Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Tavsiye Kitaplar

Menakıbı Çehari Yari Güzin-Şemseddin Sivasi ksa
Tercüme-Trabzon Emekli Müftüsü Ahmet Aslantürkoğlu
Saadet Yayınevi.

Şimdiye kadar ne bunları duydunuz ne okudunuz...!Emin olabilirsiniz...!
Arayın bulun bu kitabı...Derinden....''Hay Allah ım Hay'' nidalarını çektiriyor insana...

suzi Libermanın hatıra defteri

halit ertuğrul kitapları harika tavsiye ederim

"şu hortumlu dunyada fil yalnız bir hayvandır" ahmet şerif izgören. Kitabın tamamını onaylamamakla beraber keyifle okuduğum bir kitaptı.Tavsiye ederim.

Huzur Sokağı_Şule Yüksel Şenler

Mustafa Ulusoy/Aynalar koridorunda Aşk
Mustafa Ulusoy/Ay Terapisi
Metin Karabaşoğlu/Peygamberin Bir Günü isimli kitapları okudum ve herkesin okuması için tavsiye ederim...

Sarıkamış... Yazarı ismail Bilgin. Ben ağlayarak okudum

S.a
Bende okuyupta beğendiğim tavsiye ettiğim kitapları ekleyeyim o zaman;


1-GENÇLİĞİN CİNSELLİK İMTİHANI
----------------------------------
çok ayrıntılı olmasada çok güzel bir şekilde günümüzdeki genclerin mutlaka okuması gereken bir kitap

M. Ali Seyhan
NESİL YAYINLARI
Konular:

Günümüzde genç olmak neden zor?
Güzele bakmak sevap mı, yoksa gözlerin ihaneti mi?
Medya ve magazin dünyası cinselliği neden özendiriyor?
Allah neden "zina yapmayın" değil de "zinaya yaklaşmayın" diyor?
Aldatmaya ve mutluluğu başka yerde aramaya karşı ne yapmalı?
İnternette "chat"layan yuvalar nasıl kurtulur?
Flörtsüz evlilik olmaz mı?
Zihnimizi, hayalimizi ve bedenimizi günahlardan nasıl koruruz?
Nefsimize nasıl hakim olur, arzularımızı nasıl dizginleriz?


2- Abdülhamid'in Petrolleri
--------------------------------------
E. Mahmud Sami

Bugün Irak olarak bilinen toprakların altında yatan zengin petrol yatakları XIX.yüzyılın sonlarında Osmanlı Sultanı II.Abdülhamid tarafından şahsi emlakına dahil edilmiştir. Osmanlı Devleti’nin parçalanması sonrasında kaybedilen devlet topraklarından farklı olarak, Musul ve Bağdat vilayetlerindeki bu kıymetli emlak-ı şahane Sultan’ın varisleri ile İngiltere arasında yakın tarihe kadar devam eden bir hukuk mücadelesinin konusu oldu.
Elinizdeki kitap, ömrünü Osmanlı hanedanının bu haklı davasına adayan Bahaeddin Sami Bey’in Batılı büyük devletler ve petrol şirketleri nezdinde bulunduğu sayısız teşebbüslerin belgelere dayalı hikayesidir. Sonuçta yirminci yüzyıl boyunca süren bu hukuk mücadelesi kazanılmamış, ne yazık ki güçlü haklıdır ilkesini bir kez daha doğrulamasının ötesine geçememiştir


3-Su Kasidesi- İskender Pala

Fuzuli nin en güzel eserlerinden olan Su Kasidesi'ni günümüz türkçesiyle açıklamış.Açıklarken de edebi güzelliğini kaybettirmiyor sadece beyit anlamıyla değil tüm yönleri ile ele almış İskender Pala. Kitabı okuyup bitirdiğinizde eminim çok beğeneceksiniz..

4-Kalbin Direnişi- Kemal Sayar
Bu kitabı okurken olabildiğince sessiz bir mekan seçin kendinize.Biran kendinizi kitabın içinde bulacaksiniz
Kalbin Direnişi

Dr. Kemal Sayar
KARAKALEM YAYINLARI

Başdöndürücü bir rüzgar esiyor etrafımızda. Kronolojik zaman alabildiğine hızlanmış, durmadan imge yığıyor önümüze. Herşey çok hızlı, o yüzden hiçbir şey kökleşemiyor. Yer tutmak çok zor. Çok sayıda doğru var, ama hiçbir doğru kişinin iç aleminde ruhu sükuna erdirecek yoğunluğa ulaşamıyor. Hepimiz buradayız ve bir orası yok. Köksüz, yurtsuz, kimsesiz, yalnız. Anne babalarımızdan dahi emniyet almadan..
Böyle diyor Kemal Sayar bu kitabında ve bir çağın, bir toplumun, bir kuşağın serencamını, açmazlarını, çözülme ve savrulmalarını ustalıkla irdeliyor. Akla ve ruha dokunan incelikli çözümlemelerin eşliğinde, hepimiz için kalbin direnişi'ni merkeze alan bir çıkış yolu öneriyor. Çünkü, sadece kalbi olanlar içlerindeki mucizeleri görebilir ve sadece kalbi olanlar kötülüğe karşı direnebilir

