Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Dul İmam Nikahı Kıydırırken Ailesinin Haberi Olmasa Olurmu ?

Arkadaşlar başlıktanda belli olduğu gibi benim gayett ciddi düşündüğüm bi kız arkadaşım var 19 yaşında ve dul.en
biz buluşmalarımız zaten sık sık görüşemediğimizden buluştugumuzda isterse istemez el ele tutuşup sarılıyoruz.
Bunun helall olması için imam nikahı düşünüyoruzz.kızın ailesinin haberi olmadan imam nikahı kıydırsak kabul olurmu?.
Ve kız arkadaşım diyorki ben mehir istemicemm diyor.bu durum uygun olurmu yani istememesi ??

hayir olmazz... nikahta onemli olan sey herkese duyurmaktir... dul asagi dul git yukari....o bi kadin... yani boyle lanse etmen hic hos degil... kendin sahiplenemiyorsun daha ailen nasil sahiplenecek merak ediyorum

Sizin bir araya gelmeniz hata zaten. Bunun hata, haram olduğunu kendinizin bildiğini sizin yazınızdan kim olsa bilir,anlar
cevab içinde tıklayınız

Konu başlığı : Dul İmam Nikahı Kıydırırken Ailesinin Haberi Olmasa Olurmu ?
Bir başka yerde yazıınız :=D:

Abiler Ablalar ben kararımı verdim bu kızla evlenicemm.
Kızın babası annesi babannesi dedesi kardeşi teyzesi biliyorrr beni artıkk :D

hani ben olumlu konusuyorum husnu zan yani iyi dusunuyorum kizin hakkinda... ama aklimada takilmadi deil hani... bu kiz zorla evlilik yapiyor ve bosaniyor bosaniyorsada suan ailesinin sizden haberi var ve gayet olumlu... ya ailesi yaptigi hatanin farkinda bu iyi ihtimal yada bu bir tuzak kac derim.... ya bu bir tuzaksa?

Kardeşlerim beni biliyor derken tabi direk sevgili olarak bilmiyor ya.Dershanede sıra arkadaşı olarak biliyor..Ailesi.
Ayrıca Kız Psikoloji destek görüyor yaşadıklarından dolayı...Ben şundan eminimki kız çok pişman geçmişinden...Karşıma geçip ağladııı geçmişinden dolayı.ve bana herşeyi anlattı kabul ediyorsan benim geçmişim böyle dedii.
Ayrıca ben internette bi kaç yerde baktım dul kadınlar artık imamnikahında kendi kendilerinin vekilleri olabiliyormuş ondan sordum sizlere bu dogrumu diye..
Ayrıca iş sahip çıkma meselesi deyillll HELAL LİL MESELESİİİ!!

Kardeşlerim beni biliyor derken tabi direk sevgili olarak bilmiyor ya.Dershanede sıra arkadaşı olarak biliyor..Ailesi.
Ayrıca Kız Psikoloji destek görüyor yaşadıklarından dolayı...Ben şundan eminimki kız çok pişman geçmişinden...Karşıma geçip ağladııı geçmişinden dolayı.ve bana herşeyi anlattı kabul ediyorsan benim geçmişim böyle dedii.
Ayrıca ben internette bi kaç yerde baktım dul kadınlar artık imamnikahında kendi kendilerinin vekilleri olabiliyormuş ondan sordum sizlere bu dogrumu diye..
Ayrıca iş sahip çıkma meselesi deyillll HELAL LİL MESELESİİİ!!

bak annesi babasina danismadan ikinci evliligi oldugu icin evlenebiliyor... lakin gizli nikah diye bisey yok.nikahtaki amac herkesin duymasi anliyormusun kardesim...bu guvenilir bi site... sia cilar var su var bu var... onlar muta nikahi gibi bisey kiyiyor dediginden... ama guvenilir deil....inan bana....

son olarak bunu yazim deneyimerimden....bak bu kiz hata yapmissa ve gercekten pismansa uzun sure erkek gormek istemez.... ve gercekten bazzi seylerden pismansa sana dokunmaz yani el ele tutusmaz.... hem kiz icin bu cok taze bi olay.hele psikolojisi hala bozuksa..psikolojik destek gormek demek okisiye aciyacan anlamina gelmez... ask la acimayi birbirinede karistirma

yORUM İÇİN SAĞOL DÜŞÜNÜCEM BUNLARI...

bak kardesim ben simdi kizi birak diyemem belli ki zor gunler geciriyor....ama kiz madem bi evlilik yapti yanlis bi evlilik ... ailesine sarilma vaktidir bu donem baska bir erkege deil... bu kizin tamemen gucsuzlugu ... yani ikinci bi hata da yapiyor olabilir...... dikkat et ... bak cok genis dusunurum ama bu durumda ikinizinde dikkat etmesi gerekir.... diye dusunuyorum...hele sen cok masumsun kardesim...cok dikkat et....ama kizada zarar verme

tEŞEKÜRLER KARDEŞİMM. BU OLAYIN ÜSTÜNDEN TAM 6 AY GEÇTİ KIZ YAVAŞ YAVAŞ KENDİNE GELMEYE BAŞLADII.ARTIK PSİKOLOJİK TEDAVİYEDE GİTMEK İSTEMİYOR BEN İYİYİM DİYOR ÇÜNKÜ.PSİKOLOJİK TEDAVI GİDERSEM ESKİLERİ AÇIP DAHA ÇOK BENİ ÜZYOLAR DİYOR.BEN SENİNLE KONUŞMAK İSTİYORUM DİYE PEKİİ BU NE OLUYOR SENN YORUMUN KARDEŞİM?

psikolojisi hala bozzuk demek oluyor... hic bi sekilde zeki bi kiz olmadigi anlamina geliyor.... ve hala cocuk odugu anlamina geliyor... sen kurtarici deilsin...yangindan yangina kosan bi kiz ne kadar akilliki soruyorum sana hele bi deneyimi varsa eger....sen kurtarici deilsin ... seninde bi ailen var suan kpss ye hazirlaniyorsun umutarin var gelecege dogru...fakat hatalar yumagina yumak olma...merhametini kullanmasina izin verme... demek oluyor.... ben kizi tanimiyorum ama hareketerinden bunu anlliyorum..

pEKİ KARDEŞİM YORUMLARIN İÇİN TEŞEKÜRLER DÜŞÜNÜCEM BU DEDİKLERİNİ

bu arada bi psikolog gecmisi acmaz....telkin verir....olaylara farkli bi bakis acisindan gormeyi gosterir....ben de psikolojik destek aldim cok....ondan biliyorum... hani turkiyede farkliysa bilemem ... ama hepsi ''dsm 4'' kullaniyor butun psikologlar yani...hepsi ayni seyi okuyor...

bak durmus ali kardesim ... burda daha once bi konu paylasildi ve ben bulamadim...burda bayan ailesinin rizasiyla evleniyor kocasi rusvet aliyor ve ayni zamanda olumsuz davranislari var... kadin bosanmak istiyor ailesi sahip cikmiyor...bu kizin ailesi gercekten iyi olmali hem sahip cikiyor hemde meslek edindiriyor...sorun kizda olabilir kizda asiri cahil olabilir...olaylari tam olarak bilmiyorum....kiza kotu demiyorum yanlis anlama ... ama yanlis yapiyorsunuz... bu arada bu senin ilk kiz arkadasinsa uzulurum cunkum unutman cok zor olur

Gerçekten Sevdiğim İlk kız...

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com