Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

lutfen yanitlayin , domuz eti ve calisma

suan huzur evinde calisiyorum... ve yemek odasi ve ve mutfakta duruyorum...ve ucuz diyemidir nedir her daim domuz eti pisiyor ...benimde pisirmemi bekliyolar fakat pisirmeye elimi surmedim fakat yaslilara yedirdim... bu yaslillar bunak musrikler...yani diger etlerden vermiyolar ne balik ne kuzu ne dana detti ne de tavuk etti nede farkli sebzeler veya bi meyve...ben bu yaslillara cidden uzuluyorum diyorum ki son anlari guzel olsun diye bakiyorum fakat domuz etti olayi beni sinir ediyor...yani tanimayan lar bilmez bu et les gibi kokuyor ayrica piserken boguruyorum... yani neden haram oldugunu sirf bu yuzden anlarsiniz... sozlesmem ilk bir ay ve ben dayanamiyorum soz verdim bir ay sonunda devam edip etmeyecegimi soyleyecem...fakat bi seminerde koyu bir hristiyan kadinla tanistim o bana muslumanlarin bulundugu huzur evinden bahsetti orda calismam gerektigini soyledi...fakat ben o yerin ismini unuttum o kadini gorene kadar insallah calismamalimiyim..? muslumanlarin kaldigi huzur evini kesinlikle bilmiyorum tekrar bu kadini gormeliyim insallah...ve bir sey daha var bunak akli dengesi gitmis yada sesizligini hakim surdugu bu yaslilalarda bana dokunmak istiyolar elimi tututup opuyolar yada ellerimi tuttup dua ediyolar agliyolar...sizce napmaliyim? lutfen yanit yazin lutfen ama

Yazının başını okuduğumda çok şaşırdım ama sonradan biraz anlar gibi oldum durumu.

Çalıştığınız huzur evi sadece ğayri müslimlerin kaldığı yer mi? Müslümanlardan kalan yok mu?

gayri muslumlerin kaldigi yer .yani kapali musluman olarak calisan tek benim genelde temizlik isleriyle ilgileniyor muslumanlar ....koskaca huzur evinde musluman bir turk adam gordum selam verdim almadi iste buda cok aci adamin yuzunden huzun anlasiliyor.....ama baska huzur evinde ceyregi musluman iste oraya gecmek istiyorum ama yerini unuttum ....:( o kadini gorurum insalah kisa zamanda....

Küçük bir arastirma yaptim. Bahsettigin huzurevinin ismi De Rustenburg.
Mathenesserlaan 500
3023 HL Rotterdam

Kolay gelsin.

anlasman bitince git.cünki müslümanin sözü SÖZDÜR.sakin daha evvel birakma derim ben....

Küçük bir arastirma yaptim. Bahsettigin huzurevinin ismi De Rustenburg.
Mathenesserlaan 500
3023 HL Rotterdam

Kolay gelsin.

tesssekur ederim Allah razi olsun... manyak mutlu oldum... insallah calisirim ordada.. yarin bir ara urarim Allah nasip ederse :)

anlasman bitince git.cünki müslümanin sözü SÖZDÜR.sakin daha evvel birakma derim ben....

evet 1 ay ama sorun su ... bu yaslilarin tirnaklari kazma gibi uzuyor ve kireniyor... diger calisanlar dikkat etmiyor... ben dikkat edecektim sutodya ya gooturup kestirmek icin .. dua edin yeni calisan kisiyi ikna ediyim o yapsin insallah... herkes o kadar duyarli deil

İşin zormuş gerçekten. Allah yardımcın olsun...

İşin zormuş gerçekten. Allah yardımcın olsun...

Aynen..

Allah kolaylık versin.

gittim bugun...ve bir iki turk yasli bayanla konustum... bi iki tane gonullu turk calisanlar bi turk calisanla konustum... gonullu turk calisanlarla konustugumda sadece aktivelerle ilgilenlendigini gordum... yani resim yapmak gelip goturmek gibi he bu kapali ninelerimizin belki kalem tutmamis tutup resim yatirmaya calismalari sinirimi bozdu bu is mi be... yemek yedirmek ve pisirmeye kimse yanasmamis turklerden...bi iki kisiden duyduguma gore dommu eti pisen kasikla helal et pisen kasik karistiriliyormus...yani kasigi bi ona suruyolar bi ona :( calisan turk bayanla konustugumda pek te olmadigini soyledi...karma bir ortam gayri muslum ve muslumanlar bir arada kaliyor calisirsam her ikisiyle caliscam insallah,,fakat sorun domuz eti konusunda titiz davrancagim bastan konusup dua edin durustlukle aliniyim...i\bi kat sadece muslumanlara ait insallah orda calisirim dua edin lutfen.

Sizin için dua edeceğiz inşallah. Allah işlerinizde kolaylık göstersin. Harama bulaştırmasın...

Allah gönlüne göre versin inşallah kardeşim. Senin için hayırlısı ne ise o olsun.

Merak etme kitapci, ise alinirsin. Bildigin gibi huzurevlerinde isci bulmakta zorlaniyorlar.
Kendinde yazdin bak zor islere ellerini sürmek istemiyor çogu kisiler. Sen öyle degilsin. Bu özelliklerini is görüsmende de dile getirirsen kolaylikla alinirsin.
Ayrica müslüman bölüme hemen alinmazsan bile üzülme. Zamanla yine istedigin bölümlerde çalismana izin verirler, kabul etmeleri çokda zor birsey degil. Daha çok eleman lazim bölumler tabi öncelikle aliniyor. Ama Hollandalilar bu konuda çok hos görülü. Eger ters birine dek gelmezsen kabul ederler.
Ise alinirsan bize de bildirirmisin?
Kolayliklar diliyorum.

Hrıstiyan bir ülkede domuz eti tüketimi çok normal. Hatta büyük bir iştahla yiyorlar. huzur evlerinde de bunlara dikkat etmeyeceklerdir. Bu ortamlardaki türk yaşlılarda diğerleri ile oturup yiyorlardır..

Bir de türkte olsalar onlar domuz etini alışıp yiyor olabilir. Tıpkı anadolunun her şehrinde her beldesinde meyhanelerin olmaıs gibi

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com