Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Tavsiye Kitaplar

herkese okutamazsınız doğrudur ama okunmalı fikrinede yanlış demiyorsunuzdur herhalde faruk abicim..ben dinime saldıran her türlü yayının cevabını verebilmeliyim.......kendine güven ayrı bişey tabiki..eğer karşıt fikirlere kapılıp giderim benim için sorun teşkil eder diyen birinede illa oku denilmez..ben genel anlamda söylüyorum..sitemizde önerilen kitapların hiçbiri sanmıyorum ki dinimize,inacımıza ters düşen şeyler olsun...ankete gelince;anketi nasıl yapcaz? eğer ankete katılan kardeşlerimiz önerilen kitapları okumadıysa ankete nasıl oy verecekler?ben bu şekilde düşünüyorum diğer düşüncelerede saygım var tabiki...

zambak kardeşim size kızmadım estafirullah..yanlış anlaşılma yok yani...ben sizi anlıyorum....saygılar ....

Elbette haklısınız sevgili fuadesra kardeşim... Dinimize saldıran her türlü yayının cevabını verebilmeliyiz. ;) Bunun için öncelikle temelimiz çok ama çok sağlam olmalı. "Her kitap herkese okutulmaz" ifadesi benim şahsi yorumum asla değil. :) Ne haddime... Allah dostları, İslam alimleri böyle düşünmüş ve böyle uygun görmüşler. Gerisini bizim yorumlamamıza gerek var mı? :)

Her türlü kitabı okumalı elbette; fakat tavsiye ederken ona göre davranmalı. Karşımızdakinin o zıt görüşten etkileneceğini de düşünmeliyiz. ;)

Allah(c.c) razı olsun faruk abicim..düşünce bir,yol bir biz biriz biliyorsun....

bir kitap tavsiye edeyim,

Metin Soylu-PİRİ REİSİN HARİTASININ ŞİFRESİ

ÇEŞİTLİ İDDİALAR VAR KİTABDA BİLİNENLERİN DIŞINDA,

*Şanlı Osmanlı denizcisi Kemal Reis’in yeğeni Piri Reis 1465-1470 yılları arasında Gelibolu’da doğdu, asıl adı Muhiddin Piri’dir. 1554′te Mısır’da başı kesilerek idam edildi.

*Haritayı 1513 yılında, muharrem ayı 9 Mart-7 Nisan arasında Gelibolu’da yaptı.Piri Reis çağımızın teknolojileriyle ancak bulunmuş bazı detaylara 1513 yılında haritasına aktarabilmeyi başarmıştır.

*NASA, Piri Reis haritasının uzaydan çekilen dünya fotoğraflarıyla birebir eşleştiğini açıkladı.
Haritadaki ölçümlerin hatasız olması mucizevidir, çünkü 1513′lü yıllarda değil 2006 yılında en modern gemilerle dahi uydudan çekilen dünya haritası ölçümlerini tutturabilmek imkansızdır.Öte yandan Piri Reis akdeniz sahilleri dışında bir yere seyahat etmeden, hiç ayak basmadığı toprakları, bu çağın teknolojisiyle ancak ulaşılan detaylarıyla çizebilmiştir.

*Piri Reis haritayı yaparken eski haritalardan faydalandığını söyler. Fakat Piri Reis’in yaşadığı ve önceki dönemlere ait haritaların son derece yanlış olduğu bilinir.

O dönemde bulunan haritalar, Piri Reis haritasının yanında bahis konusu olmayacak kadar zayıf ve hata doludur.Misal, Kristof Kolomb’un 1492′de çizdiği haritasında büyük hatalar mevcuttur, Heredotos’un çizdiği harita da oldukça bozukken, El İdris’in haritasında kıtalar dahi belli değildir.Miletoslu’nun çizdiği haritada Avrupa bile çizilmemiştir.

Piri Reis’in haritayı küresel trigonometrik bir sistemle çizebilmesi bilim dünyasını şaşkına çevirmiştir. Küresel trigonometrik sistem III.George (1738-1820) hükümdarlığı döneminde icad edilmiştir.

16.Yüzyılın sonunda Ttyeko Braha tarafından icad edilen nirengi tekniğini 1513′de Piri Reis haritasında kullanmıştır.

