Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

hristiyanlar ve yahudiler ahirette nasıl yargılanıcak?

benım merak ettıgım konulardan birtanesi bilgilerini paylasabılıcek kardeşlerim varmı?

ŞUAN Kİ YAHUDİ VE HİRİSTİYANLAR PEYGAMBERİMİZE İMAN ETMEDİKLERİ İÇİN İMANSIZLIKLARINDAN HESABA ÇEKİLECEKLERDİR. ÇÜNKİ ŞUANKİ İMANLARI GEÇERSİZDİR.

cok tesekkkurler kardesım sende olmasan yer doldurucakmış konu

Her ne kadar bazıları hırıstiyan ve yahudiler de cennete gidecek deselerde iman et medik ce cennete gidemezsiniz h.ş gereği bu yanlış bir bir düşünce olur bazı cemaat ler bunu savunurlar savunmasının kaynagı ise leilahe illallah diyen cennete gider h.ş. dir fakat burada anlamamız gereken bir şey daha var misal diyelim ki bir hristiyan Allahtan başka ilah yok dese veya Allaha inansa cennete ğidermi ? inan dıgının ne olduguna baglı demeliyiz niye derseniz inandıkları yaratıcı (yani haşa Allah dediği) hz isanın babası o zaman leilahe illallah sözü yerine gelmemiş oluyor yahuduler ise daha zor bir durumda üzeyr a.s nı tanrı olarak görüyor lar hatta bir ara dünyayı gezmeye geldi gibi safsatalar bile var bu konuya girmeyelim neticede mantık olarak leilehe illallah derken kasıt haşa üzeyr a.s ise neyazıkki yine olmuyor budurumda işte bazı cemaatlerin idda ettiği gibi bizim rabbimize ve rasülümüze iman etmeden cennete gidiş yok bu konuyu daha ayrıntılı ögrenmek isteyen kardeşlerimiz el alim vel müteallim kitabını okuyabilirler şimdi nasıl yargılanacak ; iman etmediği için yargılanacak bilmiyordum da diyemez şuan islamın gitmediği bir yer yok Allah hidayet nasip etsin inş....

çok doğru kardeşim. diyanet işleri eski başkanlarından biri de bu furyayı destekliyor.

saol kardeşim allah razı olsun

hep dusunuyorum acaba Allah u teala hz isayi birde hz zekeriyayi hatta hz aliyede hesaba cekecekmi acaba ama ben inaniyorum onlar hicbisey yapmadi insanlar saptirdilar

http://kitap.mollacami.com/buyuk-islam-ilmihali/itikad/peygamberlere-iman.html

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com