Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

bana yardımcı olurmusunuz??

selamun aleykum arkadaşlar bir sorum vardı imamhatip okuyorum acık ögretimden kuran hocamıız bu hafta ders olarak kuranın şefaata bakışı nedir ve şefaata inanmakmı gerekir yoksainsanı şirkemi götürür diye bir araştırma verdi bana yardımcı olurmusunuz.birde hz musa alllahu tealayı görebildimi yoksa göremedimi bilen arkadaşlar varsa cevabınızı bekliyorum.şimdiden allah razı olsun...selametle kalın..

Şefeat hakkında yazılarımız...
http://www.mollacami.com/konu/sefaat-nedir-kac-turludur-nerelerde-kimle-12587.html
http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,23048.0.html

allah razı olsun kardeşim yardımcı oldugunuz için..selametle kalınız.

allah razı olsun kardeşim yardımcı oldugunuz için..selametle kalınız.

cümlemizden kardeşim, paylaşımlarınızı bekleriz...

VALLA KARDEŞİM OKUDUM VE RÜYAN İLGİMİ ÇEKTİ VE HEMEN İSLAMİ RÜYA TABİRİ SİTESİNE BAKTIM VE HER BİRİNİN ÇOK GÜZEL ANLAMLAR TAŞIDIĞINI GÖRDÜM İSTERSEN Bİ ORAYA BAK

KUSURA BAKMA KARDEŞ YANLIŞ YAZI YOLLAMIŞIM

Hz musa Allahu tealayı görebildimi yoksa göremedimi bilen arkadaşlar varsa cevabınızı bekliyorum.şimdiden allah razı olsun...selametle kalın..[/font][/color]
[/quote]
Bu soruya CENABI ALLAH şöyle cevap vermiştir.
Ya musa SEN BENİ göremezsin.
Açıklama:insan yaratılan bir varlık olarak belli araçlarla donatılmıştır.göz de bu araçlardan biridir.ve kapasitesi yaratıldığı ortam şartlarında belli ölçeklerde görmektedir.
O nu görmek demek O nun özelliklerinin(esmasının)var edilen bu ortamda açığa çıkışını seyr den ibarettir.O görülebilirmi diyen onu tanımamıştır.o nerdedir diyen o nu bilmemiştir.
Bütün var olan her şey insan melek cin ve diğer bütün canlı cansız varlıkların var oluş noktası esma alemidir. ve fiiller aleminde ortaya çıkmaktadırlar.yaratılanların içinde yaratanı görmek diye bir şey söz konusu değildir.
ihlas suresini okumayı başaranlar o nun nasıl bir varlık olduğunu anlarlar.ahad, samed , lem yelüd , velem yüled , küfüven ahad
bu özelliklerle kendini bize tanıtan varlığı nasıl görebiliriz. onun dışında ikinci bir varlık söz konusu değil.
O, gözle görülemez basiret ile algılanır.

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com