5-Kitabı Aşk - İskender Pala

Kitâbı Aşk, bütün bu kavram kargaşası içinde aşkın katmanlarını, türlerini ve asaletini irdelemek, belki her düzeyden insanın gönlünde hissettiği, dimağında algıladığı ama asla net biçimde tanımlayamadığı duygularına açıklık getirmek için düzenlendi. Kitâbı Aşkın içindeki yazılar değişik zamanlarda ve farklı zeminlerde kaleme alınmış olmakla birlikte belli bir düzen ve bütünlük içinde bir araya getirilmiştir. Bazıları farklı kitaplarımızda yayınlanan bu deneme ve öyküleri okurken bütün varlığımızı ve hatta varoluşu kuşatan aşkın yüzeysel, derin ve daha derin katmanlarında küçük yolculuklar yapacaksınız. Bu yolculuklar sırasında, duygularınızın gerçekte sizi nereye doğru götürdüğü, ayağınızı bağlayan tensel arzulardan sıyrılıp platonik veya mecazî aşka doğru kanatlandığınızda kendinizi yeniden keşfetmeye başlayacağınız noktayı da bulacaksınız. Orası, belki de sizin kendinizden vazgeçeceğiniz noktadır. Çünkü canına sevgili isteyen ile sevgili için can isteyen arasında hayat yolculuğunun ta kendisi gizlidir.

Ahmet Maranki 'noktalarla tedavi'

arkadaşlar....
ecdadımızın Peygamber efendimize olan bağlılığını hissetmek isteyen varsa (tavsiyelerde var zaten) feridun kandemir Medine Mudafası şiddetle tavsiye ederim. ben okurken ağladım..................kalın ama nerdeyse 1 günlük kitap.

huzur sokağı; ŞULE YÜKSEL ŞENLER ve sefiller; VİKTOR HUGO

İNSANIN ANLAM ARAYIŞI.........

victor E. FRANKL

kadir mısıroğlu: zağanos paşa
oğuz saygın'ın kitapları
hayata gülümse sıtkı aslanhan
eğer serde küstahlık antreparantez ukelalık varsa ;) erdal demirkıran ben dünyanın en akıllı insanıyım ve diğer kitapları...

Balzac - "Vadideki Zambak"

aşkın, erdemliğin vede sadakatin bir arada anlatıldığı muhteşem bir kitap .

kısaca konusu: kocası ozurlu bir kadına aşık olan bir delikanlı vede kocasına sadık kalmak isteyen erdemli bir kadın. ikisi arasındaki imkansız aşkı anlatıyor.Dua Ayetleri/Meal, Açıklama / Esma-i Hüsna Yorumları Dua Günlüğü
Senai Demirci

Dua Sözümüzün miracıdır. Dua dudağımızın haccıdır. Dua dilimizin namazıdır. Dua arzularımızın kıblesidir. Dua, sözün göğe ağrışıdır. Dua, isteyen ile istemeyi verenin buluşmasıdır.

Dua ayetleri, "Vermek istemeseydi, istemek vermezdi" sırrınca, hem istemeyi veren hem vermek isteyen Rabbimizin bize Kendisinden istemeyi öğrettiği ayetlerdir. Dua ayetleri, Rabbimizin zaten kabul etmeyi dilediği dualar olmalı ki, onların bizim dudağımızında bir kul edasıyla yansımasını istiyor.. Dua ayetleriyle dua etmek, Rabbimizin kutlu elçileriyle ağız birliği etmişçesine has bir yakarışla istemektir. Dua ayetleri, sözümüzü duasnın miracına çıkarıyor, dilimizi "Kab-ı Kavseyn" misali bizim adımıza dua edeni bizim hatrımıza dualara cevap veren Rabbin kelamına bitişiyor.

Dua ayetleri'nde Kur'an'da hakkımızda hayırlı olanı istememizi öğreten yüzlerce dua sözleri özel olarak yorumlanıyor., açıklanıyor; her bir dua ayetiin hayat seyrimizdeki karşılıkları, Esma-i hüsnanın sonsuz anlamlarıyla ilişkileri sade bir dille anlatılıyor.


Tavsiye Kitaplar

MollaCami.Com