Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

baharin seslenisi

Sapsari ciceklerle kapli, yemyesil bir doga harikasi bu göz zenginligi karisisinda mis gibi bahar kokusunu icime cekerken, civil civil kuslar esliginde tam bir dogal mucize konseri misali barindiran bu güzel duygularla ve hafif rüzgar esintisiyle yine hic gitmemis gibi gelen mayis ayindan merhaba demek geldi icimden.
Hele birde rengarenk kelebeklerin salinislarini görseniz, sanki cicekten cicege yaris icindeler, tabi arilarida eklemeden gecmemek lazim. Günes simsicak yüzüyle selamlarken dünyayi, gökyüzü dururmu hic masvaligiyle bende burdayim engin denizler misali diyerek ve tek tük bulutlariyla kendince marifetini gösterirken, kisin son damlalari olan kar taneleri ise yavas yavas dagin uclarindan eteklerine dogru elveda dercesine süzülmekte
Kafalari yerden kalkmayan atlar ve inekler keyif yapmakta, baharin tadini cikaranlarda diyerek adlandirabiliriz.
Öyle bir hediye ki, bize verilmis olan,baktikca yeniden cana can katan.Tarifi imkansiz bir zenginlik ki gördügüm, paha bicilemeyen, anlatilmasi imkansiz duygu seli sanki yasamadan bilinmeyen.Özetle aktarilmaya calissada aciz kalan kelimeler, yarim mürekkeple birlessede cümleler yinede okumaya deger..

HER NEFESTE YASAMANIN VE YASAYABILMENIN HAKKINI VEREBILMEK ÜMIDIYLE...

Emeğinize sağlık... Güzel bir deneme yazısı okudum...

Tarifi imkansız demişsiniz ama öyle güzel anlatmışsınız ki görüyormuş gibi hissettik. :)
Yüreğinize sağlık kardeşim, bize sunulan tüm bu güzelliklere hakkıyla şükredebilenlerden oluruz inşaallah...

bende okudugunuz icin tesekkür ederim, sagolun,

Emegine saglik akasya kardesim gördügün manzarayi aktarmissin bizlere resimlerinide bekleriz ;)

Çok güzel betimlemeler kullanmışsınız, yalnız cümleleri biraz daha kısa tutarsanız eminim daha güzel olacak. ;)
Kaleminize sağlık...
Devamını da bekliyoruz.

tesekkür ederim :)

akasya bunu nasıl yazdın diye sormama gerek yok sen emınımkı daha ıyısını
yazarsın ki yazacaksın ben de okula gittigim için fazla yazma olanagı bulamıyorum senin yazdıklarını okuyorum ve begeniyorum sonra gorusuruz
ASLAN ALİ

sıfırın altında soğukla boğuşurken, karla kaplı hülyalar arasında Bahar'ın sesini duymak :)))

Harika..

teşekkürler degerli kardeşim

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com