Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Aşkımın şairi oldum

Aşkımın şairi oldum

Sevgili yarimi Azrail aldı,
Kardelen çiçeğine aşık oldum.

Mevla’m nazlı çiçeğimi de aldı,
Al bayrağımın sevdalısı oldum.

Can dostumu şu kara toprak aldı,
Ben vatanımın canı kanı oldum.

Hayellerimi dost olanlar aldı,
Sevdalanıp deli divane oldum.

Susuz çöller aklımı benden aldı,
Deryada aşkımın şairi oldum.

Muzaffer Önler (10.01.2011)

Verenle alan bir değil mi?
Kime düşmansın nefs sen değil ki!
Aşk öyle bir umman ki
İçine dalandan kin, nefret , diye kir kalır mı ki?
Aşk ebedi yollucun hali
Yaradana bile öfkelisin bu aşk olamaz ki????

Evet çok kinliyim!
Dinimi siyasi amallerine alet edenlere kinliyim!
Fakir fukara ekmek bulmazken dolarların üstüne yatana kinliyim!
Vatanımı satana kinliyim!
Vatan hainine kinliyim!
Milletime küfredene kinliyim!
Bayrağımı yakana kinliyim!
Katileri af edenlere kinliyim!
Aslı nesli beli olmayan dönme Yahudilere kinliyim!
Papanın elini öpenlere kinliyim!
Papazlarla kol kola girip haşır neşir olanlara kinliyim!
Yurdumda her gün bir kilise tamir edip papazın emrine verenlere kinliyim!
On yılda tiriliyonluk servet çalıp çırpanlara çok kinliyim!
Bayram günü camide çıkıp caminin kapısında mikrofonu alıp siyaset yapana kinliyim!
Dinler arası diyalog deyip benim dinimi Hıristiyanlık, Ermenilik ve Yahudilikle aynı tutanlara kinliyim!
Evet çok kinliyim!
Çünkü bu ihanetler ruhuma işledi.
Mezarımda kemiklerim çürüse bu yapılanları asla unutmam.
İşte bu saydığım nedenlerden dolayı çok kinliyim.
Şimdi Allah için söyle hiç kinimin haklı bir tarafım yok mu?
Selam ve dua ile kalınız…

Var kardeşim var olmaz mı? Eğer Allah için kızıyorsan haklısın ama ya nefsinse o zaman yandın ;)
Kızmayın ama bunlar biraz cahillikten yeterince dinimizi bilmemekten,
Diğer dinlere hoşgörü ile yaklaşmazsak onlar da Camilere izin vermezler
Gelsene kardeşim Avrupaya bir bak , nerdeyse belçikada her mahallede bir Arap bir Türk camisi var
Nasıl izin veremezsin madem Türkiyede Hırıstiyan var.
İman ile kin birarada olmaz, biri birini geçer, Rabbim korusun, birinin gitmesi gerekirse neyi seçeceksin?
Siyaset mi? hiç anlamam Dünya kimin? Belki Yahudilerin ve yahudi gibi düşünenlerin, peki ya Ahiret?
O işte yalnız iman edenlerin, Peki ya açlık?
Kardeşim bu dünya ve insanlar kimin ? Sakat kuşa bile rızkını veren kuluna esirger mi ne bileyim???
Bildigim tek şey , iyilik Allah'tandır, kötülük nefsimizden, evet kötülükler çok ise anlaki nefsimizle yaşıyoruz, Rabbimizle değil.
Yüreğinizde güzel arayışlar var, Rabbim yolunu buldursun ve imandan ayırmasın.
Umarım bir gün bu şiirler Allah aşkına dönüşsün,

Yüreğindekini bir görsen ;)

