Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ameliyatim sonrasi doktorum 6 hafta namaz kilamayacagimi soyledi,cunku boyun fi

doktorum boyun ameliyatimdan sonra 6 hafta boyunduruk giyecegimi,namaz kilamiyacagimi basimi saga sola ceviremiyecegimi soyledi ne yapmaliyim>??? saygilar.

başını hareket ettiremeyen gözleriyle selam verir. abdest alırkende boyunduruk üzerine mes edilir.

kaynak?

Başka çaresi varmı?

Tabiki kaynak lazim ama, kaynaktan önce akil ve mantik yeterli bence arkadaslar.
cünkü her ne sebeple olursa olsun namazin terkedilmeyecegi hepimizce malum
birde bunu söyleyen doktorun müslüman olup olmadigi,müslüman ise islami yasayip yasamadigi önemli

Kalkamayan hasta yatarken başıyla ve oda olmassa gözleriyle ima ile kılar.

.....eğer bir kimse başı ile de namaz kılmaya kadir değilse namazı te'hir eder. (Kuduri)

Kaşla gözle ima caiz değildir kardeşim başı ile ima olur ancak.Geçmiş olsun bu arada Allah acil şifalar versin Süheyla kardeşim.

Nurulizah kitabında bizzat geçiyor kardeşim kaşla göz ile ima caiz değildir diye biz de öyle bilirdik ama..
Gözden kasdım da ima yapan kimsenin başını kıpırdatması lazım yani..

Evet bende öyle bilirdim. Çünkü atalarımızdan, büyüklerimizden babalarımızdan hep öyle duyduk, duyardık.
Ama zamanla şükürler olsun doğrusunu öğrendik...
Şimdi neden öyle derlerdi diyorumda, aklıma şu geliyor. Namazın önemine, namazın faziletine binaen derlerdi diye aklıma geliyor. Demekki namaz hiç bir zaman bırakılmaz diye kafamıza, aklımıza iyice yerleşmesi için derlermiş...

Evet Hastanın namaz babı, özrü olan nasıl namaz kılar buradan ulaşabilirsiniz...

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,22243.new.html#new

gülsima kardeşim akıl ve mantık boş bilgisayar kasası gibidir. sağlam bir işletim sistemi olmadıktan sonra işe yaramaz.

Öncelikle hangi mevzuda konuşup insanları yölendireceksen o konu ile alakalı program kurulu olması lazım. Bir video programı olmadan video hazırlayamaz. ses oynatıcı olmadan sesi pcden dinleyemez. ofis programı olmadan sunum hazırlayamaz iken herşey bu kadar açık iken dini bir mevzuda kaynak ve ilim olmadan da konuşulmamalı.

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. suheyla kardeş ehemmiyetine binaen başka bir doktora da gözüküp bilgi eğer kılırsam ne olur diye sormanızda fayda var. kendi durumunuzu en iyi siz bilirsiniz. yazılanlara göre değerlendirip. sizi yakinen gören ehli bir kişiye de danışmanız daha sağlıklıdır.

buradan kimse sizin boynunuzun durumunu canlı olarak göremiyor. sadece hükümlerin neler oldugunu yazabiliyorlar. belki şu an geçerli olan bir hüküm 1 hafta sonra biraz sağlıgınızın yerine gelmesi ile size göre olmaya bilir.

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com