Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Tavsiye Kitaplar

İslamiyet nedir? Müslüman kimdir? Allah ve Resulü bizden nasıl bir insan olmamızı bekler? Allah'ın ve Resulünün sevgisine bizi hangi davranışlar ulaştırır? Bu soruların cevapları, ayetlerden ve sahih hadislerden derlendi ve hayatın bütün aşamalarını kuşatacak şekilde düzenlendi. Böylece İslamiyet hakkında kapsamlı bir rehber kitap ortaya çıktı. 526 sayfa


Yaşadığı sıkıntılardan dolayı isyana düşebilme ihtimali olan bir gencin, şeytani seslere karşı verdiği mücadeleyi ve yaşadığı olayların birer, imtihan vesilesi olduğunu idrak edip, manevi hayatına yön veriş sürecini anlatan bir roman.ömer sevinçgül-Hz. Muhammed’in Sözleri ve Halleri-Kütüb-ü Sitte Hadisleri
timaş yayınları

adem saraç uc sevgılı,gulun gullerı,hz vahsının hayatı.mukemmel okunmaya deger kıtaplar

O ve ben

NECİP FAZIL KISAKÜREK

ahmet şerif izgören
"şu hortumlu dunyada fil yalnız bir hayvandır."

ısmaıl bılgın sarıkamıs

diyalog tuzagi ve dinde reform.... cok tutuşturucu bir kitap mutlaka herkes okumali

tutşturucu derken nasıl yani kardeşim?

Bu isimle ve bu isme yakın birdn çok kitap var ama sanırım kastettiği Mehmet Oruç'un yazdığı kitap. Eğer oysa gerçekten güzel kitap faka tutuşturuculuktan ziyade şaşırtıcı, ilgi çekici bilgilendirici, gerçekleri gösterici diye nitelendirebilirim.

Mehmet Oruç'un yazdığı "Dinlerarası Diyalog Tuzağı ve Dinde Reform" kitabı hakikaten güzel bir kitap. Arı-Sanat yayınevi'n ait. Ahmet Günbay Yıldız'ın kitaplarını pek hoş bulmuyorum. Hikayeler genelde aynı tarzda. Biraz daha eğitici kitaplara yönelmek yerinde olacaktır.

kıyamoglu sancaktarın moskof mezarlıgı ozgurluk savascıları zaferın bedelı

BAŞARI YOLUNDA 70 ALTIN KURAL

Genel değerlendirme
Özellikle gençlerin hayatta nasıl başarılı olacağı hakkında 70 tane öğüt veren bir kitap.Bir çok çarpıcı örnekler vererek anlattığı konuları müşahhaslaştırmış,böylece kitap daha rahatlıkla ve sıkılmadan okunabiliyor.

Şifa bulmaz üç kötürüm bir hastane odasında yatmaktadır.İlk gelenin yatağı pencere kenarındadır.
Oradaki ölünce ortadaki o yatağa geçer,kapının yanındaki ortaya,kapının yanınada yeni bir hastayı alırlar.Pencerenin yanına geçen hasta hergün gördüklerini arkadaşlarına anlatmaya başlar.
Karşıda ağaçlarla süslenmiş bir park vardır.Kuşlar dallarla oynaşmakta, çocuklar konuşmakta, çiçekler rüzgarla dalgalanmaktadır.Aynı saatte aynı insanlar parkın yanındaki yoldan geçmektedirler.Diğer iki hasta işlerine giden,evlerine dönen insanların değişmez hikayelerini dinleye dinleye onlarla adeta dost olurlar.Zaten parkın yanından gelip geçenlerin artık birer isimleri de olmuştur.Birgün ortada yatan hastanın aklına bir düşünce geldi.Pencerenin yanına geçerse o güzel manzarayı dinlemek yerine kendi gözleri ile görebilecekti.Bu düşünceyi günlerce kafasında geliştirdi.Nihayet bir pencere yanındaki hastaya kalp krizi gelince ortadaki hasta bütün gücü ile uzanıp şişeyi yere düşürdü ve kırdı.Sabah olunca pencere yanındaki hastayı ölü buldular.Onu alıp götürdüler.Ortadaki hastayı da pencere kenarına geçirdiler.O,''pencereden dışarı bakmak için hastabakıcıların çıkmasını beklemeliyim'' diye düşündü.Yalnız kalınca başını daldırıp pencereden dışarıya baktı.Az ötede simsiyah bir duvardan başka bir şey yoktu.

Konuşmaya başladığınız andan itibaren anlattıklarınız değil anlaşılanlar önemlidir...

""osmanlıda peygamber sevgisi""...ziya demirel yazmış...akçağ yayınları..ben beğendim

HER ŞEY İSLAM İÇİN
ŞULE YÜKSEL ŞENLER


Tavsiye Kitaplar

MollaCami.Com