Van Akdamar kilisesi

Çok haklısınız Van Akdamar kilisesinin yanında bir şehir var doğru söylüyorsunuz. Burada uçan kuşlardan başka kimse yok. Gölün ortasında bir kilisedir. Bu kilisenin bir özeliği daha var. 1915 yılarındaki Ermenilerin yaptığı katliamlarda Müslüman kızlarımızı ve kadınlarımızı bu kiliseye götürüp ırz ve namuslarına tecavüz edildiği bir kilisedir. Buraya götürülen kadınlarımız bir çoğu kendisini van gölüne atıp intihar etmiştir. Namuslarını korumak bahasına. Bu kilside devletimizin parasıyla tamir edilmiştir. Anlayacağın namusumuzu kirletenlere üstüne bir hediyemiz oldu. Bana dinden bahsetme önce öğren ondan sonra konuş. Türkiye’de tamir edilen kiliseler bizim paramızla tamir ediliyor. İslam tarihinde böyle bir uygulama gördünüz mü. Başımıza gelenlerin nefsimizden kaynaklandığını söylüyorsunuz. Dünya kuralı bütün peygamberlerin başına gelen haksızlıklar nefislerinden mi kaynaklanmıştır. Sizin yorumunuz iki ucu açık bir yorumdur. İstediğiniz yüne çekile bilinen bir anlayış içeriyor. Türkiye’de tamir edilen kiliselerinin bir çoğunu olduğu yerde tek bir Hıristiyan bile yoktur. Dünyada haberiniz yok. Benim köyümde bin yıl önce yapılmış dağın tepesinde uçan kuşlar bile uğramadığı bir kilise var adı ((( Mar Ahron Manastırı ))) adıyla tamir edilip yılda bir defa olsa da papazların emrine hazırlanıyor. 700 yılık omsalı devleti döneminden kimse alık etmedi tamir etmeyi bunlar akıl eti. Ermenistan ve İsrail şurada git bir camimizi tamir et yapa biliyorsa yap. Hele o cami Müslümanların olmadığı bir mahalledeyse. Ahkam kesmekle din olmuyor. Bir Müslüman’a cahil denmez. Bu kelime iman etmeyenler için kullanılır. İmanın kimde olduğunun tapusu kimsenin elinde satılmıyor. Bir kişiye dini terbiye vermeye kalkarken on defa düşün. Evet yene söylüyorum kinliyim, benim kinim dinimi Hıristiyanlıkla aynı teraziye koyanlarladır. Milletler arası diyalog olur. Olmayan dinlerle İslam dini nasıl diyaloga girer. Cenabı Allah o dinlerin varlığına son vermiş. Manevi alanda olmayan dinleri nasıl İslam diniyle aynı teraziye koyurunsunuz. Bu bir acizlik değimli. O zaman bizler dünyada bir cami inşa etmemiz için bir kilise tamir etmemiz mi gerekir böyle bir dini anlayış olur mu. Böyle bir uygulamayı dünya kuralı nereden görülmüş. Kafadan savurmayın kusura bakmayın. Hıristiyan ve diğer dinlerin yaşama alanının genişlemesini savunan biri asla benim kardeşim olamaz. Böyle bir kardeşliğe de ihtiyacım yok. Selam ile…

Benim köyümdeki tamir yapılmak istenilen ((( Mar Ahron Manastırı ))) kilisesi…

Gözünüz kör ise ben nasıl açayım
Rabbul alemin bir ise ben nasıl böleyim
Kardeşe dur demek vazife, işine gelmesede
Cahillik hüner, bilmek Rahmandandır ne bileyim garibim işte
Kimseyi incitmek yok RAB bir ise
Kendime kızarım , karışma her işe
Demek kardeş değilsin, git istediğin yere!
Bak ne der Rabbul alemin bu işe:
ALLAH c.c. bir ayeti mealinde şöyle buyuruyordu; "Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık. ALLAH indinde en üstününüz, takvada en ileri olanınızdır."[1] ve yine ALLAH Resulü "Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arab’ın Aceme, [Arap olmayana] Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir." [2] buyurmuşlardır, bizler böyle bir peygamber ümmeti iken nasıl olurda dil, ırk ayrımı yapabiliyoruz hâlâ aklım almıyor.
Alıntı.
Kilisede kimse yok belliki bu iş siyaset . anlamam
Kendimle uğraşmaktan, etrafıma bakamam.
Müze gibi desene, daha ne
Yüzyılardır müslümanlığı sevdiremediysek YUH bize!
Zorla iman olmaz
Müslümana küfür yaraşmaz

Selametle kardeşim, Rabbim hidayet ver bize.

Gözünüz kör ise ben nasıl açayım..
Güzel bir söz tabi sahibine ayıt…
Selam ve duam ile kalınız…

Siyasi Haberler

MollaCami.Com