Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

BDP'li böyle Hıristiyan oldu

BDP'li Yönetici Selma Çelik, Hıristiyan bayramında şarapla yıkandı, vaftiz oldu, günah çıkardı İzmir'in Selçuk ilçesinde 4 Nisan 2010'da Arvalya Tatil Köyü'ndeki Hıristiyan bayramı olan Diriliş Günü etkinliklerine katılan BDP'li Çelik, kendisiyle beraber kutlamalara katılan Söke Papazı Ernst Hugo Kliewer'ın huzurunda vaftiz oldu.
Yeni Akit'ten Yiğit Doğaner'in haberine göre, ‘Kürt Kilisesi' kurmaktan bahseden bazı BDP'li vekillerin, “Gönül isterdi ki bütün Kürtler Müslümanlığı bırakıp Hıristiyan olsun” şeklindeki sözleri hala hafızalardayken, BDP Aydın İl Teşkilatı eski Yönetim Kurulu Üyesi Selma Çelik'in, İzmir'de Hıristiyan bayramına katılarak vaftiz olduğu ortaya çıktı.

VAFTİZ SUYUNA GİRDİ

İzmir'in Selçuk ilçesinde 4 Nisan 2010'da Arvalya Tatil Köyü'ndeki Hıristiyan bayramı olan Diriliş Günü etkinliklerine katılan BDP'li Çelik, kendisiyle beraber kutlamalara katılan Söke Papazı Ernst Hugo Kliewer'ın huzurunda vaftiz oldu. Etkinliklerde çekilen fotoğraflarda kilise önündeki bahçede yapılan törende bir süre papazla dua eden Çelik'in, havuza girip dini ritüelleri yerine getirdiği görülüyor.

KOCASI ATEİST TABEİZM'İN BAŞKANI

BDP'li Selma Çelik'in kocası Doğan Çelik ise internetten propaganda yapan ateist bir grubun başkanlığını yapıyor. TABEİZM adı altında faaliyet gösteren bu dinsiz örgütte, “insanın belli evrelerden dertlere deva olarak geçip, tanrılaşma yolunda tanrı olması gerektiği” savunuluyor.

KAÇAKÇILIK İŞİNDE ADI GEÇMİŞTİ

BDP örgütünce organize edilen gösterilerde konuşmalar yapan, eylemlerde posterlerini taşıdığı Öcalan'ın doğduğu evi ziyaret eden Selma Çelik'in ismi, 3 Haziran 2011'de BDP tarafından Aydın 1. Sıra Bağımsız Adayı gösterilen Mehmet Bayraktar'ın seçim minibüsünde 800 paket kaçak sigarayla yakalanması olayında gündeme gelmiş, kocası ile beraber ifade verdikleri basına yansımıştı.

VAFTİZİN ANLAMI

Hıristiyanlık inanışına göre vaftiz, kişinin İsa'nın dinine katılmasını sembolize etmek için düzenlenen bir işlemdir. Vaftiz sözcüğü kökenini Yunanca “suya batırmak, daldırmak” gibi anlamlara gelen “Baptismos” sözcüğünden alır. Vaftiz, kişinin Hristiyan sayılması için şarttır. Vaftiz, kişinin İsa ile olma istediğini ifade eder. Vaftiz töreninde eski hayatın gömüldüğü ve yeni hayatın dirildiği simgelenmeye çalışılıyor.

milleti din -diyanet işleriyle kandırıp haraç almayı biliyorlar ama.. :-X

ne kadar sinirlendim okuyunca >:(

BDP'li Selma Çelik, Hıristiyanlığa geçtiğinin haberleştirilmesinden rahatsız oldu. Çelik, yalanlamadığı “böyle Hıristiyan oldu” haberine “Bu benim özel hayatım, size ne? Dinime saygısızlık yapıldı” diye tepki gösterdi.
Barış ve Demokrasi Partisi Aydın İl Teşkilatı eski Yönetim Kurulu Üyesi Selma Çelik, Akit'in, Hıristiyanlığa geçtiğini haberleştirmesinden rahatsız oldu. BDP'li Çelik “Bu benim özel hayatım, size ne? Dinime saygısızlık yapılmıştır” diye tepki gösterdi.

Yeni Akit'in haberi şöyle: “Dünkü sayımızda yayınlanan “BDP'li böyle Hıristiyan oldu” haberi büyük yankı uyandırdı. Pek çok internet sitesinin alıntıladığı haber, “Akit, BDP'li yöneticilerin gerçek yüzünü ortaya koydu” şeklinde yorumlandı. Haberimiz, BDP'li eski yönetici Selma Çelik'in, Hıristiyan bayramında şarapla yıkandığı, vaftiz olduğu, günah çıkardığı bilgilerini içeriyordu. Ulaştığımız fotoğraflarda BDP'nin Sökeli eski yöneticisi Çelik, Söke Papazı Ernst Hugo Kliewer'ın huzurunda vaftiz edilirken görülüyordu.

“ÖZEL HAYATIM, DİNİME SAYGISIZLIK”

BDP'li Selma Çelik, Hıristiyanlığa geçtiğini haberleştirmemizden rahatsız oldu. Yayınladığımız fotoğrafları ve aktardığımız bilgileri doğrulayan Çelik, bunların özel hayatı olduğunu, haber değeri taşımadığını savundu. Çelik “Bu benim özel hayatım, size ne? Dinime saygısızlık yapılmıştır” diye tepki gösterdi.

“BENİ BİLEN BİLİYOR”

Çelik'e, kendisinin BDP'de siyaset yaptığını, halktan oy istediğini, dolayısıyla bu olayın haber değeri taşıdığını hatırlatarak “İnsanlar sizi Müslüman biliyor ama siz Hıristiyanlığı seçmişsiniz. Belki de partinize oy verecek insanların bunu bilmesi gerekmez mi?” diye sorduk. BDP'li Çelik, “Beni herkes bilir, ne olduğumu herkes bilir. Benim partimde ateist de vardır, Alevi de vardır, Hıristiyan da vardır. Herkese kucak açan bir partiyiz biz” dedi.

O PAPAZ KÜRTÇE İNCİL DAĞITIYORDU

Öte yandan, BDP'li Çelik'i vaftiz eden Söke Papazı Ernst Hugo Kliewer'ın, Nevruz kutlamalarında halka Kürtçe İncil dağıttığı daha önce ortaya çıkmıştı. Kliewer'ın beraberindekilerle birlikte, Aydın Merkez'de gerçekleştirilen Nevruz etkinliği alanında konuşlandırdığı aracının bagajından çıkardığı Kürtçe İncilleri etrafında topladığı insanlara dağıtırken ki görüntüleri basında yer almıştı. Papaz Ernst Hugo Kliewer ve arkadaşlarının, meraklı gözlerle kendilerine bakan vatandaşlara dağıttığı kitaplar şöyleydi:
“Türkçe ve Kürtçe dillerinde İnciller İffetli Yaşam

Na Meyek Jı Tere (Sana Bir Mektup)

Zer A Rastiqin (Altın Hakikatler)

Michael Sattler İsa Mesih'in Bir Tanığı

Sen Özelsin”

>:(

Siyasi Haberler

MollaCami.Com