Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

bir sorum daha olacaktı..? (lütfen cevaplarmısınız..?)

benim sormak istedigim bi arkadaşımla ilgili arkadaşım evli ve iki çocuk annesi eşiyle iligili bazı sorunları vardı eşi evi ile ve cocuklarıyla hiç ilgilenmiyor arkadaşım eşi için okadar çok fedekarlık yaptıki şuan çalışıyo çoçuklarınada arkadaşım bakıyo eşinin hiç bi ilgisi yok fakat buna ragmen eşinin ailesi tarafından arkadaşım hep yalancı olarak gösteriliyor arkadaşıma öyle üzücü şeyler yaşattılarki bu yüzden arkadaşım o insanlarla konuşmuyor küs kaldı ögrenmek istediğimiz müslümanlar arasında küslük ne derece olmalı hani 3günden sonra küs kalınmamalı deniliyor bu yüzden arkadaşım küs kalmasında hatamı ettiğini düşünüyor özellikle bayramlarda bir araya geldiklerinde selamlarını alıp bayramlaşmalımı kayınvalde ve kayınpederle konuşuyor fakat diger evlatlarla konusmuyor küs kalmasında ki hakkı hükmü ne derece lütfen cavplaplarmısınız.. teşekkürler

çok soru sordum farkındayım :( ama lütfen bu konu hakkındada bilgilendirirmisiniz lütfeeen....

Bilmemek degil ögrenmemek ayiptir.
Bildigimizin alimi, bilmedigimizin taliblisi olmaksa gayemiz, elbette soracaksiniz. Bu minvalden yola cikarsak, sorunun azi veya cogu olmaz...
Bazen sorulara hemen cevap verilemiyor.
Ins. hocalarimiz en yakin zamanda probleminizle alakadar olacaklar...
Sizde bilmediklerinizi sormaya lütfen devam edin.
Insanlar yalnizca bildiklerini paylasarak birbirine faydali olmak yerine , bazende bilmediklerini paylasarak cevresine katki saglarlar.
Vesilenizle ins. bizlerde aydinlanmis olacagiz.

Muhterem kardeşim soruna şöyle maddeler halinde cevap vereyim :

1- Bazı muhterem insanlar der ki : küsmek var belli etmek yok
2- Bazı insanların bazıları ile küsmesi yanlış bir de lağbaali olması da yanlış
3- Küsmek gerekmez lakin bir tavır koymak fasıla koymak yani muhatap olmamak
4- vöyle durumda zarar geleceğinden emin olan kimse küsmez ama konuşmazda yani muhatap olmaz görürse selam verir görmemezlikten gelmez ama ne dünya işinde ne de ahiret işinde onla muhatap olmaz. Böylece küs sayılmaz

çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için MEDENİ-HADİM ve seyyah99 kardeşlerim allah razı olsun hepinizden..:D

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com