Cebelitarık boğazının hatasız görüntüsü, bugün ancak uzaydan çekilebilmektedir.Bugün uydudan çekilen Cebelitarık boğazı görüntüleri ile, Piri Reis’in çizdiği Cebelitarık boğazı görünüşü aynıdır.
1820′de Amerikan Rus deniz araştırmacıları tarafından keşfedilen Antarktika Dağları, dünyayı dolaşmamış olan Piri Reis’in 1513′te çizdiği haritasında mevcuttur. O dönemlerde buzul dağlarına hiçbir araştırmacı ulaşamamıştı.

Düzleme aktarılan Antarktika Dağları ile Arjantin arasında karalar açısından birleşme olmamaktadır.Fakat Rus deniz araştırmacıları Arjantin ile Antarktika dağlarının okyanusun altındaki sıradağlar ile birleştiğini keşfetmiştir.Piri Reis’in 1513′te çizdiği haritada, Arjantin ile Antarktika uçları sıra dağlar ile birleşik çizilmiştir.Piri Reis bu ayrıntıyı çizerken su küreyi kaldırabilmiştir.

Güney Amerika hattındaki Arjantin’in kıvrımı ancak uzaydan çekilen fotoğraflarda farkedilebilmiştir, Piri Reis’in çizdiği Arjantin de bu fotoğraflara birebir uymaktadır.

*Piri Reis dünyayı yuvarlak değil, onaltıgen çizmiştir. Dünyanın yuvarlak olduğu gibi temel coğrafya bilgisi, Piri Reis tarafından doğrulanmıyordu.

21.Yüzyıla kadar Piri Reis dışında hiç kimse dünyanın onaltıgen olduğunu düşünmedi, hiçbir haritada dünya onaltıgen çizilmedi.

Bugünün teknolojisi ile yapılan araştırmalar sonunda, su küre ve hava küre yok sayıldığında, dünyanın dönüş hareketi sıfıra indirgendiğinde, dünyanın onaltıgen olduğu tespit edildi.Piri Reis bunu 1513′te çizdiği gibi, dünyanın uzaydaki uzaklık-yakınlık kavram üzerinde matematiksel bir dizayn yaratmıştır.

Piri Reis hava küre ve su küreyi bir şekilde silmeyi başarmıştır, böylece dünyanın iskeletini ortaya çıkarmıştır.


kiTABI OKUYUNUZ,TAVSİYEMDİR,

FEYZULLAH BİRIŞIĞIN KİTAPLARINI TAVSİYE ETMEM KENDİSİ ALELADE VEHHABİ FİKİRLER SERGİLEMEKTEDİR.BEDİR YAYILARININ TÜM KİTAPLARI TAKDİRE ŞAYAN
YASİN YAYIN EVİNDEN ALTIN SİLSİLE MUSTAFA ÖZŞİMŞEKLER VE MEFAHİM MUHAMMED BİN ALEVİ EL MALİKİ HZ. 8)

Ashab-i Kiram hakkinda
Müslümanlarin nezih Itikadlari

Ömer Nasuhi Bilmen
Bedir Yayinevi

bende huzur sokağını tavsiye ederim.çok hoş bir kitap.bir de hekimoğlu ismail in minyeli abdullah ı mükemmel bir kitaptı. saygılarımla

Osmanlıyı cihan devleti yapan 150 sır

çanakkale mahşeri -mehmed niyazi
yemen ah yemen - mehmed niyazi
bir mazlum padişah sultan 2, abdulhamid han - kadir mısıroğlu
teşkilat - selman kayabaşı
başımıza gelenler - mehmed arif
şu anda aklıma gelenler bunlar devamı gelecek

DOGAN CUCELOGLU NUN SAVASCI KITABINI BUTUN ARKADASLARIMA TAVSIYE EDEBILIRIM

İmamı Rabbani Ahmet Faruki Serhendi ve Muhammed Ma'sumun Mektuplarından seçme mektuplar 'KIYMETSİZ YAZILAR' adlı kitap serisi. Biraz fazla cüzlerden oluşmuş ama çok faydalı ve muhteşem. Tavsiye ederim.

İkbal Gürpınar-Küçük Mutluluklar

emine şenlikoglu çin işkencesi çok güzel bir kitap tavsiye ederim

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Meşhurların İtirafları. (Camlıca basım yayın)

sebahattin ali - kuyucaklı yusuf ****
ahmet günbay yıldız- sevdalar sözde kaldı ***
emine şenlikoğlu-Bize nasıl kıydınız? ***
sefiller-victor hugo****
Aşk Köpekliktir-Ahmet ümit (polisiye romanlar..)***
Tavuk suyuna çorba..baş ucu kitabım *****


Tavsiye Kitaplar

MollaCami.Com