Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Öldüğümü düşünerek oku anne...

Anne…

Sessiz çığlığım gelir mi sana?

Haykırışlarım donuk, gözlerim mat…

Artık çaresizlik yanı başımda, azap elim azap zor, hele ateş yaman…

Zaman dersen durmuş, yok öyle bir kavram, kabirde ne hacet saate zamana…

Anne sen dedin mi bana yavrum Kur’ an oku, dedin de ben mi duymadım ?

Öyle ya, bu azabımı görsen dayanamazdın mutlak derdin Namazını kıl…

Sabah tatlı uykularından kaldıramadığın yavrun varya, şimdi o kızgın saclar da hesapta…

“Örtme şu güzelim saçlarını, dökülecek erken yaşta” derdin ya hep,

Her bir tel ateş olmuş dağlıyor bedenimi…

Yanıyorum Anne, yanıyorum yanıyorum…

Öldüğümü düşünerek oku anne…

Kızın ece su…

Kadın kağıtta yazanları bir solukta okumuştu okumasına da, sindirmek o kadar kolay olmayacaktı belli… Henüz lise çağında ki kızı annesine nelerde anlatmıştı şu birkaç satırda, beyni zonkluyor, kalbi kafeste çırpınan kuş misali…

Tam da kızı hayat mücadelesi verirken, nasıl dayanılırdı bu satırlara…

Kızı hastanede olmasa, kıyafetleri için dolabını açmasa bu mektubu bulamayacaktı. Birden irkildi ya ölürse, ya bu hataları telafi edemeden ölürse kızı, nasıl yaşardı. Kızına yaptıkları az şeymiydi, başını örtmesin, Allah demesin diye elinden geleni yapmıştı.

Allah’ım ben ne yapmışım! Ya Rab! Benim günahımı yavruma yükleme, diyerek secdeye kapandı, ağlayarak tevbe etti, nedamet gözyaşlarıyla yıkadı masiyet yuvası kalbini. Ferahlamıştı, kafeste ki kuş serbest kalmış derin bir oh çekmişti ki telefonun sesi yankılandı evde. İçinde tatlı bir huzur telefona baktı. Telefonda ki ses kocasına aitti; “ …Nevin nerdesin, ece su gitti, kaybettik kızımızı...” Bitmişti, her şey durdu sanki, kulağında yankılanan kocasının sesi gittikçe uzaklaşıyordu, gözleri karardı, bedeni artık ona ağır gelmiş, dizleri üzerine düşüvermişti... Ece su ebediyete gitmişti…

Kızının tedavi gördüğü hastane odasında ufak bir not buldular sonra, şu yazılıydı kocaman harflerle;

Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah`a dönün. Umulur ki Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter. Peygamberi ve Onunla birlikte iman edenleri utandırmayacağı günde Allah sizi, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokar. Onların önlerinden ve sağlarından (amellerinin) nurları aydınlatıp gider de, "Ey Rabbimiz! Nurumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü sen her şeye kadirsin" derler. (Tahrim suresi ayet:8 )

Yanındaymışım gibi oku anne...

anise

teşekkürler kardeşim çok güzel bi konu olmuş

Vakit ayırıp okuduğunuz ve yorumda bulunduğunuz için ben teşekkür ederim kardeşim :)

Okuyan gözlere sağlık... ;) ::)

ellerine sağlık anise kardeşim :)
Rabbim rızasına muvafık ameller işlemeyi nasib eylesin cümlemize...

ellerine sağlık anise kardeşim

Amin amin kardeşim ::)

Okuyan gözlere sağlık :)

Amin amin kardeşim ::)

Okuyan gözlere sağlık :)

:'(

Amin amin kardeşim

Okuyan gözlere sağlık

ellerine saglık anise kardeşim :'(allah her daim tüvbe eden kullarından eylesin amin

amin elfü elfi amin.
gerçekten çok acı.. anne çocuğuna kıyamadığnı zannederken onu nasıl azaba ittiğinin farkına varmıyor...
Rabbim affetsin..
teşekkürler paylaşımınız için. Rabbim razı olsun inşaallah...

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com