Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

yasli hristayanlari kiliseye goturup getirmek?acil cevap lutfen

104- Ferdlerin ve cemiyetlerin selametine, selamet ve mutluluğuna aykırı olan şeyler, İslam dininde yasaktır, haramdır. Bunların yapılması, hem dünyaca, hem, de ahiretçe sorumluluğu gerektirir. Bunlara: "Günah, masiyet, ism" denir.
105- Günah olan şeyleri bizzat yapmak caiz olmadığı gibi, o gibi şeylere razı olmak ve bir zorlama olmadıkça yardım etmek de caiz değildir.
106- Günah olan şeylere razı olmak veya yardım etmek, yerine göre ya haram, ya da mekruh olur.
Bu, dinde bir esastır. Bunun üzerine çeşitli binlerce mesele bina edilebilir.
(Büyük islam ilmihali )

Müslüman bir taksi soförü hiristiyan müsterisini kiliseye götürebilirmi?

tessekur ederim... bu sadece avrupalilarda olan bisey deil vakti gelince ailesi nin kendi ayaklarinin uzerinde dur demesi... bende ayni durumdayim ... ve benim cevremdeki bir cok turk ailesinde gencler belli yastan sonra ayri evde yasiyo....yani ...ben aileme bakmayacakmiyim simdi yedi kat yabanciya bile bakarken...

Ben size bakmayin demedim. Demek istedigim su: kimse kimseye bakmakta istemiyor, yük olmakta istemiyor. En azindan benim tanidigim bütün yabancilar böyle. Ne kendisi annesinde kalmak istiyor, ne de aileleri kendileri ile kalmak istemiyor.

Siz yine de ben aileme bakarim ilerde diyorsaniz, buna sebep olarak Türk olmanizdir demek geldi içimden :)

Sahsen benim öyle bir çevrem yok. Evlenmeden kimse ailesinin yanindan ayrilmiyor.

Müslüman bir taksi soförü hiristiyan müsterisini kiliseye götürebilirmi?

kardesim sizinki is icabi sizinki bundan ayri siz is icabi müsteriniz nereye isterse götüreceksiniz

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com