Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

erkeklerle konusmami nasil kesebilirim?

hani yusde 90 ni sildim attim ama hala hasirda danisdigim insanlar var...ama artik buna dur demek istiyorum osellikle evli insanlarla konusmama.... nasil yapabilcegimi bilmiyorum....nasil yapabilirim lutfen yardim edin... basima bi olay geldi ... yakin kadin akrabamin esiyle bikac kes muhabbet ettik ve... yakin kadin akrabama esi...sunu demis hakkimda benim esimden bile daha iyi anlasabilcegim kafa yapisina sahip... cok utandim .... ve ben erkelerle konusmada cok rahatim bu donemi asmam icin yardim edin.?

seni erkeklerle konuşmaya götüren yolları keserek ilk adımı atabilirsin. Arkadaş listenden silerek.. ve kendi cinsinden arkadaşlar bularak ya da kendi cinsinden insanların yaptıkları etkinliklere katılarak vs.

ya evvet bugun misafirlerim var mesalla...ama yurtdisindaki kadinlarda genel itibariyle cok cahil olabiliyor.... :) ihtiyacimi gidermek icin surekli yakin akraba kadinlari ben ariyorum..onar aramiyor bile .ama beni dusunen yok .....etkinlere katilamaiyorum rahatsis oldugum icin iste en fasla bir iki kisi kafam goturuyor....atiliyorum ...atlatcam insallah

bide evli olmadigim icin... bir erkege cok ihtiyacim oluyor.....hani cogu erkek benden akilli deil ama akillilarada ihtiyac duyuyorum iste ...

lale aisegul ruveyda seyyah serhendi baktiginisi goruyorum akil akildan ustundur hani bi destek yapin diyecektim buda benim imtihanim sonuc itibariyle

lale aisegul ruveyda seyyah serhendi baktiginisi goruyorum akil akildan ustundur hani bi destek yapin diyecektim buda benim imtihanim sonuc itibariyle

Kitapçı Kardeşim,
.Şunu özellikle belirtmeliyim ki her insanı kendi çevresi ile düşündüğümüzde insan sayısınca dünyanın var olduğunu yani her insanın bir dünyası olduğunu görürüz. İşte problem tamda burada başlıyor. Acaba o insanın dünyasına hakim olan nizam nedir. Hayatınıza hakkın nizamı hâkim değilse elinizde hayatınızı güzelleştirecek ve yaşantınıza anlam kazandıracak bir ölçünüz yoksa kalbinizdeki imanınızı kalıbınız onaylamıyor kalabalıkların yaptıkları içerisinde fena buluyorsa. Bu yolun sonu çıkmaz sokak

Cenab-ı Allah Celle celaluhu Ebedi mutluluk reçetesini vermiş ve bize lütfundan birde örnek şahsiyet (SAV) göndermiş. Şurasını kesinlikle belirtmeden geçmeyeceğim birde ilaveten onun sünnetinin takipçileri. İşte belirtilen kaynaklardan beslendiğimiz takdirde maraz söz konusu olamaz. Bilakis kalbi hasta olan şifa, kalbi ölü olan hayat bulur.

Gelelim sizin konuya insan illaki yaşadığı toplumda beşeri ilişkiler içerisinde olacaktır. Ama ölçülü olmak kaydı şartıyla olmalıdır. Yanlış, eksik ya da ölçüsüz olmanın sonucu yanlış sonuçlar meydana getirir.

Cenabı Allah celle celaluhu
Ahzab Sûresinin 32 âyet-i kerimesinde bu husustaki ölçüyü Peygamber hanımlarının şahsında şu şekilde veriyor:
“Ey Peygamber hanımları! Siz herhangi bir kadın gibi değilsiniz Eğer halinize layık bir takva ile korunacaksanız, yabancılarla cazibeli bir şekilde konuşmayın ki, kalbinde fesat bulunan kimse bir ümide kapılmasın Konuşurken ciddiyet ve ağırbaşlılıkla söz söyleyin ”

Mehmet Vehbi Efendi bu âyetin tefsirinde, “Söylediğiniz söz fitneye sebep olmasın Yani cazibeli ve ecânibi şüpheye düşürecek bir halde edalı ve naz ü istiğna ile söylemeyin”

Elmalılı Hamdi efendide “Yayılarak, kırıtarak, sınık, yılışık” olduğunda ifadesiyle “kalbi çürük kötülüğe meyilli kimseler” bir ümide kapılırlar Bundan dolayı da günaha girilmiş olur Şeklinde izah getirmektedir

Buraya kadar yazdıklarım belki belirli bir çerçeve içerisinde oldu ama; konuyu daha etraflıca düşündüğümüz takdirde. Her neye sahip olursanız olun, iman, namus, mal, mülk vs. o sahip olduğunuz şeyi sizden almak ve çalmak isteyen sütü bozuklar olacaktır.İşte bu da dediğiniz gibi imtihan vesilesi .

