Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Her Gece Amenerrasulü'yü Okuyun

"Aklı başında hiçbir adam görmedik ki Bakara Suresi’nin son iki ayetini okumadan uyusun."

Bu söz Hz. Ömer ile Hz. Ali’ye (ra) aittir. Bakara Suresi’nin son iki ayetinin ne kadar önemli olduğunu Kainatın İftihar Tablosu’ndan bizzat işitmişler ve bu iki ayeti hayatları boyunca uyumadan önce okumuşlar.

Hz. Peygamber “Amenerrasulü” diye başlayan Bakara Suresi’nin son iki ayeti hakkında bakın neler buyuruyorlar:

"Her kim geceleyin Bakara Suresi’nden bu iki ayeti okursa ona yeter."

"Allah Teala, Bakara Suresi’ni iki ayetle sona erdirdi ki, bunları bana, Arş’ın altındaki bir hazineden verdi. Bunları öğreniniz, kadınlarınıza, çocuklarınıza belletiniz, öğretiniz. Çünkü bunlar salattır (namazdır), hem duadır, hem Kur’an’dır."

Efendimiz’in (sas) bu kadar önemle vurguladığı Bakara Suresi’nin son iki ayetinin meali hakikaten çok muazzam hele de bu günlerde daha da bir anlam kazanıyor. Şöyle ki;

"Peygamber, Rabbi tarafından kendisine ne indirildi ise ona iman etti, müminler de. Onlardan her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve resullerine iman etti. "O’nun resullerinden hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz." dediler ve eklediler "İşittik ve itaat ettik ya Rabbena, affını dileriz, dönüşümüz Sana’dır.

Allah hiçbir kimseyi güç yetiremeyeceği bir şekilde yükümlü tutmaz. Herkesin kazandığı iyilik kendi lehine, işlediği fenalık da kendi aleyhinedir. Ya Rabbena! Eğer unuttuk veya kasıtsız olarak yanlış yaptıysak bundan dolayı bizi sorumlu tutma. Ya Rabbena! Bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ya Rabbena takat getiremeyeceğimiz şeylerle bizi yükümlü tutma. Affet bizi, lütfen bağışla kusurlarımızı, merhamet buyur bize. Sensin Mevlamız, yardımcımız. Kafir topluluklara karşı Sen yardım eyle bize."

Şimdi teklifimizi yapalım:
Efendimiz’in buyurduğu gibi bu iki ayeti bir hafta içinde bilmiyorsak önce kendimiz öğrenelim sonra eşlerimize, çocuklarımıza öğretelim ve bugünden itibaren her gece yatmadan önce mutlaka okuyalım.

elhamdülillah MEVLANIN keremine binlerce şükür olsun...
böyle güzel ikramları bizler için yaratmış

Bizim gibi aciz,günahkar insanlara Mevla neler vermiş istifadelenmemiz için...
HZ.ALLAH bizi hakkıyla kulluk yapabilenlerden eylesin.

rabbim sizden razı olsun ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için üstelik amena rasul ihlaslı tam bir imanla okunduğunda kişi eğer ölür ise inşaalah şehit hükmünde rabbinin karşısına çıkarmış rabbim ihlaslı bir şekilde okuyup karşısında şehit hükmünde buluşmayı nasip etsin...amin

selam ve dua ile...

Rabbim rızasına kavuştursun, resulünün yolunda yaşatsın, şehit olarak can vermeyi nasip eylesin.

selam ve sevgiyle..


Bizim gibi aciz,günahkar insanlara Mevla neler vermiş istifadelenmemiz için...
HZ.ALLAH bizi hakkıyla kulluk yapabilenlerden eylesin.

amin
paylaşım için teşekkürler ALLAH razı olsun..Rab'bim sizlerden de razı olsun kardeşlerim ;)Sabah ve Akşam Namazlarından Sonra Hüvallahüllezi... Yatsı Namazından sonra Amenerrasülü... okumayı kendimize ve sevdiklerimize bi alışkanlık kazandıralım.
elhamdülillah MEVLANIN keremine binlerce şükür olsun...
böyle güzel ikramları bizler için yaratmış

Allah razı olsun.

Rab'bim cümlemizden razı olsun kardeşlerim.ALLAH razı olsun teşekkürler


Kur'ân-ı Kerîm ve Tefsir

MollaCami.Com