Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

bu konumda namaz mekruh olabilir mi??

şimdi bi cemaat imamla birlikte namaz kılıyo, o vakite yetişemeyen başka bi cemaat kendi arasından 2. bi imamla aynı vakit namazını kılabilir mi?? kılarsa da mekruh olur mu

Camii şerifin içinde (cemaatle) namaz kılındıktan sonra "ikinci bir" cemaatle namaz kılmakta beis yoktur" (H. Ec. 119) (Abdurrahim Fetvaları; Mehmed Emre, Çağımız ve Günümüz Meselelerine Fetvalar)

Fakat ikinci bir defa cemaatle namaz kılınacağı durumda ikinci bir defa ezan ve kaamet okunmaz. Namaz kılınan mescid belirli bir imamı ve cemaati olmayan bir mescid ise (yerleşim yerlerinden uzakta olan, her zaman açık olan, belli bir imamı bulunmayan mescidler gibi...) daha önce aynı vaktin namazının kılındığından emin olunmadığı için ezan ve kaamet de okunur.

şükrannnnnnnn 89

Rica ederim; 89 demişsiniz ama 89 olmamış, hala 88'de duruyor. :D

o nedir yaa şimdi 88 de duruyor da ne demek
kardeşim anlamadım

eksi puani 88de ;)

hmmmmmmmmmmmmm tamam da benim 89 başka bi şeydi hıhı

Sizin 89 neydi?

çok önemli benim için çok önemli hayatım en güzel numarası 89. kişi olmak çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel

şükran geç geliği için cvp bana o anda lazımdı acil başka dresini okumuş oldğum sahih bi kaynaktan buldum kardeşim allah razı olsun vermiş oldğunuz bilgiden ötürü dua ile cumanız mübarek olsun

Rica ederim; 89 demişsiniz ama 89 olmamış, hala 88'de duruyor. :D
:D bende öyle anladım :)
**
cumanız mübarek olsun

Cumamız mübarek olsun kardeşim.

geç geliği için cvp bana o anda lazımdı acil

Keşke Acil kelimesini kullansaydınız...

ben bu siteyi zaten o soru vesilesiyle buldum ve nasıl girildğini ne yapmam gerektğini de bilmiyodum şimdi biraz öğrenmeye başladm yardmcı olrsanız sevinrim mesela bi siteyi kaybedince bi daha aynı noktaya gelemiyorum... ismimin altında yazdığı gibi çaylağım ::) dua ile

evet

biraz öğrenmeye başladm yardmcı olrsanız sevinrim mesela bi siteyi kaybedince bi daha aynı noktaya gelemiyorum... ismimin altında yazdığı gibi çaylağım ::) dua ile

Atalar ne söylemiş, zahmet olmadan rahmet olmaz ne güzel söz...
Başlangıçta zor gibi ama zamanla her şeyi kavrayacağınızdan adımız gibi eminiz...
Siteyi kaybedince aynı noktaya gelemiyorum
gelmek için bence en alternatif yol sık kullanananlara eklemenizdir...
ismimin altında yazdığı gibi çaylağım
Bilgi paylaşımına devam ettiğiniz müddetçe çok yakında göreceksiniz çaylaklıktan kurtulacaksınız..

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com