Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

nasıl dayanabiliriz buna?

s.a arkdaşlar
o kadr üzücü bişey oldu ki geçenlerde :'(
aslında anlatılacak bi tarafı da yok da kısaca şöyle anlatabilirim
geçen gün bi akrabamız geldi açık saçık bi kız üniversiteler okumuş
evimize gelmiş neler anlatıyo, üniversitede sevgilisi varmış da evlencekmiş o olmazsa daha çok varmış onu bekleyen.....
bunları anlatırkende oda da birsürü kişi var
annesi diyoki bak nasıl da utanmadan anlatıyo
kız da "çağdaş olun biraz ne var utanacak istediğimi yaparım" filan havlarında
o kadar acayip bi duruma geldim ki o an ben bile imanımda eksilme hisettim
ben bile derken yanlış anlamayın, çok dindar olduğumdan demiyorum, ama kimseyi takmazdım hayatımda nedense çok etkilendim
aklım çok karıştı o an..

şeytandı galiba o
insan kılığına girermiş ya bazen

napıcağımı hiç bilmiyorum öyle olaylar karşısında bana kalsa eve almazdım ama akrba sonuçta

çok üzülüyorum gerçeken dinimden her geçen gün uzaklaşıyorum gibi geliyo bana
etrafımda o kdar çok neden varki başa çıkamıyorum artık

hayatımızın ışığı kuran sünnet hadisler olmalı...insan böyle islama uymayanları görünce üzülüyo yinede islamı anlatmakdan tanıtmakdan örnek olmakdan vazgeçmemeliyz...sonuçda ölüm ve ötesi bizi bekliyo riza ilahiy,ye mazhar olmak dileğiyle..

ölümü günde en az 19 defa tefekkür edin ,

ve böyle bir durumla karşılaşınca kendinizi kefenli olarak düşünün ,

geçer ,hiçbişey kalmaz!

birde lütfen böyle durumlarda susmayın,

yani karşıdaki kişi imansızlığını haykırırken siz imanınızı ve doğru olanı haykırın!

hatta bağırın,

kör nefisler ve taşlaşmış kalpler ,mühürlü kulaklar duymasa bile melekler duyar ,

ve kulun Seni andı diye haber uçururlar ...........

A.s. Gôrdügün seytan degil bir ayna, sana senin olmak istedigini gösterdi.
Tesekkur etmek gerekir, aynen deki ben senin gibi olmak istemiyorum.
Rabbimin yolunda iyilik yolunda olmak istiyorum, öylelerinin sonu hüsran her iki tarafta, umarim oda bir aynasini bulur, kendini görür.
Senin yapacagin, kendini bulmak, korkma yahu bu yol o kadar zor degil.
Kararli olacaksin, kendini bildikten sonra kimse yolundan ayiramaz.
En tehlikeli süphede durma.
Hakiki yola girdiginde, girmek istediginde, Rabbinin yardimini, yardimcilarini mutlaka bulursun.
O öyle buyuk ki kimseyi zorla degil, isteyene yolunu buldurur.
Rabbim yardimcin olsun.
Kimse engel olamaz.

off :(
sabit tutamıyorum işte imanımı
o kıza bişey anlatılmaz zaten
ben de tartışmayı hiç sevmem ayrıca bilmiyorum da neyi anlatayım
orda yengeleriyle tartışıyodu yani küçümsüyo onları okumadıkları için kıyafetlerinden dolayı
bana söyleyemez çünkü bende okuyorum, benden bi fazlası yok yani
o kadar çabuk kayan bi yapım var ki ölmek istiyorum bu yüzden
imanımı kaybetmektn çok korkuyorum

dua edince de olmuyo bazen dmekki eksik yaptığmız bişey varki duamız Allah a ulaşmıyo bi bulabilsem bunu hemen vazgeçerim bulamıyorum ki

böyle işte....
derdimi size bile anlatamıyorum Allah a nasıl dua edeyim....

allah hidayet versin.uyandırsın.......

amin ihvan kardeşim amin.

sevgılı kardesım=) bır bayanın açık olması onun kotu oldugu anlamına gelmez... benımde basım acık ama mantıgımın ve ımanımın peşinden gıderek hareket edıyorum birçok turbanlı kızada bırcok kavramı ogretebılıcek kapasıtedeyım konumuz bu degıl gelelım sıkıntına =) o akrabanızın yaptıklarını bı marıfetmış gıbı anlatması dogru degıl ama unuversıtelerde hatta lıselere ının artk butun ılıskıler bu yonde olmaya basladı ne kadar uzucu ewet cok ama ınsanı kaybetmek yerıne kazanmak gerekır konusmalısın onunla yaptıklarının hoş olmadıgını guzel bır dılle anlat bıldıklerını paylas ama eve alamama gıbı bı durum muslumanlıgımıza yakısmazkı akraba hakkı cok onemlıdır bı yondende ele alırsak ınsanlar farklı hayatlar yasıyabılır bız ıbret almalı vede onlara dogruyu gostermelıyız tabıkı bızde yabtıgımız yanıslardan kurtularak erkek arkdası var dıyede ımansızlıkla suclayamayız cunku hıcbırımız allah katında kımsenın ne oldugunu bılemeyız sen ohassasıyetı tasıyorsun onunla zaman gcırerek bıldıklerını aşıla çağdaşlık konusunada gelınce akrabanızın yaptıgı ıcraatların cagdaslıkla alakası yok cagdaslık baska bır kavramdır bunu gunumuzun yoldan cıkarıcı adetlerının ustunu ortmek olarak kullanıolarlar

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com