Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

gusül

cünüp olan kişi gusül abdesti alırken burnumuza su verdiğimizde burnumuz yanmalı mıdır ? ve cünüpken gusle başlarken nasıl niyet ederiz

Yanma gibi bir şart yok.. burnunuza su vermeniz yeterlidir.

AlpArslaN kardeşimin dediği gibi yanma şartı yoktur ancak burna yeterince su çekildiğini anlamak için azcıkta yanması iyi olur.

Gusletmek isteyen bir kimse önce besmele okur ve : "Niyet ettim Allah rızası için gusletmeye" diye niyet eder.

Selam ve dua ile.

Fıkıh ulemasınca suyun dolu dolu verilmesinden kasıt,suyun genize kadar çekilmesidir,su genize kadar çekilince doğal olarak bir yanma hasıl olur,denizde burnundan tuzlu su yutanlar bunu iyi bilir :/yanmadan kasıt budur

sa arkadaslar kolay gelsin ramazanınnız mubarek olsun Şöyle anlatayım işten evde geldim ve ezan okunana 5 dakıka kalaya kadar uyudum ve kalktığımda meni akmış ve cünüp olmuşum orucum bozulurmu ? lütfen yardımcı olun

sa arkadaslar kolay gelsin ramazanınnız mubarek olsun Şöyle anlatayım işten evde geldim ve ezan okunana 5 dakıka kalaya kadar uyudum ve kalktığımda meni akmış ve cünüp olmuşum orucum bozulurmu ? lütfen yardımcı olun

Ve aleykum selam,

İhtilam olmak (uykudayken cünüp olmak) orucu bozmaz.

Selam ve dua ile.

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com