Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Tavsiye Kitaplar

sultan abdülhamitin kurtlarla dansı === mustafa armağan kitap çok güzel ya

muhabbetle gönül dostları...Naçizane son 6 ayda istifade ettiğim ve okuduğum eserleri ilginize sunuyorum.

edebiyatla ilgilenenlere tavsiye edebileceğim eserler, bizzat okunmuştur:

Şark İslam Klasiklerinden Leyla ile Mecnun-NİZAMİ

(çok samimi, allah sevgisini en derinden taşıyan, büyük selçuklu yazarı nizamiden okunmaya değer bir eser)

Bağlam yayıncılıktan, yazın üzerine-HİLMİ YAVUZ

(yazın türlerinin işlenme şekilleri ve üslubu hakkında akademik bilgiler içeren bir kitaptır, meraklılarına ve uğraşanlarına hitap edeceğini düşünüyorum)

Epsilon yayıncılıktan, Dünya yazarlarından seçme öyküler-PUŞKİN

(yazarın kısa öykülerinin derlenmesiyle oluşmuş bir eser, edebi literatürünü zenginleştirmek isteyenlere tavsiyemdir)

Beyaz Balina yayıncılıktan, Sergüzeşt-SAMİPAŞAZADE SEZAİ

(yazarın kitabın başında, yazın sanatı hakkında istifade edileceğinizi umduğum kıymetli bilgileri bulunmaktadır. Çerkez kızı küçük Dilberin ailesinden zorla koparılarak, köleliğe ve ardından halayıklığa giden acılı hayatı, ayrıca Osmanlı geleneğinde bulunan Halayık kültürü çok duygulu bir üslupla işlenmiş.)

(Yayınevini anımsayamadım, affola), Cengiz Aytmatov-GÜN OLUR ASRA BEDEL

(bu eseri tavsiye etmemin en önemli sebepleri, bütün Türk dünyasında sevilmesi ve tanınmasının bu eserindeki rolü büyüktür. Kızgız yaşantısında ve kültüründe çok önemli etkisi olan Nayman ana efsanesinden yola çıkarak, Mankurtlaşmayı anlatıyor. Esir alınan Kırgızları tarihlerinden, kültürlerinden, bağlarından koparabilmek için inek ya da koyun derisinin bir parçasın başları kazındıktan sonra sıkıca başa geçiriliyor, güneşte kuruyan deri baş derisinide sancılı bir şekilde sıkıyor. Büyümeye başlayan saçlar deriyi geçemediği için içeriye doğru büyüyor ve bütün sinir sistemlerini, damarları şuuru köreltiyor. Yaşayan bir ölüden farksızlaşıyor. kimseyi tanımaz hale geliyor. Dönemin sosyalist rejimini açıktan eleştirme fırsatı bulamayan yazar, Mangurtlaşma imgesiyle dünyaya mesajlarını gönderiyor. Malumunuz bu üslubu, geleneklerine ve halkına bağlılığı onu Nobele taşıyan en önemli gerçekleridir. İlgililerine duyurulur)

İnkilap yayıncılıktan, çocuk sorunlarına yapıcı çözümler- Çetin Özbey

(uzman psikolok olan yazar, özel eğitim konusunda da bir çok önemli çalışmalara imza atmıştır. Şu anda mesleğinin yanısıra otistik çocuklar eğitim merkezinde, uzman olarak çalışmakta ve alanıyla ilgili bir çok kaynak kitaba imza atmıştır. Bu eserde Aşağılık kompleksinden hiperaktiviteye, sosyal fobilerden otizme kadar çocuk sorunları ve ailelerin alması gereken önlemler bulunmaktadır. Yuva sahibi olmak isteyen her arkadaşımıza, çocukları olan ailelere, ebeveynlere ve bu alana ilgi duyan çalışmalar yapan arkadaşlara tavsiye ediyorum.)

Işık Yayınlarından, Çocuk ve ergende karakter eğitimi-MUSA KAZIM GÜLÇÜR

( Eserde, çocuk ve ergen eğitimi, ergenlik ve gençlik, ergenlik çağındaki entellektüel gelişim, hassas çocuklara yaklaşım, sorumluluk duygusunun gelişimi, başarı duygusunun gelişimi, ahlaki ve dini değerler eğitimi, motivasyon duygusunun gelişimi, güvenilirlik duygusunun, çalışkanlık, hürmet saygı, duygudaşlık hislerinin, din eğitimi, kuranı kerim rasulullah (sav) ve gençlik, gibi konuların bulunduğu yine baş ucu olabilecek bir eser. Ebeveynler ve çocuk sahibi olmak isteyen herkese hatta eğitimcilere tavsiye edilecek önemli bir eser olduğunu düşünüyorum.)

