Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

KALBİN MÜHÜRLENMESİ

S.A MUHTERM BENİM KALBİM GENÇLİK YILLARINDA İŞLEDİĞİM GÜNHALAR YÜZÜNDEN KARARDI VE SANKİ İMANI KABÜL EDEMEZ HALE GELDİM BU SÜREÇ YAVAŞ YAVAŞ BAŞLADI VE BUGÜN ÇOK KÖTÜ DURUMDAYIM KALBİMİ KARANLIK TAMAMEN KAPLADI KENDİMİ KURTARAMIYORUM .

aleyküm selam ve rahmetullah kardeşim...
bu soruya muhteşem cevap verecek sitede bi çok arkadaşım var....
sorunuzu tebessümle okudum.....

Rabbim Gaffar olan bilmiyormusunuz....
diyor ki Güzel Sultan...mağfiretim gazabımı aşmıştır...yeter ki siz pişman olun....
kusursuz kimse yoktur....
Tevbe...bir daha günah işlemem yoluna girmek ...söz vermek....Allahım ben ettim...Sen kusursuzsun...kapına geldim...gidecek yerim yok....beni geri çevirme demek....
hani müjdeli bi hadisi şerif aktarılır....
kulun tevbe etmesi...Rabbimizi şöyle sevindiririr...
çölde yolculuk yapan bir kişinin uykuya daldığında bütün yiyeceğini..suyunu yüklediği devesinin kaybolması sonucu artık açlıktan susuzluktan...açlıktan mecali kesilmiş..aramaktan yorulmuş...ümidi kesilmiş şekilde uyuduğu yere dönüp...kaybolan devesini karşısında görünce ne kadar sevinirse Rabbimizde bu kişinin sevinmesinden daha çok sevinir....
Rabbimin tevbe kapısı.....ümitsizlik kapısı değildir....
Rabbimizin buyruğudur bana bir adım gelene Ben 10 adım gelirim ....diyor....
Tevbe eden hiç günah işlememiştir....yeter ki kusurlarımızı Kusursuz olan Rabbimizin karşısında dile getirelim...pişman olalım....bir daha yapmama kararlılığında olalım....
selametle....muhabbetle....

İnsan günah işledikçe ibadetlerden zevk alamaz ve ibadet etmek istememeye başlar. ve şeytan da bu arada boş durmaz. Kişiye "sen artık günahkar oldun artık hiç birşey eskisi gibi olmayacak" diye fısıldar. Artık olan oldu deyip kişinin işlediği günahlara devam etmesi yapacağı en büyük hata olur. Bu günahları birden bırakmak kolay birşey olmayabilir. herşeyin bedeli vardır.

İman her an tazelenmesi gerekir. Bazen zayıflar bazen güçlenir. Bu her müslümanın başına gelir. Kalbim mühürlendi diye düşünmemelisin. Şuan kalbin hasta olabilir ama her hastalığın bir tedavisi vardır. Bunun tedavisini aramalısın. Tekrar imanın lezzetini duymaya ibadetlerden zevk almaya başlarsın.

imamı Rabbani Hzleri ne güzel tarif etmiş;

"Günah işleyince, kalb kararır, hastalanır, dünya sevgisi yerleşir ve Allah sevgisi gider. Kalbin bu hâli, bir şişeye benzer. Su doldurunca, havası çıkar. Suyu boşaltınca, hava kendiliğinden dolar. Bir bardaktaki hava çıkmadıkça içine su girmez. İçine su koyunca da, bu suyu çıkarmadan başka şey koyulmaz. Kalb de bardak gibidir. Kalbi Allah sevgisiyle doldurmak için, başka her şeyi, her sevgiyi kalbden temizlemek gerekir

Her hastalık zıddı ile tedavi edilir. Günah sebebi ile kararan kalb, iyilik nuru ile temizlenir.
."

imamı Rabbani Hzleri ne güzel tarif etmiş;

"Günah işleyince, kalb kararır, hastalanır, dünya sevgisi yerleşir ve Allah sevgisi gider. Kalbin bu hâli, bir şişeye benzer. Su doldurunca, havası çıkar. Suyu boşaltınca, hava kendiliğinden dolar. Bir bardaktaki hava çıkmadıkça içine su girmez. İçine su koyunca da, bu suyu çıkarmadan başka şey koyulmaz. Kalb de bardak gibidir. Kalbi Allah sevgisiyle doldurmak için, başka her şeyi, her sevgiyi kalbden temizlemek gerekir

Her hastalık zıddı ile tedavi edilir. Günah sebebi ile kararan kalb, iyilik nuru ile temizlenir.
."

çok güzel açıklamış RABBANİ HZ leri

De ki: "Ey haddi aşarak nefislerine karşı israf etmiş olan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir."

Zümer / 53

Allah kalbini mühürlemiş olsaydı bundan rahatsız olup sıkıntıdan kurtulmak isteyeceğini sanmıyorum. Sıkıntın olsa bile bunun dünya işleri ile ilgili olduğunu düşünüp maddi bir çözüm arardın. Kalbi mühürlenen kişi hiç bir şekilde pişman olmaz vede kötülüklerine bir son vermez. Çünkü kişi hak ettiği için kalbi Allah tarafından mühürlenir. Allah'ın vurduğu mührü kim açabilir? (Allah'ın vuracağı bu mühürden yine Yüce Allah'a sığınırız). Müslüman olana battı balık yan gider diye birşey yoktur. Ayette de emredildiği gibi ümit kesmek gibi bir lüksümüz yok. Böyle bir lüksümüzün olmaması ne kadar güzel...

Dini Sorular ve Cevaplar

MollaCami.Com