Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Facebooktaki ateist sayfası kafamı bulandırdı korkuyorum

Zor durumdayım Korkuyorum.

Lütfen bana yardım edin Ben müslüman 13 yaşında bir gencim. Fakat 2 3 aydır bi sayfa gördüm ve orayı biraz inceledim kafam çok karışık. facebook.com/karikateist Allah bizi ne için yarattı ? Neden bizi iyilik ve kötlüğümüze değilde inancımızlada sınıyor? Neden Evren yaratılmıştır?Allah bizden ateist'leri öldürmemizi mi istemiştir ?Allah geleceği biliyorsa neden bizi dünya ya getirdi direk cehennem e ve cennete koysaydı ? Lütfen bilgili kişiler cevaplasın.

sen sadece allaha inan bu sekilde sapkınlıklara asla musade etme yaşın daha 13 biraz daha büüyüdügünde zaten herseyın cevabını alacak kadar olgunlasmıs olacaksın ateistlik dinsizliktir dunyada tek dini olmayan seylerden birisi hayvanlardır ve o kişilerinde hayvandan farkı yoktur

Şeytan insanlara değişik yollarla gelir,herkesin bir zayıf noktası vardır.Bununla mücadele için en iyisi tanınmış İslam alimlerinin dini kitaplarını okuyup din bilgilerimizi kuvvetlendirmemiz lazımdır.Şeytan insanın aklına çeşitli sorular getirerek aklını karıştırmaya çalışır.Bu gibi sıkıntılı zamanlarda Sevgili Peygamberimiz(SAV) "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluh" diyiniz buyurmuştur.Sıkça Kul euzubirabbilfelak ve Kul euzubirabbinnas sureleri ile Ayetelkürsi okuyarak Allaha sığınmamızı alimlerimiz tavsiye ediyorlar.Allah yardımcımız olsun.

Güzel kardeşim daha önce bu site sebebiyle kafası karışmış bir gençle sohbet etmiştim. Bu sorular ne ilk defa soruldu ne de son defa. Yüzlerce yıldır ilk defa sorduğunu ve büyük bir açık yakalamış olduğunu zanneden insanlar tarafından soruluyor. İslam alimleri çok şükür hepsini cevaplamışlar. Sen itikadını bozma. Bu tür tuzaklardan uzak dur. Ayrıca Allah bizden kimseyi öldürmemizi istememiştir. Hem eğer bize deneme imkanı vermeden cennete veya cehenneme koysaydı bu Allah'ın adaletine münafi olmaz mıydı? Öğretmenin bütün sınıfın durumunu az çok biliyordur. Sınav yapmadan not verse ne olur? Lütfen kendine gel. Sevgilerle...

Ateistler ii çalışıyor anlaşılan..

- Öncelikle ilk yapmanız gereken o sayfaya olan aboneliğinizi iptal ettirmeniz.

- sonra o sayfadaki konuları paylaşıp sizin kafanızı bulandıran arkadaşlarınızı listeden silmeniz.

- Eğer arkadaşınızı listenizden silemiyorsanız haber kaynağından çıkarırsanız, o sayfadaki paylaşımlarını göremezsiniz.

Öncelikle sorunun kaynağını kurutttuktan sonra..

- sonrada bizi takip etmeyi ihmal etmeyiniz!

gelelim ikinci meseleye:

- orada paylaşılan sorular sürekli cemşit plavı gibi sunulup kafa bulandırmaya devam edilir.

Kafanızı bulandıran soruları sorarsanız teker teker hiç birinde eksik olmaksızın size cevaplayabiliriz.. Bu konuda rahat olunuz..

Adamlar einstein ı logo olarak kullanmış. O adam ateist değil bir yahudidir. yani yahudi asıllı alman kökenli bilim adamı.. yahudilikle hiç bir zaman çelişmemiştir.

Sorduğunuz bir kaç soruya gelince:

Her soru ayrı ayrı uzun uzun yazılacak konular. Ve bunlar birer bilgi birikimi ile de oluşacak şeylerdir..

Sizin yaşlarınızda bir çok kişi aynı soruları o siteleri okumadan da kendilerini sorabilirler.

Sorularınıza yazacağım cevaplar sizi tatmin etmeyebilir. Bu tarz sorulara internetten verilecek cevaplarda her zmaan bir eksik olacaktır. yüzyüze konuşup karşılıklı sizin bilgi birikiminize göre bu konuları konuşmak daha sağlıklı ve verimli olacaktır!

Allah bizi ne için yarattı ?

> Kulluk yapmamız için yarattı. Ona ibadet etmemiz için. Onu tanımamız bulmamız için.

Neden bizi iyilik ve kötlüğümüze değilde inancımızlada sınıyor?

> Çünkü iyiliğin de kötülüğün de kaynağı inançtır. İnsanın hayatını inançlar şekillendirir.

Neden Evren yaratılmıştır?

> Bu alem yani evren peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine yaratışmıştır.

Allah bizden ateist'leri öldürmemizi mi istemiştir ?

> hayır böyle bir şey yoktur. Onlar bize saldırmadığı sürece, canımızı kast etmedikleri sürece sorun yoktur..

Allah geleceği biliyorsa neden bizi dünya ya getirdi direk cehennem e ve cennete koysaydı ?

> Cennet ve cehennemin yolu bu dünyadan geçtiği için.

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com