Kitap paylaşımlarınızdan istifade ettiğimi söylemek isterim. Malum okumanın yaşı yok, kitaplarıda kendimizle birlikte okumaya devam. Bilgilerinizin inkişafımımıza vesile olması temennilerimle... Arada yine faydalı eserleri paylaşmaya gayret göstereceğim. Bütün kardeşlere baki selamlar...

kitap= Muhafazakar Değişim

Yazar= Mesut MEZKİT

Y.Evi= Tuna ofset & form /AYDIN

"the secret" kitabı hakkında yorumlarınız nelerdir?

ben biraz yorum yapayım,
kitap gekim yasasıyla ilgili
benzer benzeri çeker
bizim bildiğimiz gibi değil yani zıt kutuplar birbirini çeker değil yani
düşüncelerimiz
h.z mevlana nın deyimiyle
ey insan sen düşünceden ibaretsin
geriye kalan et ve kemik
gül düşünürsün gülüstanlık olursun
diken düşünürsün dikenlik olursun,

SULTANLARIN IHTiSAMI
1869-1945 ORTADOGU HUKUMDARLARI
Philip Mansel.. Inkilap Kitabevi

Arkadaslara tavsiye ederim cok guzel bir kitap. islam dunyasinin batililar tarafindan NEDEN yenildiginin ipuclarini vermekte...Kitabi bence Ilginc kilan yabanci bir yazarin yazmis olmasi...

fardipli sinha şiddetle tavsiye edeceğim fantastik dini roman
anlatımı yalın çevremde okuyupta memnun kalmayan yok gibi

hepimizin pisikolojisini tartan ve bizlerin ne durumda olduğumuza gösteren muhteşem ve sürükleyici bir kitap, herkezin okumasını tavsiye ederim.

kitap: ufak şeyleri dert etmeyin

yazar: dr. richard carlos

y.evi: alkım yayın evi

hakan albayrak-batının soykırım tabiatı- gerçekten harika bir kitap tavsiye ederim haçlı seferlerinden günümüze kadar yaşananları ve batı ülkelerinin yaptıklarını anlatmış

Arkadaşlar ,hem sizin hemde sevdikleriniz için şiddetle tavsiye ediyorum.Kitabın adı "sözüm gençlere" ama bence içindekiler hemen hemen her yaşa hitap ediyor..

Ürün Özellikleri / Açıklamalar

Yayın Evi : CİHAN YAYINLARI
Yazar : AHMET ŞAHİN
Dili : TÜRKÇE
Sayfa Sayısı : 424

Yazarın yaşamın boyunca edindiği tecrübeleri gençlerle paylaşan bir eserdir.

A'mak-ı Hayal - Filibeli Ahmed Hilmi (Amakı Hayal)
Yazar : ŞEHBENZADE FİLİBELİ AHMED HİLMİ

çok enteresan ve bana göre biraz sıradışı bir kitap...
3 kere okudum...

''Ey avare yolcu! Yürü; durma, yürü. Bu geçici âlemin zevkleri seni Allah'a kavuşmaktan alıkoymasın. Bu eşsiz manzaraların, bu güzelliklerin hepsi rüya ve hayalden ibarettir.
Ey zavallı ziyaretçi! Yürü; durma, yürü.
Yürü ki, Allah'a kavuşmanın gönüle ferahlık veren tazeliğinde yüceliklere eresin. Yürü; kendi aslına kavuş''
Aşk ile aklın,
iyi ile kötünün,
bilgelik ile cehaletin amansız kavgası...
ve bu kavganın tam orta yerinde bir Âdemoğlu...
Filibeli Ahmed Hilmi'nin ünlü eseri, usta işi bir aktarımla...

SABAH NAMAZINA NASIL KALKILIR?
okudum bana çok şey kazandırdı.inşallah sizede kazandırır

RUHUN DEŞİFRESİ

MEHMET ALİ BULUT

Adı kısacık: Lâ. Nazan Bekiroğlu'nun Adem'in (as) serüveninde her birimizi anlattığı, Adem'in (as) öyküsünde her anımızın kıpırtılarına dokunduğu, Adem'in (as) tereddütlerinde her yanımızı yeni baştan titrettiği Lâ (Sonsuzluk Hecesi) çıktı...

Yazarın kendi dilinden Lâ macerası:

"Bir gün Sabâ Melikesi Belkıs’tan, Âdem’le Havva’nın hikâyesini anlamanın bütün bir insanlığın da hikâyesini anlamak manasına geldiğini öğrendim. İnsanın bütün halleri Âdem’de gizliydi ve bütün macera onun hikâyesinde özetlenmişti.

Bu cümleyi yıllarca içimde gezdirdim de bir türlü kalemi elime alamadım, anlatmaya kalkışamadım

Ne zaman ki, kalmak için değil uğrayıp geçmek için kadem bastığımız, kök attığımız değil kısa bir gölge saldığımız şu dünyada bir cennet sürgünüyle yazgılandığımı anladım ve Kelimeler Kitabı-çift isimler sahifesinde, Âdem’le Havva’nın yanına bir de Habil’le Kabil’i ekledim. O zaman anladım anlatma zamanının geldiğini.
Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim.
Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim
."

güzel bir kitaba benziyor...
okumaya değer whitenight....
gerçi bende de bayan yazarlara karşı bi antipati var:)

Tavsiye Kitaplar

MollaCami.Com