Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ellerin birlestirilmesinde cemaatsel ifade

Ameller niyete göredir.
Önemli olan duada ellerin şekli değil, edilen sözler ve halis niyetle,samimi duygulardır diye düşünüyorum... ;)

Ameller niyete göredir.
Önemli olan duada ellerin şekli değil, edilen sözler ve halis niyetle,samimi duygulardır diye düşünüyorum...;)...
.asude kardeşim,bir hoca olmasamda,ömrümüz içlerinde ve yanlarında geçti,senin önemli değil dediğin dua şekline çok,çok önem verdiler..ihlas elbette önemli...şekilde önemli...bir gün bıyıksız bir müslümana bıyık mutlaka bırak diyen.büyüklerimize rasladım..ellerin bitişik olması,sünnetin aslıdır.asıl olmayan peygamberimizin yapmadığı şekli niye yapalım.ona benzemek en güzeli değilmi..

meller niyete göredir.
Önemli olan duada ellerin şekli değil, edilen sözler ve halis niyetle,samimi duygulardır diye düşünüyorum... ....asude kardeşim,bir hoca olmasamda,ömrümüz içlerinde ve yanlarında geçti,senin önemli değil dediğin dua şekline çok,çok önem verdiler..ihlas elbette önemli...şekilde önemli...bir gün bıyıksız bir müslümana bıyık mutlaka bırak diyen.büyüklerimize rasladım..ellerin bitişik olması,sünnetin aslıdır.asıl olmayan peygamberimizin ayapmadığı şekli niye yapalım.ona benzemek en güzeli değilmi..

bende size aynen katılıyorm.hem böylelikle unutulmuş bir sünnetide ihya etmiş oluyoruz.ayrıca elimizi bitişitrdigimizde,malumunuz bir elimizde arapça 18 diyer elimizde 81 rakamı yazıyo.elimizi birleştirince ne oluyo,99!!!!ayrıca parmaklarda Allah lafzı oluşuyo,yani biz dua ederken aklımız gaflet içerisinde iken bile olsa,''Ya Rabbi sen 99 esma-i şerifin ve lafzai celalin hürmetine duamızı kabul et demek oluyo.yani farkında bile olmadan bu şekilde dua etmiş oluyoruz.tavsiye edilmişse en güzeli tabi olmaktır kardeşlerim

paylaşımınız için teşekkürler

Süpersin kardeşim katılıyorum Suleyman(LI)LARIN parolası değildir..Allah razı olsun cümlemizden..

meller niyete göredir.
Önemli olan duada ellerin şekli değil, edilen sözler ve halis niyetle,samimi duygulardır diye düşünüyorum... ....asude kardeşim,bir hoca olmasamda,ömrümüz içlerinde ve yanlarında geçti,senin önemli değil dediğin dua şekline çok,çok önem verdiler..ihlas elbette önemli...şekilde önemli...bir gün bıyıksız bir müslümana bıyık mutlaka bırak diyen.büyüklerimize rasladım..ellerin bitişik olması,sünnetin aslıdır.asıl olmayan peygamberimizin ayapmadığı şekli niye yapalım.ona benzemek en güzeli değilmi..

bende size aynen katılıyorm.hem böylelikle unutulmuş bir sünnetide ihya etmiş oluyoruz.ayrıca elimizi bitişitrdigimizde,malumunuz bir elimizde arapça 18 diyer elimizde 81 rakamı yazıyo.elimizi birleştirince ne oluyo,99!!!!ayrıca parmaklarda Allah lafzı oluşuyo,yani biz dua ederken aklımız gaflet içerisinde iken bile olsa,''Ya Rabbi sen 99 esma-i şerifin ve
lafzai celalin hürmetine duamızı kabul et demek oluyo.yani farkında bile olmadan bu şekilde dua etmiş oluyoruz.tavsiye edilmişse en güzeli tabi olmaktır kardeşlerim

Allah razi olsun güzel aciklamalariniz icin.

Sanma herkes aleme insan gelir insan gider
Cahl-ü nâdân olan hayvan gelir hayvan gider
Zerre kadar aklı olan arıdan hisse kapar
Devşirir binbir çiçekten halleder macun yapar

Peygamber.Efendimizin unutulan bu sünnetini ihya için ellerini birleştirerek açıyorlar zira P.E unutulan bir sünnetini ihya edene şehit sevabı var bu şekilde hadis var

ALLAH RAZI OLSUN

Yaptığımız ibadetler ne kadar çok sünnetle süslenirse ulaşacağı yere daha kolay ulaşır.

Arkadaşlar şucu bucu diye müslüman kardeşlerimiz arasında ayrım yapmayı doğru bulmuyorum.
Ben tüm cematleri severim,hepimiz aynı Yaradana aynı Rasule inanmıyormuyuz.Kuran ve hadisler ışığı altında elimizden geldiğince layıkıyla kul olabilmeye çalışmalıyız.O şöyle bu böyle demek bizlere yakışmıyor sanırım.

Arkadaşlar şucu bucu diye müslüman kardeşlerimiz arasında ayrım yapmayı doğru bulmuyorum.
Ben tüm cematleri severim,hepimiz aynı Yaradana aynı Rasule inanmıyormuyuz.Kuran ve hadisler ışığı altında elimizden geldiğince layıkıyla kul olabilmeye çalışmalıyız.O şöyle bu böyle demek bizlere yakışmıyor sanırım.
..............bu camia hiç kimseye sucu bucu demez...bu camianın gayesini ve yaptıkları ehlince malumdur,bu camianın kendine yakıştırdığı sadece hizmet edebilmektir,ümmeti muhammedin evladına sahip çıkmaktır..dahada büyüğü.kuran-ı kerimi okuyup okutmaktır..elhamdülillah müslümanız.ehli sünnetiz..acizane

Şiiişşşttt... Konuyu saptırmayalım. ;)

Şiiişşşttt... Konuyu saptırmayalım. ;)
:) :) :) :) :) :)

lütfen sitemizin genel bölümünde kesinlikle cemaatsel ifade kullanmayin. süleymanci vs gibi tabirler gecincede yazma kerine bize haber veriniz.

özellikle asla kendiniz süleymanli vs gibi kelime üslub kullanmayin.

karda yürü ama iz birakma

selam sevgi ve dua ile

uyarınız için teşekkürler daha dikkatli oluruz inşaallah :)......

Özel Yazılar

MollaCami.Com