Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kur'an'ı Azimüşşana Saygı

KUR’AN’I AZİMÜŞŞAN’A SAYGI
Saygı sevgiden, sevgi saygıdandır
Allah /c.c./ Kelamı olan Kur’an’ı Azimüşşan yerlerde sürünüyor ve süründürülüyor. Hemde nazil olduğu mekân Kâbe’i Muazzama ve Ravza’i
Mütehherada. Üstelik bunu yapanlar ve göz yumanlar Hıristiyanlar vs. değil bizzat
Müslüman uleması geçinen âlimler, bilim adamları, Kâbe ve Ravza imamları Hafızlar, Tarikat efendileri, Hacılardan oluşan Muhammed/s.a.v/ ümmeti cematı tarafından ve en acısı efendimizin bu emaneti, bu mucizesi efendimizin makamında efendimize inatla üstüne yatılarak, yere konulup avretten aşağıda tutularak; Allah /c.c./ Kelamı olan Kur’an’ı Azimüşşan yerlerde sürünüyor ve süründürülüyor.
Hani Allah /c.c./ Kelamı olan Kur’an’ı Azimüşşan abdestiz okunmaz ,hatta dokunulamazdı..?
Ramazan da Vitir namazında duada 10 dakika cematı timsahlar gibi ağlatmak ve ağlamak kimseyi kurtarmaz.
Kur’an’ı Kerime bir gayrı muslim bir istenmeyen hareketi yapsa ne yapıyorsak, İlahi Kitabın sahibi bu hareketten dolayı bize ne yapmaz, düşünmek bile istemiyorum.
Bu saygısızlığı önlemede yetki ve sorumluluğunuzu kullanmanızı talep ediyorum. Bana bu görev verilsin, 60 dakikada Kur’an’ı Kerimi ayağa kaldırırım.
Saygılarımla

Hz. Muhammed
Ruh itibariyle arş, bedeni arz Muhammed.
İnsani yapısıyla meleki tarz Muhammed.
Her hareketi sünnet, tebliği farz Muhammed.
Feda olsun uğrunda kâinat az, Muhammet. s.a.v.

Kur'an-ı Kerim her daim Cenab-ı Hakk'ın himayesindedir, ve hep öyle kalacaktır. Kullandığınız "sürünme, süründürme" ifadeleri Kur'an-ı Kerime olan hürmetsizliğinizdendir. Kur'an-ı Kerim'e olan hürmeti "Bana bu görev verilsin, 60 dakikada Kur’an’ı Kerimi ayağa kaldırırım" şeklinde enaniyet içeren ifadelerle mi anlatacaksınız?

Evvela Kur'an-ı Kerim'den bahsederken kullandığımız ifadelere dikkat edelim; ardından başkalarını eleştiririz...

Kur'an-ı Kerim her daim Cenab-ı Hakk'ın himayesindedir, ve hep öyle kalacaktır. Kullandığınız "sürünme, süründürme" ifadeleri Kur'an-ı Kerime olan hürmetsizliğinizdendir. Kur'an-ı Kerim'e olan hürmeti "Bana bu görev verilsin, 60 dakikada Kur’an’ı Kerimi ayağa kaldırırım" şeklinde enaniyet içeren ifadelerle mi anlatacaksınız?

Evvela Kur'an-ı Kerim'den bahsederken kullandığımız ifadelere dikkat edelim; ardından başkalarını eleştiririz...

Evet Kur'an ALLAHIN kıtabı ve himayesindir. Ancak saygı ve hürmet KABE'de bilhasssa ikinci katta yok,gittiyseniz ve giderlerden öğrenin.benim bir saygısızlığım var diye sizce,bu kötülüğü önlemeye çalşımayayımmı,o zaman siz buyurunuz bunu önleyiz,Yastık olarak kullanılmasın Kur'an ı Kerim.Allahın himayesi deyip üzerinde yatılmasın ,Allahın himayesini siz böyle mi anlıyorsunuz..Önce bu hi,maye nasıl olur onu çğrenin gelinde bana öğretin.Allahın himayesi KUR'ANI KERİMİN yazı ve dizgisidir.Levhi MAHFUZDAKİ HALİ İLE bize gönderilenmin ayni olmasıdır.Üzerinde yatılması senin veyta gibilerini kıt anlayışı değildir. Cevabı geç verdi,m kusura bakma,ama şünüda bil ben üzerime düşen kötülüğ önleme hadisini üç anlamıylkada yerine getirdim.İlgili siyasilere ve elçiliklere ayni yazıyı gönderdim seni,n gibilerle zaten birşey olam biliyorum ve bu sene 2011 de gittiğimde bu saygısızlık yoktu diye bilirim.bana nezaketi öğreteceğine bu saygısızlığa keşke sen el atsaydın ve sonrada benim yaptığım gibi,Kabe de Allahtan bitr rüya talep etseydinde ne görebilirdin acaba ,Benim rüyamı görmezsin umarım..ORHAN AFACAN

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com