Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Dul ama çocuksuz biri ile evlenmek ne kadar doğru??

Dul ama çocuksuz biri ile evlenmek ne kadar doğru??
18 yaşında yanlış ve zoraki bi evlilik yapmış bi genç kıza aşık oldumm

ne kadar dogru dan kastin ne?

Ona aşık oldum resmenn.
önceden aile içi şiddet dolayısıla sevmediği bi erkeğe kaçmış mecburen ve onunla 6 ay sürmüş fakat sonradan ayrılmış.
fakat bu süre içerisinde şerefsiz erkek kız ile ilişkiye girmiş.Kızın bekareti gitmiş fakat çocuk yok.
ve ben bu kıza aşık oldummm.
napıcamı bilmez haldeyim.19 yaşında üni öğrencisiyim.aklımdan kızın tenine dokunmak bile geçmiyor ya sadece gül yüzünü göreim yeter

Durmus_ali kardeşim, internetin de yaygınlaşması ile artık dünyanın her yerindeki insanlarla rahatlıkla tanışıp sohbet edebiliyoruz. dertlerimizi anlatabiliyor, içimizi dökebiliyoruz.

Fakat bunun kötü tarafı internette hiç bir şey gerçek hayattaki ile bir olmayabiliyor. hayatı dizi olan insanlar her gün hayatlarını farklı bir dizi seneryosu gibi anlatıyor. internette bir çok kişi nasıl gözükmek istiyorsa kendini öyle anlatıyor.. bu yüzden bir çok yuvalar yıkılıyor. bir çok hayatlar zindan oluyor.

Henüz yolun başındasınız, kendi hayatınızı kendi ellerinizle ZİNDAN etmeyiniz. Derhal o kişi ile irtibatı kesiniz. Kalbizi istila etmesine müsade etmeyiniz. Elbette masum temiz kalpli olan insanlar da vardır. Fakat evlilik gibi kutsal bir görevin yerine getirilebilmesi için internetin kendisi MASUM değildir. Ailenin de tasvip ettiği doğru bir insanla evlenin.

Ayetle sabit zina edenler zina edenlerle evlenir.. Siz kendinizi temiz tutunuz rabbim size temiz birini nasip edecektir inşllh

Ben internette tanışmadım..Ayrıcaaaaaa Ziinaaa Yapmadııı bu kız imam nikahlı ve resmiyette nikahlı kocası ile yaptı!!
kpss kursuna gittiğim için dershanede tanıştım onunla
Kızı zoraki yapmış evililiği ve diğerlerini.
peygamberimiz bile Hz hatice ile evlenmiş. dul kadınlar ile evlenmek ile ilgili ayet veya hadis varmı ??

Ben internette tanışmadım..Ayrıcaaaaaa Ziinaaa Yapmadııı bu kız imam nikahlı ve resmiyette nikahlı kocası ile yaptı!!
kpss kursuna gittiğim için dershanede tanıştım onunla
Kızı zoraki yapmış evililiği ve diğerlerini.
peygamberimiz bile Hz hatice ile evlenmiş. dul kadınlar ile evlenmek ile ilgili ayet veya hadis varmı ??

kiz seninle evlenmek istiyormu? bu arada PEYGAMBER EFENDIMIZ herzaman bakire evlenmemis kizlari tavsiye ediyor.dul ile evlenmekte bir zaruret yok dinde.SEN KAFANA KOYMUSSUN HERHALDE BU KIZI?
AMA EMINIM DAHA COK IYILERIDE CIKAR KARISNA YASIN UFAK DAHA

Henüz yaşınız erken, hemen evliliğe odaklanmayınız. Hayatınız sadece 19 yaşınızdan ibaret değil.. 20 - 25 - 30 yaşlarına geldiğinizde ne olacak? hayata nasııl bakacaksınız vs.

istihare namazı kılınız

ISTIHARE,AILE BÜYÜKLERI ILE ISTISARE SONUCUNda konu NETICELENMEZ ISE , KILINIR.önce istisare edin aileniz ile.

durmus ali kardesim... yasiniz cok genc... bence dusunun... bu kiz zina yapmis olsa dahi hanefi mezhebine gore tovbe etmisse evlenebilir temiz biriyle boyle okumustum ama iyi bakilmiyor cokta iyi....dul olmasi bence hic bi sorun olmamali ... ama aileniz de onemli ne deyim....hayirlisi simdi yasa masa millet takmis bi durumda... valla kardesim Allah nasip ederse yakinda 29 olacagim eger suan ki aklim olsaydi 19 da evlenirdim ....

ve tekarar soyluyorum eger gercek asksa bu eminsen hic kacirma 29 una gelip kafani taslara vurmak istemiyorsan ahlar vahlar yapmak istemiyorsan...

Abiler Ablalar ben kararımı verdim bu kızla evlenicemm.
Kız ile beraber kpss ye çalışıyoruz hep birbirimize destek çıkıyoruzz.hırs yaptık kazanıcazz inş..
Kızın babası annesi babannesi dedesi kardeşi teyzesi biliyorrr beni artıkk :D
Şimdi tek sorun kaldıı ailemi nasıl ikna edicem ne derler onuda bilmiyorumm.karşı çıkarlarsa nabıcamm bennn

ilk basta konuyu acacacaksin... sonra hayir derlerse sunu diyeceksin bu kiz benim hayatimin donum noktasi ben onun disinda kimseyle evlenmem evlensemde mutlu olmam... baska biriyle evlenip omur boyu mutsuz olmami istiyormusunuz... benim acilar icinde kivranmami... gonlum tum benligim herseyimle bu kizi istiyorum... lutfen bana destek cikin diyeceksin :)

Öyle bi cevap verdinki sanki böyle bi durum seninden başından geçmiş gibi :)
Yorumlar için teşekürlerr.Yeni konu açıcam şimdi ordada yorumlarını beklicemm imam nikahı ile ilgili :D

benim durumum farkliydi...yasim 19 du ve evlenmek icin aileme soylemeye utandim...cunku ailemin uzerimde hayalleri vardi ogrenim amacli ve cok genctim....yillar gecti ve ben o kisiyi unutmadim sadece....

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com