Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bir ''YAVUZ''lama öyküsü....

H.C Bir telefonumuz var,alo.
Y.B İyi yayınlar Hulki Bey (Cevizoğlu) konuklarınıza da iyi akşamlar.
H.C İyi akşamlar Yavuz Bey (Yavuz Bingö)l yayınımıza hoşgeldiniz.Siz bu kampayadaki imza atanlardan birisisiniz imzanızın nedenini anlatırmısınız...
Y.B Valla,Ufuk Uras'ın eşi (sanırım ismi zeynep) bana telefon açtı ''Yavuz böyle bir kampanya var'' dedi ben de tamam abla sen imzayı at dedim öyle oldu.ben sonradan öğrendim(Enteresan bir durum!).
H.C Nasıl yani haberinizin olmadığı bir şeye nasıl imza attınız ki?
Y.B Şimdi Hulki Bey kem küm ıh tık ..........

Bu nasıl bir vaziyet yavuz!! Hayranının gömleğine mi imza atıyorsun ki ablan imza at diyor sen de tamam at benim yerime diyorsun.İmza attığın şey Ülkemizin satış sözleşmelerinden biridir.Sen ve senin gibi beyinsizlerin aydınlık uğruna bizleri ateşe attığınızın resmidir.Program da Gazi Ergil isimli imzacı ve biri profesör diğeri emekli büyükelçi iki kişi daha var.Sordular neden imza attınız diye sebebini ''sanatçı duygusallığı ve duyarlılığı olarak açıkladı''.vay be ne duygusal bir insan değil mi ! Ama bu duygusallık nedense hiçbir şehit konserinde,mehmetçiğe destek şeklinde gelişmiyor.Nerde hırant nerde,ermeni nerde ülkeye söven insan var sen ordasın.Bide konuşma sırasında emekli büyükelçi vatan millet dedikçe duygusal türkücü yavuz :

-Sizin gibi kafatasçılar yüzünden bu ülke bu durumda kardeşim diyor ve ekliyor maraş,sivas katliamını da unutmadık bu ülkede neler oldu.Benim dedelerim Kars ta ermeniler tarafından öldürüldü!?

Yavuz'un saçmalaması buralarda orta seviyeyi biraz aşıyor.Senin dedelerini öldürdüler sen üste özür diliyorsun adını duygusallık koymuşsun....Yawwww!! böyle bir şey olur mu nerde görülmüş bunun bir örneği.Aslında işin aslı öyle değil nedenini birlikte hemen inceleyelim...

Yıl 1978 maraşta alevi-sünni olayları ve 1993 sivastaki meşhur madımak olayı.Duygusal yavuz diyor ki: Bu ülkede maraş katliamı sivas katliamı yaşandı beyefendi siz neredeydiniz(sanki kendisi oteldekilerden biriymiş gibi).Anlaşılan yavuz bu olaylar nedeniyle kimseyi affetmemiş.Bu olaylar sonucunda ölenler arasında yavuzun hiç akrabası yoktu ve yavuz kimseyi affetmiyor.Oysa ermeniler ailesini atasını katletmiş,üstüne özür diliyor.Ekliyor üstüne yavuz :

-Ben bir adım attım şimdi sıra onlarda onlardan bir adım gelmezse ben imzamı geri çekerim.Hulki Cevizoğlu diyor ki :
-Peki ne zamana kadar bekleyeceksiniz?
-Bir ay on beş gün o civarda bekleyebilirim....

Yavuz bu sözleriyle saçmalamanın doruklarına ulaşmış bir vaziyette.Ermenilerde yavuz imza atsada bizde adım atsak diye bekliyolardır herahalde :).Bu olay çok şeyi anlatır bize ama anlarsak...

Bu ülke bizden olanlar sizden olanlar diye ayrılmanın çok yakınında belkide geçtik o sınırı.Onlardan ölenler iyiki ölmüş beter olsunlar,bizden ölenlerin hesabı sorulsun.Böyle bir şey yok.Kimse ölmesin herkes onuruyla yaşasın.Ne Türk ölsün ne ermeni ne alevi ne sünni ama beni katledenin üste çıkma çabalarına alkış tutan ve üstüne özür ile onlara destek verenlerin karşısında susmayacağımı söylemek istiyorum........

fuad

takdirlik yazınız için teşekkür ederim.......

Topla, tüfekle yenemeyeceklerini anladıkları an da bu senaryolar yazılmış ve uygulanmaya başlanmıştı.
Ve o senaryonun meyveleri. Ne yazık ki bunlar yasak meyve! Bu meyveyi yetiştirenler, toplayanlar, yiyenler zannediyorlar mı yanlarında kalacak? Hazmini bile yapamayacaklar inşaallah...

Çok güzel bir konu. Emeğinize, yüreğinize, kaleminize sağlık...

Okuyan gözlerinize ve düşünen beyninize sağlık....

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com