Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

YARDIIIMMMMMMMM

ARKADAŞLAR LÜTFEN BANA YARDIM EDİN 2 YIL ÖNCE ALLAHA SÖZ VERMENİN YEMİNDEN DAHA BÜYÜK BİR ŞEY OLDUĞUNU BİLMEDEN BAŞIMI KAPATTIM VE ALLAHIM SÖZ VERİYORUM Bİ DAHA AÇMICAM DEDİM ARKADAŞIM ÖYLE SÖYLEME ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK DEDİ BEN BİLMEİĞİM İÇN ONA BEN YEMİN ETMİYORUM Kİ DEDİM YANİ YEMİN NİYETİYLE SÖZ VERMEDİM BİLMEYEREK VERDİĞİM SÖZDEN MESULMUYUM

Öncelikle hoşgeldiniz.
Niyyetinizde yemin yoksa mesele yoktur. Niyyet önemli yani. Sizin amacınız ne ise bunun dışına çıkılmaz.
Ama şurasıda bir gerçek. Rabbimize karşı söz veriyoruz onuda gözardı etmemek lazım.
Malüm insanlar birbirine söz verdimi ve o sözde durmadımı münafıklık alametlerinden sayılmakta.
Dedimya siz Yaradana söz vermişsiniz gıyası siz yapın...

öncelikle mesajıma cevap yazdığınız için tşk ederim tanıştığıma memnun oldum dedimya ilerde yapamam diye korktuğum için yemin etmedim arkadaşım söz verme dediğinde bile ona ama ben yemin etmiyorum dedim yani söz verirken yemin niyetiyle söz vermedim inşlh yapacam niyetiyle verdim zaten kendime güvenim tam olsaydı yemin ederim derdim ama benimki yinede yemin yerine geçiyomu

ARKADAŞLAR LÜTFEN BANA YARDIM EDİN 2 YIL ÖNCE ALLAHA SÖZ VERMENİN YEMİNDEN DAHA BÜYÜK BİR ŞEY OLDUĞUNU BİLMEDEN BAŞIMI KAPATTIM VE ALLAHIM SÖZ VERİYORUM Bİ DAHA AÇMICAM DEDİM ARKADAŞIM ÖYLE SÖYLEME ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK DEDİ BEN BİLMEİĞİM İÇN ONA BEN YEMİN ETMİYORUM Kİ DEDİM YANİ YEMİN NİYETİYLE SÖZ VERMEDİM BİLMEYEREK VERDİĞİM SÖZDEN MESULMUYUM

Niyyetinizde yemin yoksa mesele yoktur. Niyyet önemli yani. Sizin amacınız ne ise bunun dışına çıkılmaz.

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com