Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kur'an okunan ev.

Kur'an okunan ev

Kur'an'ın okunduğu yerde melekler ve temiz ruhlar da hazır bulunur. Tilavet olunan her bir harf bir hava zerreciğinin içini doldurup atmosferin uhrevîleşmesine vesile olur.

Kur'an, okunduğu yere huzur, mutluluk ve bereket getirir. Okuyana da, dinleyene de sevinç ve tarifsiz bir huzur verir. Gam, tasa ve kederlerini dağıtır, ümitsizliklerini siler, onları manen canlı ve aktif bir hale getirir. Her türlü vesvesenin o insanlardan uzaklaşmasına vesile olur. Cinnî ve insî şeytanlara karşı onları korur.

Kur'an'ın bu yönünü Efendimiz'den (sallallahu aleyhi ve sellem), on sene O'na sadakatle hizmet eden, Hz. Enes naklediyor: "Kur'an okunan evin hayrı artar. Böyle evlere melekler toplanır."

Ebu Hureyre Hazretleri de naklettiğimiz hadisi biraz daha açıklayan bir başka rivayette bulunuyor:

Kur'an okunan evin hayrı artar; böyle bir ev, içinde oturanları sıkmaz. Bu evlere melekler toplanır; şeytanlar uzaklaşır. İçinde Kur'an okunan, anlam ve yorumuyla meşgul olunan ev, yıldızların yeryüzünü aydınlattığı gibi sema ehli için aydınlatılır.
Sayı: 177
Bölüm: Kıssadan Hisse

teşekkürler...emeğine sağlık..

bende teşekkür ederim gözlerine sağlık kardeşim..

Allah Razı olsun kardeşim.Kur-a'nı Kerimin Hadim ve Hadimeleri olmayı nasip etsin Rabbim..

Dünyada,kabirde ve ahiret yolculuğumuzda arkadaş olsun inşaallah hepimize..

anise ve gihanna kardeşim bende sizlere
ayrı ayrı teşekkür ederim
sizlerinde gözlerinize sağlık..

Allah Razı olsun kardeşim.Kur-a'nı Kerimin Hadim ve Hadimeleri olmayı nasip etsin Rabbim..

amin inş.emeğinize sağlık

zambak kardeşim eline gözüne sağlık
çok teşekkür ederim..

:)Teşekkürler, ellerinize sağlık.

bende teşekkür ederim
gözlerinize sağlık kardeşim..

bende size çok teşekkür ederim gülnisa kardeşim
gözlerinize sağlık..

:) :) :)

aminnnnnnnn

gözlerinize sağlık çok teşekkür ederim..

Amin...
Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim. Emeğinize sağlık.

Kur'ân-ı Kerîm ve Tefsir

MollaCami.Com