Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Arkadaşlar lütfen dikkat!!.

Selamün aleyküm arkadaşlar

Forumumuzda kurslarımızda tedrisat görmüş birçok arkadaşımız hocamız olmakla birlikte mümtaz yolumuzun yolcusu olmayanlarda bulunmakta
..[b]Bu sebeble bu bölüm ve arabi ilimler dışında kalan diger bölümlerde yolumuza dair kimligimizi,özellikle muhterem büyüklerimizin ismini ve sakıncası olabilecek mevzuları konuşmazsak çok iyi olur..

Bazen, süfli bir ortam olarak bilinen net ortamında böyle güzel hizmetlerimizi,farklı şehirlerden hatta ülkelerden hocalarımızı kardeşlerimizi görünce haklı olarak hepimizde farklı bir heyecan ve coşku oluşuyor..ve bu heyecanla kardeşlerimizle hizmetlerimiz talebeliklerimiz vs gibi konularda konuşmak arzu ediyoruz..Ama netice ititbari ile net ortamı ve herkesin görebilecegi bölümlerde bunları paylaşmak SAKINCALI oluyor..

EGER YAZDIYSAK YAZILARIMIZI KONTROL EDİP DÜZELTELİM
Bu konuda hepiniz hassas davranıyorsunuz zaten.. ALLAH razı olsun..

Fakat forumumuza yeni giren, ilk defa bu güzel ortamı görüp tamamen kardeşlerimizin oldugunu düşünen arkadaşlarımız olabilir düşüncesi ile hepimizin tekrar hatırlayıp dikkat etmesi için buraya yazmayı düşündük..

Eger arzu edilirse sadece bu bölüm üyeleri için hizmetlerimiz vs hakkında istişare etmek istedigimiz mevzuları paylaşabilcegimiz bir bölüm açılabilir..
Tabi bununda sınırı olmak şartıyla olabilir sanırım. :-\

sizde bu konudaki fikirlerinizi burada paylaşırsanız ortak bir yol buluruz inşaallah. :)

Ve aleyküm selam,

Bu konu ile ilgili olarak hatırlatmada bulunmanız yeni üyelerimiz için gerekliydi, teşekkür ederiz.

çok haklısınız bende bir anda kendimi sanki gerçeklerle yüz yüze sanıp kapılıverdim ve o hataya düştüm halbuki burası sanal ortam herkesimden insan var daha dikkatli olmak lazım bir daha umarım yapmam
uyarınız için teşekkürler..

çok haklısınız bende bir anda kendimi sanki gerçeklerle yüz yüze sanıp kapılıverdim ve o hataya düştüm halbuki burası sanal ortam herkesimden insan var daha dikkatli olmak lazım bir daha umarım yapmam
uyarınız için teşekkürler..

Hepimiz bazen bu hatayı yapabiliyoruz..neticede insanız ;)
Farketmeden bir hata yaptıgımızda lütfen ikaz ediniz :-[

Ama güzel olan ne biliyormusunuz
birimiz takıldıgında bir digerimiz hemen tutuveriyor kolundan işte yolumuzun ve kardeşligimizin güzelligide burada ;)

ALLAH için sevmek ALLAH için beraber yürümek...

Rabbim son nefese kadar son nefes dahil İMAN HİDAYET ve HİZMETTE daim ve kaim eylesin....

Rabbim son nefese kadar son nefes dahil İMAN HİDAYET ve HİZMETTE daim ve kaim eylesin....

Amin...

Amin...

aminn aminn bihürmeti Taha ve Yasin

Ama güzel olan ne biliyormusunuz
birimiz takıldıgında bir digerimiz hemen tutuveriyor kolundan işte yolumuzun ve kardeşligimizin güzelligide burada ;)

ALLAH için sevmek ALLAH için beraber yürümek...