Korunmak için ise,
“Ey iman edenler Allah'tan korkun ve sâdıklarla beraber olun.” (Tevbe Suresi 119) ilahi emre uymak lığımız şarttır.
Rabbimiz Teala ve tekaddes hazretlerinin rızasının bulunduğu yerde bulunmak ve hak dostlarıyle dost olmanızı diliyorum.

Ve O’na (Celle Celaluhu) emanet olunuz!

Su saydiklarinizin cogunu yapmiyorum..hatta ses tonum cok tok inceltemem bile...fakat bu durumumunda kendine ozgu cazibesi var elbet!!! ..haber spikeri Gibi konusan biriyim normalde inanin...ve kalbim cok sorguluyor artik yaptiklarimi vicdanimi merhametimi canlandiran birinin asil sozleriydi bu noktaya getiren yAni dur demek istiyorum ... Tessekur ederim Allah razi olsun aciklama icin

Turkiyede yasarken devlet hastanesinde bilgi_islem personeli olarak senelerce calistim.yasim mizacim beni hep en yogun yerlerde gorev almama sebeb oldu anneydim bir kisiye bile yardim etsem faydadir ozelikle yaslilari cinar agaci gibi goruyordum emekliler maaslarini kit kanaat gecinmelerine anca yetiyor gelmeleri donmeleri giderleri velhasil o empati yetenegi gucum yettigince yardimci olmayaca caliyordum gunde 1300 kisi ayda 43 bin kisi telefonuda dahil edince bu sayi 50 bin kisiye ulasirdi ama iste iste o amasi yetiyordu o hayir dualari aksam 7 de uyudugumu biliyorum sabah ezani kalk yemek yap ise kos telefon yapisik ikizim gibiydi evi koordine et kizlari kontrol et ara surekli isini hakkiyla yapman gerekir dusuncesi beni resmen benden almisti. dilimin sisitigini bilirim konusacak takati bulamadigimi ama hep o sihirli kelime beni ayakta tuttu evladim ALLAH RAZI OLSUN dar zamaninda sana da yardimcilar gondersin,aldigimiz maas ise 730 tl gibi komik bi rakam zaman zaman mudurum uyarirdi ama ben bunu kendime gorev edinmistim binlercesine sarilmisimdir ,,sonra bir gun bir hastanin soyledikleri isimi birakmama sebeb oldu ne konusursam konusayim cevap vermiyordu yuzu tamamen yanmis dudak yanak goz cukurlari dahil hersey slikon gozumu bi sn bile kirpmamak ici ne mucadele ettim hic unutamam olaki ona karsi yuzune karsi kendiminde reddettigi farkli bir yaklasimimi hissetmesin doktorlarda bana gondermis elimden geleni yapiyorum ama cevap vermiyor telefon ediyorum alo sesinden vaska ses yok beni kimse duyamuyor kizda degil sorun sorun bendeymis,,,sesim gitmis biri bana konusuyorsun ama sesin cikmiyor ablam deyinceye kadar anliyamadim..isimi biraktim sagligim gitmisti ama sukur sonra duzeldi,,diyecegim o ki binlerce erkekle konustum binlercesine sarildim optum. bir kez olsun aklima cinsiyetleri gelmedi yuzde 90 ni 70 bazen 80 bazen 90 100 yasini asanlari bile gordum. bunun tersini soyleyenlere de cok kizardim yahu onlar yasli bir gulumseme bir igiye yardima muhtaclar sarildigim icin nokta kadar yanlis yaptigimi dusunmuyorum derdim zaman beni haksiz cikardi onlar yaslida olsa ne olursa olsun yapmamam daha dogruymus ..simdi goreve donsem asla yapmam tokalasmam bile.islamin hukumleri kisisel dusuncelerimzle degistirilemez ne ise dogrusu odur bana gore diye bir sey yok.

aynı durum mevcut fakat herşey benim elimde istemezsem yapmam!bazı zaman gelir kimseyle konuşmam.

artik karsilikli konusmadan rahatis oluyorum okadar cok gayri muslumlerden evlenme teklifi yada kadina ihtiyacim var gibi cumleler duydum ki suan calismak bile istemiyorum basen

aslında sorunun kendisi sensin kardeşim ve ne güzel ki bunun farkındasın en önemlisi de bu zaten ,şimdi bence artık yapman gerekeni biliyorsun uzak durman gereken ne ise onu yapacaksın sen zaten buna hazırsın sadece bi kıvılcım bekliyorsun işte bu kıvılcımı da kendin oluşturdun içinde rahatsız olduğunu fark ettin şimdi seni rahatsız eden bu durumdan kurtulmak yine senin elinde .....
vesselam......

aynı durum mevcut fakat herşey benim elimde istemezsem yapmam!bazı zaman gelir kimseyle konuşmam.

istemesem yapmam diyerek aslında insan kendini kandırıyor. bir noktadan sonra şeytanın ve nefsin esiri olup ne yaptığının bile farkına varamaz hale gelir insan..

teselli aramamak gerekiyor. set örmek lazım

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com