak olur mu?" dedik ve sorduk. "Hayır!" buyurdular. "Bunu yapmamanız gerekir. Kıyamete kadar geleceği takdir edilen her canlı mutlaka yaratılacaktır (siz tedbirinizle önüne geçemezsiniz)."

Fazla konuşmak yazmak istemiyorum hadisi şerif sarahaten yasaklamış.bunun lamı cimi yok o kadar caiz değildir
bunu şöyle düşün aynı vakıayı kardeşinize veya annenize veya babanıza yapılsa ne olur? mantık yürüt canlandır şunusa ekleyeyim nickinde var imkansız yazdığın yazıda var imkansız sizin bunu yapmanız İMKANSIZ...

bana bu yazılan bir çıglık,bir serzeniş ,zor durumda oldugunun ifadesi olarak geldi...
ama bu gösteriyorki bu gün böyle durumlarda var...hemde çok...
artık insanlar yanlışı dogruyu aramıyor...
ben özgürüm diyor...
ama bu yaklaşım bir sonun habercisi sanki...
şeytan hala damarlarımızda dolaşıyo...
görüyoruzki her gün onlarca aile yok olup gidiyo...
aile sevgisinden mahrum bir nesil yetişiyo...
öyle bir zamanda yaşıyoruzki...
iman bir ateş topu gibi.
elinde tutsan elin yanıyo,bıraksan muhafazan Allah imanın gidiyo...
bu kardeşimiz için sadece dua edebiliriz...
ve onun düştügü hatalara düşen insanlar için...
sadece dua edebiliriz mü'min kardeşimize...
sadece....

:)

3harf5nokta hadis ile konu bağlantısız geldi bana........ ::)

bende faruk kardeşin niye güldügünü anlamadım... ??? ??? ??? ???

Rabbim sizi hata yapmaktan muhafaza buyursun kardeşim anlaşılan zor durumdasınız fakat molla kardeşlerimin bazıları çok güzel fikir verip yol göstermişler ben eminimki yorumları okuduktan sonra doğruyu bulucaksınız. RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞ.

"merhaba ben imkansız bir aşkın içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum çünkü evli birini seviyorum ama o beni seviyormu?net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?lütfen bana yardım edin!"

Ne kadar ciddi bir soru, değil mi? :)

"bende faruk kardeşin niye güldügünü anlamadım..."

Güzel yorumlar karşısında tebessüm etmenin normal bir durum olduğunu düşünüyorum. Öyle değil mi, adam zor durumdadır, yardıma ihtiyacı vardır. Çünkü evli birine bir başka sevgi beslemiş, karşısındakinden de sevgi/ilgi bekliyor... "ama o beni seviyormu?net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?lütfen bana yardım edin" Ne kadar da zor durumda! İstediği şey dua falan değil, yaptığının doğru ya da yanlış olduğunu bilmek de değil; tek istediği kendisinin sevilmesi ya da karşılık görmesi... :)

Bu konuya neden bu kadar yorum yapıldı anlayamıyorum. :D

"merhaba ben imkansız bir aşkın içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum çünkü evli birini seviyorum ama o beni seviyormu?net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?lütfen bana yardım edin!"

Ne kadar ciddi bir soru, değil mi? :)

"bende faruk kardeşin niye güldügünü anlamadım..."

Güzel yorumlar karşısında tebessüm etmenin normal bir durum olduğunu düşünüyorum. Öyle değil mi, adam zor durumdadır, yardıma ihtiyacı vardır. Çünkü evli birine bir başka sevgi beslemiş, karşısındakinden de sevgi/ilgi bekliyor... "ama o beni seviyormu?net olarak bilemiyorum sizce ne yapmalıyım acaba gerçekten beni seviyormudur?lütfen bana yardım edin" Ne kadar da zor durumda! İstediği şey dua falan değil, yaptığının doğru ya da yanlış olduğunu bilmek de değil; tek istediği kendisinin sevilmesi ya da karşılık görmesi... :)

Bu konuya neden bu kadar yorum yapıldı anlayamıyorum. :D

:) :) Aynen size katılıyorum fakat, unutmayın biz de yorum yapanlar kervanına katıldık..

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com