Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Hz.Ali (r.a.) olayı doğrumu?

Hz.Ali r.a. efendimiz vücüdüna saplanan oku
namaza durayım öyle çıkratın demiş ve o namazdayken
ok çıkartılmış bu olay doğrumu acaba
:o

doğru

Peki hz.ali r.a. efendimizin ok vucudundan çıkarken
kan akıyorken abdesti bozulmamışmı? namaza nasıl devam etmiş.... :o

Hz. Ali (r.a.) Efendimizin namaz vakti girdiğinde hâli değişir, rengi atar ve titrermiş. Sebebi sorulduğunda şöyle dermiş:

Bilmez misiniz ki, bu vakit, Allah'ın yerlere ve göklere teklif edip de onların yüklenmekten kaçındığı bir emanetin eda vaktidir. Ben bu emaneti yüklenmiş bulunuyorum. Yüklendiğim bu İlâhî emaneti en güzel bir şekilde eda edip edemeyeceğimi de bilmiyorum.

Yine o muhteşem sahabenin ayağına ok battığında, namazda iken çıkarılmasını istediği anlatılır. Çünkü, namazda iken bütün zerreleriyle Allah'a yönelip maddî hiçbir şeyi hissetmediği için bu yola başvurduğu belirtilir. Demek namaza öylesine kendini kaptırmıştı ki, namaz tıpkı ameliyatlardaki anestezi gibi onu kendinden geçiriyor, dünya ile bağlantısını kesiyordu.

Hal böyle iken kan aktımı akmadımı veya abdest bozuldumu yoksa bozulmadımı... veya daha değişik şeyler üretmek nedir...!!! Bence mantıksızlıkdır...

mantıksızlıktan ziyade art niyet kokusu var ::)

mezheplerin birinde kan abdesti bozmaz diğerinde bozar,

mezheplere şüphe içinde olan kardeşlerimizde bu olayı genelde karşı tarafı denemek için kullanır!

ben de bunun hiç hoş olmadığını düşünürüm :(

mantıksızlıktan ziyade art niyet kokusu var ::)

mezheplerin birinde kan abdesti bozmaz diğerinde bozar,

mezheplere şüphe içinde olan kardeşlerimizde bu olayı genelde karşı tarafı denemek için kullanır!

ben de bunun hiç hoş olmadığını düşünürüm :(
vürüs diyebiliriz. ;)

hocam güzel anlatmışsınız...bu rağmen...ama....diye başlayan cümle olursa ben de art niyet ararım...

yazdığınız yazıların silinmesi kötü oldu,

çünkü herkes okuyup görmeliydi o PES kelimesini kimin hakettiğini.......... :(

:) :) sizin uslübunuza denk gelecek ifade molladaki hiç bir kardeşimiz de yok...malum herkes yanındakinden verir... 8) 8)

Daha faydalı konularla uğraşabiliriz kıymetli arkadaşlar. :) Ne yorum yazmaya değer ne vakit kaybetmeye, ne de üyenin kendi yazdıklarına "pes" demesi hakkında kafa yormaya..

sayfayı bi yeniledim mesajlar iksir içti :D
hepsi kayboldu

Daha faydalı konularla uğraşabiliriz kıymetli arkadaşlar. :) Ne yorum yazmaya değer ne vakit kaybetmeye, ne de üyenin kendi yazdıklarına "pes" demesi hakkında kafa yormaya..

Konu anlaşılmıştır...

???

>:( >:( >:( :D

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com