AMİNNN AMİNNN AMİNNNN

Gerçekten hepimizin duygularını çok güzel ifade etmişsiniz.
Ben bunları burada yakinen yaşadım.Allah razı olsun.

peki, bu şekilde gördüğümüz yazıları size bildirelim mi ?
bir yazıda cevap olarak silsile-i saadet efendilerimizden bahsedilmiş

peki, bu şekilde gördüğümüz yazıları size bildirelim mi ?
bir yazıda cevap olarak silsile-i saadet efendilerimizden bahsedilmiş

kardeşim aşağıda sağ tarafta "moderatöre bildir" isimli bir link var.
uygun bulmadığınız yazıları o linke tıklayarak bize haber verebilirsiniz.

hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. :)

Kelimat kardeşim uyarı mesajı yolladığınız yazıya yapılan yorumların hemen hemen hepsinde silsile-i saadat-ı nakşibendiyye efendilerimizin büyüklerinden şahı nakşibend (k.s.) hazretlerinden sözedilmiş.

yazıyı görmek için tıklayın

yazıya yapılmış bazı yorumları taşıyıp taşımamakta kararsız kaldım. yorumlarda bir taraftan şahı nakşibend hazretlerine iftirada bulunulmuş ve sigaraya da mübahtır denilmiş, diğer taraftan ise verilen cevapların bilmeyen kardeşlerimizi aydınlatmasını ümit ettiğimden yazıyı bölüp taşımakta kararsızım. ::) :-\

ben kelimat kardeşimize yanıt vercektimki umut kardeşim konuyu aydınlatmış :)

evet konu silsile-i sadatımız ile alakalı degil sigara ile alakalı..orada şahu nakşibend hz.lerine iftira atılmış fakat direk yazıyı kaldırmak gerçekten hiç bir bilgisi olmayanları yanlış düşünceye sevk edebilir.
bu yüzden gerekli uyarıyı yaparak ikaz ettik.
gerekirse konuyu daha sonra kilitleriz.şimdilik böyle kalması daha iyi olacaktır.

evet kardeşim yapılan ikazların faydalı olmasını ümit ediyorum.
belki böylelikle yanlışı savunan kardeşimiz doğruyu bulur, bilgisi olmayan kardeşlerimiz de bilgilenir.
evet gerektiğinde konuyu kilitlemek daha yerinde bir karar olacak sanırım ;)

Bu arada kelimat kardeşimize teşekkür ediyoruz.

fakat benim burada bahsettigim mevzu silsile-i sadatımızdan bahsetmeyelim degildi.sanırım tam ifade edemedim :-\

daha açık ifade ile cemaat tartışmalarına sebebiyet verecek yolumuzla hz.üstazımızla ve ehli beyti ile alakalı yazılar yada ben su kursta şu kadar okudum hocayım yada hala okuyorum talebeyim gibi yazılar..bunları bu bölüm ve arapça dışındaki bölümlerde yazmayalım lütfen
eger yazılırsa düzeltilecektir...

evet kardeşim yapılan ikazların faydalı olmasını ümit ediyorum.
belki böylelikle yanlışı savunan kardeşimiz doğruyu bulur, bilgisi olmayan kardeşlerimiz de bilgilenir.
evet gerektiğinde konuyu kilitlemek daha yerinde bir karar olacak sanırım ;)

evet

okunması sakıncalı olacaksa ozaman kaldırırız.. ;)

fakat benim burada bahsettigim mevzu silsile-i sadatımızdan bahsetmeyelim degildi.sanırım tam ifade edemedim :-\

hayır kardeşim siz doğru ifade etmiştiniz,
kelimat kardeşimizin bahsettiği yazıya yapılan yorumlara yapılacak uygulama hakkında kararsızdım.
fırsatını bulmuşken fikir alayım diye düşündüm. :)

bu yüzden başlığın açılma sebebinden uzaklaşmış olmayalım inşaAllah.

mod ya da ekipte yer alan bir kisinin yazisina müdahale etmek silmek yerine kendisine iletmemiz ya da admine iletip adminin onunla görüsmesini istememiz daha dogru olacaktir..

konunun kapsami Deniz'in de belirttigi gibi sadece daha özel olanlar yani yolumuz, kurslar, talebe vs üzerine..

ki bu uyariyi yaparken aslinda bizde benzeri ifadeleri kullanmis oluyoruz. Dikkatli olmakta fayda var.

Özel Yazılar

MollaCami.Com