Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Basit bir sorudur...

Bir öğretmen düşünün,sınıfa şöyle bir soru sorsun:

Bir tüccar insanların olmazsa olmazı bir malı % 80 karla satıyor.Daha sonra aynı mala % 17 indirim uyguluyor.Sonuçta bu tüccae hakkında ne söylenebilir?

A) Ne karı ne zararı vardır.
B) Tüccar çok iyi biridir insanları düşünmektedir.
C) Tüccar bu indirimle halk tarafından övgü almalıdır.
D) Tüccar hala çok fazla kardadır yaptığı indirim ile insanları keriz yerine koymaktadır...

Şimdi bu sınıfı bilmem ama seçeneklerden aklın ve mantığın öncülüğünde D seçeneğinin işaretlenmesi beklenmelidir diye düşünüyorum...Oysa durum hiçte mantıklı insanlardan beklenecek gibi olmayabiliyor.Bu tüccarı alkışlayan insanlar bugün çok fazla çıkacaktır eminim.Neden öyle olsun ki diyorsanız birde şöyle düşünün.Tüccar karının az bir miktarını birileriyle paylaşır birazınıda birilerine temel ihtiyaç adı altında dağıt vb. ihtiyaç ürünleri olarak sunar ise bu sorunun cevabı B de olur C de olur.Hatta hiç D seçeneğide çıkmayabilir.

Ne kolay değil mi insanlarla dalga geçmek bu ülkede.Cahil bırak,yönlendir,kendi doğrularını empoze et,karşı çıkanı sustur,böleni alkışla,vatan diyene kafatasçı anti demokratik yaftası yapıştır,dini kullan bu güzel insanları aldat sonra adına ''Fatih'' dedirt,il ve ilçe merkezlerine resmini astır ve bunu yerel seçimler öncesinde yapılan ucuzca bir plan olmadığına insanları inandır...

Bu sorunun doğru cevabı yoktur.Ne yaşıyorsan kalbinde o senin cevabındır.Ama şunu unutma cevaptan dönüşünün olmadığı gün pişmanlığın seni kurtaramayacaktır...

[color=red] [b] fuad

kaleminize saglık çok güzel bir yazı olmuş.tşkkrlr.

Hep sorular soruluyor ÜLKEm dersinde. Hep cevap anahtarları uçuşuyor havalarda. Her nedense bir türlü sahici anahtarı yakalayamıyoruz. Kapı dışından seyrediyoruz olanı, biteni, geleni, geçeni...

Doğru cevp bence de D olmalı elbett...

Güzel bir konu işlenmiş bu derste. Emeğinize sağlık, kaleminize kuvvet.

hay kalemine, yüreğine sağlık,en önce düşünen ve anlayan beynine sağlık,

80 zammın üzerine 17 indirim seçimden sonra da bi bindirim olacak ama kaç gün sonra olur bilemem!

teşekkürler kardeşlerim yorumlarınız için.susmak yok artık yeter bu kadar sustuğumuz milletçe.üzerimize bindiler hoşgörümüzden istifade ettilet.indirmenin zamanı geldi diyer düşünüyorum...

bi siz bi kardelen bi ben zor olacak gibi gözüküyor ;D

Susturabilene aşkolsun 8) :P

bi siz bi kardelen bi ben zor olacak gibi gözüküyor ;D
arada bende kaynasam olurmu acaba... ::) ::)

kaynağa gerek yok ben yettim gardaşlar de yeter........

arada bende kaynasam olurmu acaba... ::) ::)

Tabi ki,istediğin kadar...

Deneme Yazılarınız

MollaCami.Com